Diğer
  Ana SayfaFitnessCallanetics nedir? Callanetics ile zayıflama, popo kaldırma mümkün mü?

  Callanetics nedir? Callanetics ile zayıflama, popo kaldırma mümkün mü?

  -

  Callanetics egzersizleri ile hızlıca zayıflamak mümkün mü? Pilatesin atası denilen Callanetics ile nasıl daha ince daha zayıf görünülür? 

  Callanetics nedir diye araştırıyorsanız, internette 1980’lerden fırlamış gibi görünen şu meşhur videoyu siz de görmüş olmalısınız. 10 saatte 10 yaş daha genç görüneceğinizi vadeden videoda Callanetics egzersizleri gösteriliyor.

  Biraz daha derinlere dalınca Callanetics öncesi ve sonrası fotoğraflar karşınıza çıkıyor ki, asıl şaşkınlık veren kısım da tam olarak bu. Fiziken gerçekten de 10 yaş gençleşmiş gibi görünen dirileşmiş vücutlar insanı hayrete sürüklüyor.

  - Advertisement -

  CALLANETICS TARİHİ?

  Peki Callanetics nedir? Callanetics nasıl ortaya çıkmıştır? Callanetics egzersizleri nedir? İşte bu sorunların tüm yanıtları aşağıda…

  Callanetics, 1980’lerde Callan Pickney tarafından geliştirilen egzersiz metodu. Skolyoz problemi ile yıllarca mücadele eden Callan Pickney, duruşunu düzeltmek, ağrılarını hafifletmek ve hayatını kolaylaştırmak için kendi kendine egzersizler yapmaya başlıyor ve faydasını gördükçe hareketleri geliştiriyor. Sonrasında da geliştirdiği metotları düzene sokup dünya ile paylaşıyor.

  CALLANETICS NASIL YAPILIR?

  Callanetics programı, temelde ufak hareketlere ve çok sayıda tekrarlara dayanıyor. Kas gruplarını ayırıyor ve hedef bölgelere odaklanıyor. Derinlerdeki kasları çalıştırarak yüzeydeki kas gruplarının desteklenmesini sağlıyor. Çok basit gibi görünüyor olabilir ama işin zorluğu hareketleri ufak ufak yapmakta.

  CALLANETICS İLE ZAYIFLAMA, SELÜLİT GİDERME, POPO KALDIRMA

  Yoga, bale ve aerobik ile profesyonel olarak ilgilenen Callan Pickney, Callanetics’e de bu disiplinlerden hareketler geçirmiş. Callanetics ile fayda elde etmek için en temelden başlamak esas. Bunlar ise esneme hareketleri. Günde yaklaşık bir saatlik takip ile haftada 3 gün yapmanız gerekiyor. İstediğiniz sonucu elde ettiğinizde ise haftada sadece 1 saat koruma için yeterli. Callanetics egzersizlerini uygulayanlar, üçüncü seviye selülitlere dahi iyi geldiğini, bacaklarda sıkılaşma sağladığını ve popo kaldırdığını deneyimlediklerini aktarıyorlar.

  İDEAL VÜCUDA KAVUŞTURAN 5 EGZERSİZ

  KARDİYO EGZERSİZLERİ Mİ YAĞ YAKICI EGZERSİZLER Mİ?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz