Karma Astrolog Elif Bozkurter

  Ekim ayı 2020 astrolojisi ne diyor? Bu ay bizleri neler bekliyor?

  Ekim ayına iki Dolunay, bir Yeni Ay ve Merkür Retrosuyla “Merhaba” diyoruz! Peki, Ekim ayı astrolojisi ne diyor? Bizleri bu süreçte neler bekliyor? Karma Astrolog Elif Bozkurter anlatıyor…

  EKİM AYI 2020 ASTROLOJİSİ NE DİYOR? *

  Gene değişik bir ay ve gene gergin enerjiler altındayız düzlüğe çıkmamıza 3 ay kaldı biraz daha sabır!

  28 Eylül de başlayan Mars&Satürn karesi 1 Ekim itibariyle son buluyor ve Satürn de Retro pozisyondan çıkıp düz hareket etmeye başlıyor. Mars&Satürn karesinin olduğu günlerde ekstra dikkatli olmak gerekli. Özellikle kollektif alanda çok fazla kısıtlanmalar yeni bazı kurallar, yasaklar geleceğinin kanısındayım.

  Ekim ayı içerisinde Mars’ın, Satürn&Jüpiter ve Plüton ile yaptığı kare açılar 2020 yılının hem Kovid-19, hem ekonomik, hem ulusal politika konularında çok zorlayıcı günlere gebe olduğu ve 2021 yılının Şubat ayına kadar etkilerinin süreceğini ön görmekteyim.

  2 Ekimde 10. evde gerçeklecek olan Dolunay tam bir Mars etkisi altında üstelik Chiron ve Mars’ta orda ve Koç Burcunda bu bize yönetimsel olarak çok zorlanacağımız politik bazı gerilimler ve değişimler olacağını gösteriyor.

  10.evdeki Dolunay, 4.evdeki Güneş ile beraber astrolojik olarak 7.evdeki Satürn & Jüpiter ve Plütona T-Kare yapıyor. Bu da Dolunayın etkilerinin çok sert olduğunun işaretidir. Ülkesel olarak dış anlaşmalarda sorunlu bir dönemden geçebiliriz. Ayrıca emlak sektöründe bir düşüş, tarımda ise hava muhalefetleri ziraatçileri zorlayabilir.

  Bireysel olarak kariyer alanınızda ve evlilik&ortaklık konularınızda sorun yaşayabilirsiniz. Mars Retrosu öfke patlamalarına sebebiyet vereceğinden sakin olmanızı öneririm.

  Koç Dolunayı Koç burçları dışında Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını etkileyecektir. Güneşin de Terazi burcunda olması duygularda denge arayışı olacaktır.

  Öfkeyi doğru yönetin tartışmayı çıkartan taraf siz olmayın yoksa kaybeden taraf olabilirsiniz!

  MERKÜR RETROSUNA DİKKAT!

  Merkür Akrep Seyahati sezgisel ve derin düşünmenize sebebiyet verecek hatta Neptün açılarının desteğiyle hayallerinize, hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

  Ancak 15 Ekim & 5 Kasım arasındaki Merkür Retrosunda dikkatli olun. Özellikle Akrep ve Terazi burçları sadece yarım kalan işlerinizi tamamlayın yeni girişimlere başlamayın!

  Genel olarakta Merkür Retrosu yeni bir işe başlamak, yeni bir iş açmak, nişanlanmak, evlenmek için uygun bir zaman dilimi değildir. Zamanının gezegeni geri giderken başladığınız işler yarım kalabilir.

  Bu süreci daha aksiyon almaktan çok durup düşünmek, içe dönmek ve yarım kalan işleri tamamlayarak geçirmenizi tavsiye ediyorum.

  VENÜS BAŞAK BURCU’NA GEÇİYOR

  ekim ayı astrolojisi3 Ekim’de Venüs Başak burcuna geçiş yaparak gökyüzünde büyük toprak üçgeni oluşacak.

  Ekim ayı boyunca özellikle ilişkilerle ilgili daha sabit fikirli, daha somut, daha geleneksel, daha eleştirisel olacağız.

  Venüs Aslanın eğlenceli coşkulu modundan çıkıp Merkür’ün yöneticisi olduğu Başak burcuna geçecek ancak Merkürde Retro seyirde olduğundan dolayı ilişki ve ortaklıklar da yanlış anlaşılmalar, sorunlu bir iletişim şekli olabilir lütfen dengede kalmaya gayret edin!

  MARS&PLÜTO ARASINDA GERGİN KARE AÇI GERÇEKLEŞECEK

  8-10 Ekim arasında Mars&Plüto arasında gergin bir kare açı gerçekleşeceğinden öfkenizi kontrol edin. Çünkü kendinizi patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilirsiniz.

  Aynı tarih aralığında kollektif de patlamalar, yangınlar, kazalar, yer altı madenleri ile ilgili sorunlar oluşabilir. Bu zorlayıcı 2 günde tek koruyucuğumuz ilahi yıldız Sirius olacaktır. Mümkün olduğu kadar dingin ve meditatif olun!

  ‘EĞİTİME ARA VERİLEBİLİR’

  Ekim ayında gene başka bir sorunumuz ise Mars&Merkür 150 derece açısı. Bu bana kişisel bazda iletişimsel sorunu düşündürtse de kollektif olarak özellikle Ekimin ikinci haftası itibariyle Kovid-19 önlem kapsamında eğitime ara verileceği ve kısıtlanmaların çoğalacağının sinyalini veriyor!

  16 EKİM’DE YENİ AY GERÇEKLEŞECEK

  16 Ekim saat 22:30 da Terazi Burcunun 23 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek.

  Bu Yeni Ay da T-Kare ile gerçekleşecek olduğundan ve Türkiye’nin 5.evinde olduğundan dolayı Yeni Ay döngüsü çocuklar ile ilgili bir gündem oluşabileceğini bu sebepten eğitime ara verilmesinin yanı sıra çocukların sokağa çıkma saatleriyle de ilgili kararlar alanabileceğini gösteriyor. Aynı şekilde kısıtlayan Satürn olduğu için yaşlılara da yasaklar gelebilir diye düşünmeden edemiyorum. Ayrıca hukuksal konularla ilgili güzel bazı adımlar atılacaktır.

  Terazi Burcu yöneticisi olan Venüs desteğiyle estetik, güzellik, moda ve sanatla ilgilidir. Ancak Merkür Retro olduğu için estetik olarak herhangi bir şey yapmayın fakat sanatsal aktivitelerle ruhunuzu şifalandırın.

  Yeni Aydan en çok etkilenen gene tüm öncü burçlar olan Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeçler olacaktır!

  MARS&JÜPİTER ARASINDA GERGİN AÇI!

  17&20 Ekim arasında Mars ve Jüpiter arasında kare açı din ve hukuk sistemiyle ilgili bazı spekülatif haberler çıkabileceği ve Jüpiterin büyütme özelliğiyle konunun gereğinden fazla büyüyeceğini gösteriyor.

  Bu gergin gökyüzü ortamında ne olduğunu anlamadan fazla kışkırtmaya gelmeden fanatizme yönelmemek gerekir aksi takdirde Jüpiterin gölge yönünü çalıştırmış oluruz.

  Sakin olmakta ve akılla davranmaya çalışarak dengeyi kurmak gerekir zaten Güneş Terazi bizlere burda destek verecektir.

  GÜNEŞ AKREP BURCU’NA GEÇİYOR: AKREPLERİN YILDIZI PARLIYOR!

  23 Ekim Cuma günü Güneş, Akrep burcuna geçecek ve Akreplerin yıldızı parlayacaktır!

  Şimdiden tüm Akrep burçlarının doğum gününü kutlarım ışığınız Sirius kadar parlak olsun Sevgili Akrepler…

  28 Ekim’de Merkür Retrosu Akrep burcundan Terazi burcuna geri giderek Retrosunu Terazi burcunda tamamlayacak. Bu da daha önce söz ettiğim hukuksal konuların tekrar gündeme geleceğinin göstergesi. Ve tabiki Jüpiterin orda olması konuyu büyütme etkisi yaratacaktır. Hastaneler, hapishaneler ve kapalı alanlarda bazı sorunlar oluşabilir.

  28 Ekim günü Venüs’te yöneticisi olduğu Terazi Burcuna geçecek bazılarınıza aşktan yana bir oh çektirecektir. Bazıları ise sorunlarıyla boğuşmaya devam edecektir çünkü hem Mars yönettiği Koçta hemde Venüs yönettiği Terazi de karşıt yani “Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten “ çatışmaya devam..

  Ve Ekim ayını son olarak 31 Ekim saat 17:49 da Boğa burcunun 8 derecesinde gerçeklecek olan Dolunay ile kapatıyoruz.

  Bir ay içinde 2 dolunay pek rastlanan bişey olmasa da 2020 yılında ne sıradan oldu ki bu olsun dedirtir cinsten!

  ÇÜNKÜ BU DOLUNAY; “MAVİ DOLUNAY” *

  İkinci Dünya Savaşından sonra ilk kez böyle bir göksel olaya şahitlik edeceğiz ve bir dahaki 2039 yılında gerçekleşecek. İsminin mavi olmasının sebebi de olağan dış olmasından kaynaklanıyor. Çünkü normalde 1 yılda 12 tane dolunay gerçekleşir 2020’de ise 13 tane dolunay gerçekleşecek!

  Mavi Dolunay sonrası bazı ülkeler Türkiye de dahil özellikle Yunanistan, Fransa, Rusya, Amerika ve İsrail başta olmak üzere savaş veya soğuk savaş olasılığı çıkartabilir.

  Boğa burcunda olması ve Uranüs Kavuşumu duygularda iniş çıkış, bazılarınızda anneyle problem, maddi olarak zorlanma ve Güneş Akreple karşıtlık ilişki ve ortaklıklarda inatla, sabit fikirlilikle çatışma doğurabilir.

  Mavi Dolunaydan Boğa burçları dışında Aslan, Akrep ve Kova burçları etkilenecektir.

  Kısacası farklı bir Ekim ayı ve gündem; yasaklar, dış politika, sınırlarda hareketlilik, savaş, ekonomik kriz….

  Yazımın başında da dediğim gibi az kaldı zorlu bir sonbahar ardından 21 Aralık itibariyle biraz rahatlayıp 2021’in özellikle Şubat ayından sonra rahatlama olasılığımız var. Evet 2021’de pek kolay değil ama 2020 hafızalardan asla silinmeyecek!

  Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olacak bir Ekim ayı geçirmenizi diliyorum…

  https://www.instagram.com/elifliastroloji/

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

  YORUM YAZIN

  Please enter your comment!
  Please enter your name here