Diğer
  Ana SayfaİlişkiErkeklerin en sık yaptığı 10 seks hatası

  Erkeklerin en sık yaptığı 10 seks hatası

  -

  Cinsel yaşamdaki sorunlar, ilişkileri de zora sokuyor. Daha iyi bir seks hayatı için ise hataları fark etmek gerekiyor. Kadınların da hataları var elbet ama bu kez erkeklerin yatakta en sık yaptıkları hataları mercek altına aldık!

  1- PREZERVATİF KULLANMAK İSTEMEMEK

  “Hamileyim!” Bu cümle sevinçli bir haber olduğunda nasıl da coşkuyla verilir. Mutluluğunuz sesinize, gözlerinize, vücut dilinize yansır. Ama ya istenmeyen bir durumsa! İşte işin o kısmını düşünmek bile kabus gibi. Eğer hamile kalmak aklınızın ucundan geçmiyorsa hatta düşüncesi bile sizi korkutuyorsa, haklı olarak korunmadan ilişkiye girmek tedirginlik yaşamanıza yol açar. Bu durumda güvende olma ihtiyacınız her şeyin önüne geçebilir. Hem istenmeyen gebeliklerden hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için partnerinizin prezervatif kullanması, kendinizi güvende hissetmenizin pratik ve iyi yollarından biri. Ama bazı erkekler nedense bu isteğinize anlam veremediği gibi “Kullanmasak olmaz mı?”, “Aramıza hiçbir şeyin girmesini istemiyorum” gibi ısrarcı cümlelerle sizi baskı altına almayı seçebiliyor ve adeta işi yokuşa sürerek büyülü ortamı bir anda gergin bir enerjiye dönüştürebiliyor. İşte erkeklerin seks sırasında yaptıkları bir numaralı hata! Partnerinin tercihine saygı duymamak, kendi isteklerine odaklanmak ve prezervatif kullanmama konusunda ısrarcı davranarak romantik başlayan gecenin kabusa dönüşmesine neden olmak!

  2- KISA ÖN SEVİŞME

  - Advertisement -

  Kadınlar, uzun ön sevişmeye ihtiyaç duyuyor ve cinselliği bir bütün olarak algılıyor. Erkeklerin birçoğu içinse cinsellik sadece cinsel organlarla ve birleşme anıyla sınırlı olabiliyor. İşte bu yüzden de fazla aceleci davranabiliyorlar. Siz daha duygusal ve uzun bir gece hayal ederken o hızlıca performansını tamamlamış, yataktan kalkmış ya da arkasını dönüp uyku moduna geçmiş bile olabiliyor! Oysa ön sevişme hem arzuyu göstermek hem cinsel birleşmeye hazırlanmak açısından önemli ve doyurucu bir cinsellik için şart. Uzmanlar, uyarılma bozukluğu şikayetiyle kendilerine gelen birçok kadında ön sevişme süresinin yetersiz, kalitesinin düşük olduğunu söylüyor. Yani ön sevişmenin kısa ve tatminsiz olması, bu durumun sürekli olarak tekrarlanması zamanla kadınların seksten uzaklaşmasına neden olabiliyor.

  ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ NELERDİR? İŞTE UYGULANABİLECEK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  3- DIKKATIN KOLAYCA DAĞILMASI

  Hemen itiraf edelim; bu hata sadece erkeklere özgü değil! Hatta kadınlar bazen bu hatayı daha sık yapıyor! Hata konumuz ne mi? Odaklanmamak! O anda aklımızdan yarın ne giyeceğimizin, kredi taksidini ödemeyip ödemediğimizin geçmesi! Oysa romantizmin bir anda bozulmasına izin vermemeliyiz. Tamam, düşüncelerimizi yönetmek kolay değil ama en azından dış etkenlere karşı önlemimizi alabiliriz. Bilgisayarı yatak odasına almamak, iletilen WhatsApp mesajının kimden geldiğini umursamamak ya da gelen bir aramayı yanıtlamamak gibi… Bunları yapmak kolay ve seks hayatınız için de faydalı. Siz de yatak odasından teknolojiyi çıkartmayı deneyin. Çünkü çevrede olup bitenlerden sıyrılıp ana odaklanmak, hazzı da paylaşımları da çoğaltıyor.

  İŞTE CİNSEL HAYATI ATEŞLENDİRECEK ÖNERİLER

  4- SORUNLARI KONUŞMAKTAN KAÇMAK

  “Söz konusu cinsel sorunlar olduğunda erkeklerin ağzını bıçak açmıyor” desek abartmış olmayız! İletişim ve kendini anlatabilme konusunda sorunlar yaşayan bir toplum olduğumuzu düşünürsek, cinselliği konuşamamak pek de şaşırtıcı bir durum sayılmaz. Oysa sorunları açıkça konuşmanın pek çok faydası bulunuyor. Eşlerden birindeki cinsel sorunun sıklıkla partnerde de cinsel sorunlara neden olduğu düşünülürse, cinsel hayatın sorunsuz devamı için sorunları görmezden gelmek değil, daha da büyük bir hal almadan konuşmak gerekiyor. Eşinizin bir hareketinden hoşlanmıyorsanız, parfümünü beğenmiyorsanız, “seks sadece yatak odasında yapılır” gibi kurallarından sıkılıyorsanız bunları dile getirmelisiniz. Tabii doğru kelimeleri seçmek ve kırıcı olmamak koşuluyla… Pozitif bir yaklaşımla sorunları konuşabilmek çözüme ulaşmanın en kolay yolu. Yüz yüze, doğru ses tonu ve mimiklerle, samimiyetle konuşmak ilişkinin geleceği açısından önemli. Bu konuşmalar yapılmadığında ilişkiler giderek çıkmaza giriyor ve ayrılıklar, aldatmalar artabiliyor. Şikayet eder tarzda değil, çözümleyici bir şekilde yapılan konuşmalar ise cinsel hayattaki pürüzleri kolayca ortadan kaldırabiliyor.

  5- KELİMELERİN GÜCÜNÜ ÖNEMSEMEMEK

  Hoş bir iltifatın, sebepsiz bir tebessümün, küçük bir teşekkürün, beklenmedik bir anda cep telefonuna gelen güzel bir mesajın kadınlar üzerindeki etkisini bilseler, eminiz erkekler minik jestlere hayatlarında daha çok yer açardı. Ve bir de bunun tam tersi etki yapan kelimeler var elbette! Kendinizi yorgun hissettiğiniz bir gecede “Sen zaten hep böyle yaparsın, her zaman isteksizsin” gibi cümlelerin kalp kırmanın ötesinde tamiri zor yaralara neden olduğunu da erkekler keşke daha sık akıllarına getirse… Güzel sözler duymanın kadınların uyarılmasında da ciddi bir etkisi var. Çünkü kadınlar derin bir tatmin ve mutluluk için sevgiyi cinsellikle birlikte yaşamak istiyor.

  6- KADINLARIN CİNSEL FANTEZİLERİNİ GÖRMEZDEN GELMEK

  Fanteziler cinsel hayatın renklenmesinde büyük önem taşıyor hatta cinsel yaşamdaki heyecanı yoğunlaştırarak daha kolay doyuma ulaşmaya yardımcı oluyor. Ancak erkekler kendilerine odaklanarak, çoğunlukla kadınların fantezilerini görmezden gelebiliyor. Kadınlar ise sapkınlık olarak görülebileceğini düşünüp, fantezilerinden kolayca söz edemeyebiliyor. Oysa cinsel fanteziler, yardımcı erotik materyaller ve erotik hayallerin konuşulması ilişkiyi daha heyecanlı hale getirebiliyor.

  7- SEKSİ YATAK ODASI İLE SINIRLAMAK

  Özellikle uzun süredir evli olan erkeklerin en sık yaptığı hatalardan biri de seks için havanın kararmasını, yatağa yatılmasını beklemek. Oysa rutinlerin dışına çıkmak çiftler arasındaki bağı güçlendiriyor, ilişkiye heyecan katıyor. Kalabalık ortamlarda yaşanan küçük heyecanlar, banyoda seks yapmak veya lüks otel odasında bir gece geçirmek ilişkiyi renklendirmenin yollarından.

  8- ANLAYIŞSIZ DAVRANMAK

  Stres, depresyon, gebe kalma kalma korkusu gibi etkilerin yanında bedenle ilgili kaygılar da kadınlarda cinsel isteksizliğe neden olabiliyor. Özellikle doğum sonrası kilo problemi yaşayan kadınlar, seks sırasında yorganın altına saklanmayı veya kendini daha rahat hissettiği için karanlıkta olmayı tercih ediyor. Erkeklerin bu konudaki hataları ise partnerinin özgüven sorununu görmezden gelip, bedeniyle barışık olması yönünde kadını desteklemek ve “Seni her halinle seviyorum”u hissetirmek yerine, olayı daha da büyük bir soruna dönüştürmek.

  9- KENDİNE ODAKLANMAK

  Erkeklerin cinsel ilişki sırasında sürekli olarak yönlendirmesi, emir vermesi, pozisyona tek başına karar vermesi ve kendi orgazmına odaklanması kadını seksten soğutabiliyor. Bu tarz davranışları kadınların birçoğu kaba buluyor.

  10- “YAŞANDI BİTTİ SAYGISIZCA”

  İlişkilerin yapısı günden güne değişiyor. Birini beğenmek, çok da tanımadan birlikte olmak ve onu bir daha görmemek artık daha sık rastlanan bir durum… Yani çabuk elde edip, hızlıca tüketmek… Bu tarz ilişkilerde erkeklerin en sık yaptığı hata ise “Derin bir bağ kurmama” isteklerini ve yaşananların tek gecelik olduğunu dile getiriş biçimleri oluyor. İlişkide süreklilik beklentisi olmasa da kadın erkeğin tavırlarını önemsiyor ve bazı anlarda karşı tarafın sözleri ve davranışları kendini değersiz hissettiriyor. Bu nokta kadınların hatırlaması gereken ise belki de Eleanor Roosevelt’in şu cümlesi: “Siz izin vermedikçe hiç kimse size değersiz hissettiremez!”

  Yazı: Burçin Öztınaz

  CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRAN TOP 10 BESİN  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz