Diğer
  Ana SayfaSağlıkDuygusal kineziyoloji terapisi

  Duygusal kineziyoloji terapisi

  -

  Hint kökenli terapist Bhanu Foxley, “Kineziyoloji ile Duygusal dengeleme” adını verdiği yöntemle dengesel, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sağlayarak kişisel farkındalığımızı geliştirmeyi öğretiyor. Yönetimin temelinde bir biyolojik bilgisayar olan vücudumuz hakkında doğru bilgiyi edinmek var. Bunun için de anahtar kelime “kaslarımız.”

  Norveç'ten belli tarihlerde seanslar düzenlemek için ülkemizi ziyaret eden Hintli bir terapistin geldiğini öğrendiğimizde merak içinde Su Danışmanlık'tan randevu aldık. Hint kökenli terapist Bhanu Foxley, bizi Doğu'ya özgü o içten gülümsemesiyle karşıladı. Evet kendisi Hindistan doğumlu, yani birçoklarına göre genlerinde bilgeliği taşıyan insanların ülkesinden geliyor. Ancak uzun yıllar boyunca başta İngiltere olmak üzere Avrupa'nın farklı ülkelerinde yaşamış ve eğitim görmüş. Şimdi ise Norveç'te yaşıyor ve Avrupa'dan Bangladeş'e uzanan yolculuklar yaparak terapi ve workshoplara katılıyor. Uyguladığı terapinin adı Kineziyoloji ile Duygusal dengeleme. Daha isminden enteresan bir gün geçirdiğimizi anlamışsınızdır. Bu seansta bize eşlik edecek kişi aynı zamanda bir Formsante okuyucusu olan Ayşin Akbarut. Ayşin Hanım, bu tür destekleyici terapilere uzak bir insan değilmiş. Kendisi uzun yıllar boyunca bir içsel farkındalık yolculuğunda olduğunu anlatıyor. Reiki başta olmak üzere birçok destekleyici yöntemi de denemiş. Önce üçümüz oturup koyu bir sohbete başlıyoruz.

  Kineziyoloji ve kaslar
  Bhanu destekleyici terapilerle nasıl tanıştığından bahsediyor önce. Hindistan'dan İngiltere'ye geldiği ilk yıllarda yaşadığı kültür şoku, eşiyle ve ailesiyle yaşadığı çeşitli iletişim problemlerine eklenince bir çıkış yolu ararken destekleyici yöntemlerle tanışmış. Uzun yıllar çeşitli terapistlerden ve terapi okullarından (Debbie Ford, Roy Martina Academy, Brandon Bays ve Jasmuheen) eğitim aldıktan sonra öğrendiklerini sentezleyerek uyguladığı Kineziyoloji ile Duygusal Dengeleme tekniğini anlatıyor bize. Bu sayfalarda sık sık enerji uygulamalarıyla, doğal taşlarla, aromatik yağlar ve masajlarla uygulanan türlü tekniğe tanık oluyorsunuz. Onların yanında bu terapide yapılanlar oldukça sade kalıyor aslında. Önce kineziyolojinin anlamından başlayalım; geleneksel tıp mantığındaki akupunktur noktalarıyla meridyen kanallarındaki enerji akışını sağlayan öğreti ile Batı'nın anatomi ve fizyoloji bilgisi bir arada kullanılıyor kineziyolojide. Bu yöntem, bir biyolojik bilgisayar olan vücudumuz hakkında doğru bilgiyi edinerek sorunu çözmemiz için ipuçları veriyor. Amaç dengeli, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sağlayarak kişisel farkındalığımızı geliştirmek. Anahtar kelime kaslarımız. Bhanu parmak kaslarının direncini ölçüyor ve vücudumuzun ihtiyacını saptadığını söylüyor.
  Duygusal kineziyolojiyli ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız, Formsante'nin ağustos sayısını kaçırmayın…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz