Moda dünyası Bella Hadid’i giydiren Dilara Fındıkoğlu’nu konuşuyor

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Dilara Fındıkoğlu, lise öğrenimini Türkiye’de tamamlayıp üniversite öğrenimi için İngiltere’deki dünyaca ünlü moda okulu Cental St. Martin’e gitmiştir. Burada moda tasarımı okuyan Fındıkoğlu, kısa sürede adını duyurmayı başarmıştır. 

DİLARA FINDIKOĞLU NERELİ?

Dilara Fındıkoğlu yıllar önce verdiği bir röportajda aile hayatıyla ilgili, ”İstanbul’da doğdum ama annem, babam Kayserili. Benden yaşça büyük iki abim ve bir ablam var. Geleneksel bir aileyiz diyebilirim” açıklamasında bulunmuştu.

Aleyna Tilki’nin klibinde giydiği kıyafet

DİLARA FINDIKOĞLU KARİYERİ

Üniversite mezuniyet zamanında yıldızı parlayan Fındıklıoğlu, okulun mezuniyet defilesini protesto etmesi sonucu tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 125 kişi mezun veren ve içlerinden sadece 30 ya da 40 kişinin defileye katılabildiği ve kendisinin seçilmediği defileye karşılık olarak bir şov düzenlemiş ve adını bu şekilde duyurmuştur. 

Ancak yaptığı bu protesto ile ismini duyursada daha sonra yapmış olduğu tasarımları ile dünyanın neredeyse en ünlü isimlerinin tasarımcısı olmayı başarmıştır.

Günümüze kadar Rihanna, Madonna, Lady Gaga, FKA twigs, Lorde, Natalia Vodianova, Game of Thrones dizisinin yıldız oyuncusu Lena Headey (Cersei Lannister) ve daha bir çok ünlü isim için tasarımlar hazırlamış ve onlarla çalışmıştır. Dizi ekibinin Time kapağında da Fındıkoğlu’nun imzası bulunmaktadır.

Madonna’nın Eurovision’da giydiği kıyafet Dilara Fındıkoğlu’na ait

Son olarak ünlü manken Bella Hadid’in Vivienne Westwood defilesi sonrası giydiği kıyafetle gündeme gelen Dilara Fındıkoğlu, adından bir kez daha söz ettirmeyi başardı. 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here