Diğer
  Ana SayfaGüzellikEvde manikür nasıl yapılır diyenler için 5 püf noktası

  Evde manikür nasıl yapılır diyenler için 5 püf noktası

  -

  Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun süre kuaförler, güzellik salonları kapalı kalmıştı. Güzellik salonları açılsa da endişeler nedeniyle kuaföre, maniküre, ağdaya gitmeyen pek çok kadın var. İşte evde manikür nasıl yapılır diyenler için işin 5 püf noktası

  EVDE MANİKÜR İÇİN 5 KRİTİK ÖNERİ

  Evde manikür yapanlar için 5 öneri şöyle:

  1- Şekline karar verin
  Yuvarlak uçlu tırnaklar bir yere takılma gibi riskleri minimuma indirdiği için tercih sebebiniz olmalı. İlle de küt ucu olsun diyorsanız, tırnak kenarlarını iyice törpülediğinizden emin olun.

  2- Susuz takılın
  Pek çok güzellik salonunda manikür öncesi tırnaklar suda bekletilir. Oysa ki uzmanlar kuru manikürün daha sağlıklı ve hijyenik olduğunu belirtiyor. Bunun sebebi, suyun içinde bekletilen tırnağın genişlemesi. Sonrasında tırnak kuruduğunda ojede çatlama ve soyulmalar meydana gelebiliyor. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı aseton veya alkolle temizleyebilirsiniz.

  3- Ojeyi sallamayın!
  özellikle uzun süre kullanmadığınız bir ojeyse şişesini mutlaka sallarsınız değil mi? Oysa ki salladığınız zaman ojenin içerisinde hava baloncukları oluşuyor ve sürdüğünüz zaman ojenizde kusurlar ortaya çıkıyor. Bu yüzden ojeyi sallamanız önerilmiyor. Sallamanız gerekiyorsa da bu işlemi yaptıktan en az bir saat sonra ojenizi sürün.

  - Advertisement -

  4- Sıcak yerine soğuk tercih edin
  Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra kurumaları için acele ediyorsanız saç kurutma makinesinin sıcak fanıyla kurutmak son seçeneğiniz olsun. Sıcak hava ojenin yapısını bozabiliyor. En iyisi 10 dakika kendi kendine kuruması. Sabırsız olanlar ise varsa saç kurutma makinesinin soğuk fanıyla kurutabilir.

  5- Günlük rutininiz olsun
  Evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde daha fazla ev işi yapıyoruz. Dolayısıyla çok fazla suya giren tırnaklarımız daha çabuk yıpranıyor, kırılıyor. Temizlik işlerinde eldiven kullanmayı bir alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bir de her akşam tırnaklarınıza kütikil yağı sürerek daha güçlü uzamalarını sağlayabilirsiniz.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz