Depresyonu yenen hobiler

0

Depresyondaysanız ya da kendinizi bıkkın ve yorgun hissediyorsanız çözüm bir hobi edinmeniz. Resim, seramik, takı ya da örgü…Kendinize uygun olanı seçin, ruhsal sıkıntılarınızdan kurtulun!

Hayat yine anlamsız gözükmeye başladı. En ufak şey keyfinizi kaçırmaya yetiyor. Yüzünüzdeki gülümsemenin yerinde yeller esiyor. içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hatta bütün günü yatağınızın içinden çıkmadan geçirmek istiyorsunuz. Sanırım siz depresyona girdiniz. peki bu istenmeyen durumdan nasıl kurtulacaksınız. Şüphesiz,durumun ağırlığına göre çeşitli tedavi yöntemleri var.
Hobiler! Hayata tutkuyla bağlanmak için birtakım uğraşlar edinmek, depresyonun özellikle başlangıç döneminde çok yararlı. Belki de bu sayede depresyona girmekten kurtulup,hayatınıza istediğiniz gibi devam edebilirsiniz.Ya da deprosyandaysanız, bu dönemi kolaylıkla atlatmanıza yardımcı olabilir. Hobiler dediğimizde aklımıza bir çok şey gelebilir. Önemli olan kendinize en uygun olanı seçmeniz. Yeteneğinize,zevklerinize,beklentilerinize göre nhobi seçimleriniz değişebilir. Size birkaç alternatif sunuyoruz.

RESİM

Resim,hobi denildiğinde akla ilk gelenlerden. Belki de en yaygın olanlardan biri. Hem sanat olarak daha tanıdık hem de öğrenmek için kurs alternatifi çok fazla. Peki yeteneğiniz var mı? Her hobi için geçerli olmasa da resim yetenek isteyen bir iş. Eğer kendinizde böyle bir pırıltı görüyorsanız buna vakit ayırmanızda yarar var. Özellikle de sıkıntılı bir döneminizdeyseniz acele edin. Çünkü boyaların arasında,hayal dünyanızın genişiliğinde önünüze yeni kapılar açılacak. Kim bilir belki de içinizde bir Matisse gizlidir.

KURSLAR

Birleşik Sanat Evleri : (216) 348 02 21
Ercan- Gülser Resim Atölyesi:(216) 428 32 56

SERAMİK

Toprağın vücuttaki elektriği aldığını hepimiz biliyoruz. Yazın çıplak ayakla toprak üstünde koşturma şansınız var. Ama ya kışın? Kışlarınızı değerlendirmeniz için size, bir seramik kursuna yazılmanızı önerebiliriz. Bu işin şakası tabii, seramik de diğerleri gibi tutkuyla bağlanabileceğiniz ve yaz-kış devam ettirebileceğiniz bir hobi.

KURSLAR
Banu Ayşe Seramik Atölyesi :
(212) 288 48 16
Atelye keramos : (216) 449 18 26

BATİK

Tekstil ilgi alanlarınıza giriyorsa size hobi olarak batikle uğraşmanızı önerebiliriz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir tekniği var. Bunun için ya bir kursa gitmeli, ya da bu konudaki yayınlardan destek almalısınız. Batik, tişörtten masa örtüsüne kadar birçok alanda kullanılabilir. Desenler ise sizin yaratıcılığınıza kalmış.

KURSLAR
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademesi (216) 418 25 06

ÖRGÜ

Son dönemde herkes örgü örüyor. Film setlerinden,evlerimize kadar gelen örgü aslında çok eski bir alışkanlık. Belki de bir çoğumuz küçükken bir elbezi ya da atkı örmüşüzdür. aslında çok basit ama çok oyalayıcı ve keyifli. elinizde şişleriniz, televizyon karşısında ilmik atarken, aklınızı başka şeylere takabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu mümkün değil… Rengarenk yünler ve tahta şişlerle kendinize bir atkı örerek başlayabilirsiniz. Merak etmeyin arkası gelecek!

TAKI

Kadınlar, büyük bir çoğunlukla süslenmeyi severler. Aksesuvarların başında da takılar geliyor. Peki kendi takınızı yapmayı hiç düşündünüz mü? Renkli boncukların,değerli taşların arasında,yaratıcılığınızı kullanırken bütün sorunlarınızı unutabilirsiniz. Üstelik ortaya çıkardığınız takıları, sevdiklerinize hediye etmek ve onları mutlu görmek de pozitif enerjinizi yükseltecek.

KURSLAR
Aatölye : (216) 348 24 92
Bir Kültür Sanat Merkezi : (212) 291 28 71

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here