Diğer
  Ana SayfaGüzellikDoğru bakım, doğru serum…

  Doğru bakım, doğru serum…

  -

  Cilt bakımında güçlü etkileri ve pratik kullanımlarıyla tanıdığımız, hızlı ve kalıcıya yakın sonuçlar veren bakım serumlarını mercek altına aldık!

  Yazı: Elif Gürsoy

  Geçtiğimiz ay Artistry cilt sağlığı ürünlerinin baş eğitmeni Michelle D’allaird Brenner ile Signature Serum serisi tanıtımında bir araya geldik. Seriyi yakından tanıma fırsatı bulurken, cilt sağlığı ve bakımı konusunda bilgiler edindik. Her fırsatta temel cilt bakımı adımlarının büyük önem teşkil ettiğini, doğru ürün seçiminin kişiden kişiye göre değişebileceğini ve pahalı ürünlerin çok iyi olabileceği algısının yanlış olduğunu hatırlatan Brenner, beslenmenin cilt sağlığı üzerinde büyük etkiler gösterdiğinin altını çiziyor. Aynı zamanda estetik ve kozmetik uzmanı olan Michelle D’allaird Brenner’den; cilt bakımı, doğru ürün seçimi ve Signature Select serisi hakkında merak ettiğimiz soruların cevabını aldık.

  Doğru cilt bakımı konusunda nelere dikkat etmek gerekiyor?
  Bu soru aslında kulağa kolay gibi geliyor ama açıklaması zor! Bence çoğu kişi, iyi ve kaliteli bir cilde sahip olmanın önemini hala çok iyi anlayabilmiş durumda değil. Aynaya bakıp, cildinin kuru olabileceğini düşünüp, gelişigüzel ve hakkında bilgi sahibi olmadığı bir ürünü hemen seçebiliyor. Güzellik sektöründe bulunduğum süre içinde fark ettim ki kişiler, ciltlerine uygun olanı bulabilmek yerine, genelde sadece gösterişli ve pahalı ürünlerin gerçekten kendilerine iyi geleceklerini düşünüyorlar. Ancak cilt bakımında bazı temel adımlar var ki işin özünü oluşturuyor. Doğru temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi bu adımların başında geliyor. Bu adımlarda olması gereken etkili ürünü seçmek gerekiyor.

  Beslenme ve cilt bakımı arasında nasıl bir ilişki var?
  Dışarıdan nasıl gözüktüğümüzün yansıması aslında içerden geliyor. Vitamin, mineral ve sıvı desteğini önemsemek, iyi ve kaliteli besinler tüketmek, şekerden uzak durmak, düzenli egzersiz yapmak cildi güzelleştiriyor. Özellikle bol su tüketimiyle biriken tüm toksinlerden arınarak cildi de ferahlatmış oluyorsunuz. Hep hatırlattığım bir nokta var. Dünyanın en iyi olduğunu iddia eden cilt bakımını defalarca yaptırsanız bile, yeteri kadar sağlıklı bir bedene sahip olmadığınız sürece hiçbir şeye yaramayacak!

  - Advertisement -

  Bakım serumları neden diğer cilt bakım ürünlerine göre farklı bir yerde?
  Farklı bir yerdeler çünkü diğer cilt bakım ürünlerine göre başka bir etki ve çalışma şekli gösteriyor. Kısmen diğer bakım ürünlerinin yapamadığını yaparak, sıvı formuyla hızlı ve pratik bir şekilde cilt dokusunun kat be kat altına inebilip etkisini gösteriyor. Ancak bu noktada nemlendiricilerin hiçbir işe yaramadığını tabii ki söyleyemeyiz. Nemlendiriciler de bakım serumlarının etki edemediği dış dokuya daha hakim olarak etkisini gösteriyor. Bu anlamda nemlendirici ve bakım serumları birbirinden ayrı düşünülemez.

  Artistry Signature Select serisinin farklı olmasının nedenini anlatır mısınız?
  Bu özel seri kişiselleştirilebilmesiyle dikkat çekiyor. Ispanak, yeşil çay, nar, aserola kirazı, siyah frenk üzümü olmak üzere beş bileşenin karışımını içeriyor. Her birinin antioksidan efektleri sayesinde cildin yeterli miktarda suya sahip olmasını ve haliyle nemlenmesini sağlıyor. Konsantre güçlendiriciler arasında; nemlendirici, aydınlatıcı, kırışıklıklara karşı, sıkılaştırıcı ve lekelere karşı seçenekleri bulunuyor. Bu konsantre güçlendiricilerin hedeflenen bileşenleri aktive etmek üzere kapakları çevrilerek taze durumdayken; baz seruma karıştırılmasıyla, kişiye özel serumlar elde ediliyor.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz