Diğer
  Ana SayfaSağlıkDans eder gibi

  Dans eder gibi

  -

  Heyecanın doruğuna ulaşmanın değil de en derin gevşemenin hazzını duyumsayabilmenin önemli olduğu; telaş etmeden, dans ediyormuşçasına ilişkinintadını çıkarmak. Kulağa hoş geliyor değil mi? Günümüzdeki cinsel sorunlara Uzakdoğu’dan çözüm yollarını araştırdık bu kez. Uzakdoğu’nun dans tadındaki cinselliğinin orgazm güçlüğünden erken boşalmaya kadar pek çok sorunda etkili olduğunu öğrendik.

  Meditasyonla başlayan ve karşılıklı olarak enerji aktarımından oluşan spiritüel tensel temasla devam eden bir seremoni… Cinsel uyarımı artırmak amacıyla ellerin mucizesinden yararlanmak. Telaşa kapılmadan, zirveye ulaşmayı hedeflemeden, ahenkli bir melodiyi mırıldanır gibi sevişmek… Tao ve Tantra öğretisi, boşalmayla sonuçlanan sıradan bir ilişki yerine, saatlerce sürecek bir birliktelik vaat ediyor.Bu ne anlama geliyor? diye sorarsanız, öncelikle orgazm, ereksiyon ve cinsel sorunlardan yakınanlar için bir müjde bu aslında. Çünkü ilişkiyi seramoniye dönüştürerek pek çok soruna çözüm sunabiliyor Uzakdoğu cinselliği.
  Taocu cinselliğin amacı, herkesin elde etmeye çabalayacağı ve böylece rekabete neden olacak yeni bir üstün orgazm efsanesi yaratmak değil. Amaç daha çok, kadınlara ve erkeklere doğal enerjilerini kullanarak yaşamın en büyük armağanının, yani sevişme özgürlüğünün ve dinginliğe ulaşmanın pratik yollarını öğretmek. Tao’da hedef, bir tepeye birlikte tırmanmak değil, her seferinde daha yükseğe ulaşmak ve bir öncekinden daha hayret verici güzellikteki manzaraları olan dağ silsilelerini aşmak.
  Tantra ise gizemli bir aydınlanma öğretisi aslında. Batılılar, Tantra’yı duygusal ve tensel dokunma sanatı olarak nitelendiriyorlar. Bu öğretide cinsel yaşam bir ibadet, bir meditasyon gibi değerlendiriliyor. Tantra’da da cinselliğin amacı heyecanın doruğuna ulaşmak değil, en derin gevşemenin hazzını yaşamak. Boşalma olmadan, enerjiyi dışarı atmadan, bir bütün oluşturarak eylemde kalmak.Telaş etmeyin, sonu şiddetle arzulamayın. Başlangıçta kalarak bu hazzın uzun süre devam etmesini sağlayın.diyor Tantra!

  Devamı 2005 Temmuz sayısında…



  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz