Diğer
  Ana SayfaGüzellikEzgi Maraşlı: Cildiniz imzanızdır!

  Ezgi Maraşlı: Cildiniz imzanızdır!

  -

  Güzellik sektöründe uzun zamandır çalışan Ezgi Maraşlı, işini aşkla yapanlardan. Maraşlı’dan sağlıklı ve bakımlı cildin sırlarını öğrendik.

  Sizce bütünsel güzellik nedir?

  Sağlıklı bir cildin temel yapı taşı öncelikle içerden başlar. Cildin en olmazsa olmazı aslına bakarsanız yeşil ağırlıklı beslenme, şekerden uzak durma ve bol su tüketme alışkanlığıdır. Günde en az 2-3 litre su tüketmek gerekir. Ciltteki birçok problemin altında, ciltte oksijensizliğe bağlı gelişen problemler var. Kanın oksijenlenmesini sağlayan ise sudur. Su tüketimi ile akne, kuruluk, gözenek gibi birçok cilt probleminin önüne geçilebiliniyor. Bunları rutin haline getiren bir kişi aynı zamanda dışarıdan da cildini desteklemeli. Bu ne demek; en olmazsa olmaz cildini kesinlikle temiz tutmalı. Akşam yıkayarak yattığı cildinin temiz olduğunu düşünse bile tekrar saf su ile değil, temizleyici ile gece biriken yağ ve kirden arındırmalı. Temiz tutulmaya çalışılan cilde haftada en az bir kez soft peeling uygulanmalı. Keratinize tabakadan arınmış bir ciltte serum ve nemlendiriciler daha etkili olacaktır. Cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt muhakkak nemlendirilmeli. Cilt için en önemli ürün güneş kremi. Korunmayan cilde ne yaparsanız yapın sorunların başına dönmeye mahkum olur. Hiç dışarıya çıkmasanız ya da yaz mevsimi olmasa bile yapmanız gereken her gün güneş kremi kullanmak.

  Cilt analizinizin doğru yapılması da çok önemli. Orada karar vereceğiniz yanlış ürün seçimleri cilt kalitenizi arttırmak yerine daha da işin içinden çıkılmaz bir hal almasını sağlar. Cildinizde en çok hangi problemi yaşıyorsanız ona yönelik ürünlere öncelik vermeniz gerekir. Cildiniz ile ilgili sizi en çok rahatsız eden sizin cilt probleminizdir. Bu problem için ikiden fazla vitamin ve nemlendirme ürünü kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Diğer türlü başka bir cilt problemi yaşamanıza sebep olur.

  Güzellik sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?

  - Advertisement -

  Uzun bir süre sağlık sektörünün önde gelen hastanelerinde sağlık yöneticiliği yaptım. Yıllarca hayalini kurduğum, yapmak istediğim ama şartlar gereği yapamadığım güzellik uzmanlığını 2013 yılında yapmaya karar verdim. Çocukluğumda en net hatırladığım, herkese makyaj yapmak, kremler sürmek isterdim. Tüm kız çocukları bunlardan hoşlanır evet ama bir süre sonra o heves geçer. Bu bende geçip gitmeyen bir heves olmuştu. İlk medikal estetik işletmemi kurarak meslek için eğitimlere başladım. Şu anda 11 yıldır güzellik sektöründe gerek işlemler gerek kurumsal yönetim konusunda markamı büyütmeye çabalıyorum. Bu iş benim için biçilmiş kaftan diyebilirim. İşine bu kadar aşık ve yaparken mutlu olan bir kadının aynı zamanda sağlık sektörü tecrübelerini bu alana yansıtması çok güzel bir sonuç doğurdu. Yapmak istediğim ise güzellik salonlarına hastane güvenini ve kurumsal denetlenebilir yapısını getirmek. Tüm vizyonum şeffaf, denetlenebilir bir yapıyı insanlara sunabilmek.

  Bir kadının cildine yapacağı en önemli yatırımlar (veya alışkanlıklar) sizce nedir?

  Kişinin cildi imzası gibidir. İhtiyaçlar ve cilt farklılıkları kişiye göre değişir. Bu noktada biz uzmanların analizi doğrultusunda doğru işleme yönlendirmek ile işe başlarız. En önemli yatırım profesyonel bakımın yanı sıra evde kişinin bakımlarını aksatmadan yapması kendine yapacağı iyiliktir diyebiliriz. Herkesin az çok artık yapmış olduğu cilt bakımı rutinleri mevcut fakat rutin oluştururken de dikkat edilmesi gerekenler var. Dikkat edilmez ise cilt tahrip edilebilir ve kişi kendini çıkmaza sokabilir. Bir uzmana danışarak kişinin kendine yapacağı en önemli alışkanlık cilt bakımı rutini olmalı. Sağlıklı ve parlak bir cilt kişinin ruh sağlığına da iyi gelecek ve kendini iyi hissetmesine, özgüveninin yükselmesine sebep olur.

  Zahmetsiz güzellik yani minimal estetik uygulamalara ilgi neden arttı sizce? Önümüzdeki dönemde en çok hangi uygulamalar revaçta olacak?

  Günümüzde artık estetik ve güzellik algısı başka bir boyuta geçti. İnsanlar için bir güzellik algısı ve belirli tiplemeler oluşturuldu. Kişiler bu tiplemelere ayak uydurmak için birçok işlemi araştırmadan kendine uygulatmaya başladı. Bu noktada önemli olan, doğru bölgeye doğru dozda işlem yapılması ve doğru kişinin yapıyor olması. Aşırılıktan uzak durulmalı ve işlemler abartılmadan uygulanmalı. Danışanlarımız son dönemde daha çok iğnesiz işlemlere talebi arttırdı. Yani şöyle ki; özellikle iğneli işlemlerden çekinenler ya da sonrasında oluşan komplikasyonları göze alamayan tüketiciler daha teknolojik cihazlara yöneldi. Merkezlerimizde iğnesiz mezoterapi olarak Jetpeel Pro kullanıyoruz. Jetpeel Pro, hava basıncı ile cildin orta tabakasına yani dermise cildin ihtiyaç duyduğu serum ve vitaminleri iletiyor. Günümüzde en çok tercih edilen iğnesiz mezoterapi yöntemi oldu. Sonuçlarından da oldukça memnun kaldığımız bir işlem. Hava basıncı ile cilde peeling etkisi yaratırken cildin parlamasına da etkisi oldukça yüksektir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....