Diğer
  Ana SayfaFitnessBoşa vakit harcamayın

  Boşa vakit harcamayın

  -

  Spor salonu bazıları için işini görüp kaçmak istediği sıkıcı bir yer. Salonda geçirdiğiniz zamanı daha efektif kılmak, harcadığınız zamanın tam karşılığını almak için bu önerilere kulak verin:

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

  ISINMA, EGZERSİZDEN ÇALMASIN 
  Egzersiz öncesi ısınmak elbette gerekli ancak bunu uzatırsanız kalori harcayacağınız zamandan çalarsınız. Bunun yerine yapacağınız aktiviteyi birkaç dakika düşük yoğunluklu olarak uygulayın. Örneğin koşu bandında koşacaksanız birkaç dakika yürüyerek egzersize başlayın. 

  MAKİNELERİ BEKLERKEN… 
  Egzersiz aralarında çok fazla beklemek kaslara dinlenme şansı verdiğinden alacağınız faydanın azalmasına neden olur. Bir ekipmanın boşalmasını beklerken ip atlayabilir ya da hedeflediğiniz kas için ön çalışma yapabilirsiniz.

  OKUMAK İYİDİR AMA… 
  Yaptığınız egzersiz yerine başka bir şeye odaklanmak -mesela kardiyo makinelerinde gazete, dergi karıştırmak- genelde fiziksel performansınızın düşmesine neden olur. Ancak bir şey var ki, performansınızı daha da artırabilir; müzik! Sevdiğiniz tempolu şarkılardan oluşan bir liste hazırlayın ve hedeflediğinizden daha fazla kalori yakın. 

  300 Kalori…
  Geceleri 7-8 saatlik iyi bir uyku çekmeyen kişiler genel olarak fazladan 300 kalori alma eğiliminde oluyor. Unutmayın, sağlıklı uyku düzeni kilo kontrolüne katkı sağlıyor. 

  Pilates tutkunlarına yeni ekipman
  Dünyanın en önemli pilates gurularından olan “hocaların hocası” olarak tanımlanan Rael Isacowitz tarafından 1989’da kurulan BASI Pilates, uluslararası başarısını ve pilates eğitimi alanındaki uzmanlığını BASI Systems markası ile ekipmana taşıdı. Isacowitz’in 40 yıllık deneyimini yansıttığı ve Türkiye’de Duran Makine tarafından tasarlanıp üretilen pilates ekipmanları malzeme kalitesi, mühendislik bilgisi ve tasarımındaki yenilikçi anlayış ile sektöre iddialı bir giriş yaptı. İstanbul’da yapılan workshop’ta konuşan Rael Isacowitz, “Joseph Pilates’in 1900’lerin başında geliştirdiği ekipman, yeni malzeme ve teknolojilerle yeniden yorumlandı. Uzun yıllardır pilates yaparken ve öğretirken ihtiyaç duyduğum değişiklikleri bu tasarımlara yansıttık ve çok başarılı bir sonuca ulaştık” dedi. 

  Yeni bir ayakkabı markası
  İspanya’nın ünlü spor ayakkabı markalarından olan ve 1939 yılından bu yana ikonik X logosuyla tanınan Munich artık Türkiye’de… Renkli, eğlenceli ve fonksiyonel tasarımlarıyla ön plana çıkan marka, sporcuların ihtiyaçlarına göre tasarlanan ürünleri sokak tarzına uyarlıyor. Renk çeşitliliği ve farklı dokulara sahip materyalleriyle beğeni kazanan markanın ürünleri Deriden, Shoe Center, Ayakkabı Dünyası ve Boyner’lerde satışa sunulacak. 

  Formsanté – 2015 Eylül sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz