Diğer
  Ana SayfaGüzellikFazlalıklar için 45 dakika yeter

  Fazlalıklar için 45 dakika yeter

  -

  Aynaya baktığınızda ilk gözünüze çarpan kalçanız mı yoksa göbeğiniz mi? Televizyon ekranında gördüğünüz incecik kadınlar, sadece kıskanılacak hemcinsleriniz olarak mı aklınızda kalıyor? O zaman acilen bir kurtuluş planına ihtiyacınız var!

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

   

  Hangi kadın korkmadan daracık kıyafetler giyip, fazlalıklarını düşünmeden yürümek istemez ki? Uzun tuniklerle kalçaları saklamaktan, göbeğinizi ortaya çıkarmayacak bol kazaklar giymekten bıktıysanız kendinizi estetik yöntemlerin kollarına bırakabilirsiniz. Fakat estetik yöntemlerin de kendine göre kuralları bulunuyor. Kimi için günlerinizi vermeniz gerekiyor, kimi içinse sadece birkaç saatinizi ayırmanız yetiyor. Bu yöntemlerden biri de Liposhaping. Liposhaping yöntemi kırk beş dakikalık bir işlem. Vücut bölgelerinin fazla yağlardan temizlenerek, inceltilmesi anlamına geliyor. Bu işlem fazla kiloların depolandığı gıdı, kalça, baldır, bacak arkası, diz arkası ve bel gibi problemli alanlara yeni ve estetik biçim vermek için kullanılıyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Transmed Saç & Estetik Cerrahi Kliniği’nden Op. Dr. Uğur Dikmen, yöntem hakkında merak edilenleri anlattı.  

   

  İz kalmıyor

  Vücuttaki yağ oranı, yıllar geçtikçe artma eğilimi gösteriyor. Vücutta biriken fazla yağ ise genellikle fiziksel egzersiz ve diyete direnç gösteriyor. Op. Dr. Uğur Dikmen, Liposhaping yönteminin kilo verme yöntemi olmadığını ve bölgesel yerleşimli yağlar alındığı için kiloda bir fark olmayacağını belirtiyor. İşlem, ince kanüllerle yapılıyor ve deriye birkaç milimetrelik kesilerden girildiği için neredeyse hiç iz kalmıyor. Aynı zamanda lokal anestezi uygulandığı için Liposhaping, daha yaygın olan Liposuction yönteminden daha güvenli ve risksiz sayılıyor.

   

  “Uygulama, 17 yaşından önce yapılmıyor. Bunun dışında kişinin kalp ve diyabet hastalığı yoksa her yaşta uygulanabiliyor.”

   

  22022014 estetik245 dakika sürüyor

  Liposhaping büyüklük ve zorluk açısından küçük bir ameliyat. Yapılacak işleme göre ameliyat süresi 30 dakika ila 45 dakika arasında değişiyor. Lokal anestezi uygulandığı için hasta ameliyat sonrası normal hayatına ve düzenine hemen dönebiliyor. Ağrı için ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici ameliyat sonrası yeterli oluyor. Bu ameliyat sonrasında ciddi bir morarma ya da şişlik olmuyor. Ameliyat sonrası en az bir hafta korse takılması gerekiyor. 

  Op. Dr. Uğur Dikmen, “İlk defa korsenizi çıkardığınızda ciltte morarma görülebiliyor fakat bu konuda endişe edilmemesi gerekiyor. Morluk varsa, bir hafta içinde geçiyor ve cildiniz birkaç haftada esnekliğini kazanarak yeni şekle adapte oluyor. Ameliyattan sonra sonucu görmek için acele etmemek gerekiyor. İlk şişliklerle birkaç hafta, daha geniş görünebilirsiniz. İlk ayın sonunda ise inceldiğinizi ve hafiflediğinizi fark edeceksiniz” diyor. 

  Op. Dr. Uğur Dikmen, “Vücuda verilecek şekil, hastaya gösteriliyor. Yağ alınacak bölge ve miktar tespit ediliyor. Yağların kolayca çekilebilmesi için lokal anestezik içeren eritici bir sıvı enjekte ediliyor. Sonra sıvılaşan yağlar ince kanüller ve şırıngayla çekiliyor. Lokal anestezi uygulandığı için uyanık olan hasta uygulama süresince hareket ettirilirse, yağ çekme işlemi kontrollü bir şekilde yapılıyor. Bu yöntemle incelen bölgelerin bir daha aynı oranda yağlanması söz konusu olmuyor. Çok fazla kilo alındığında bile, bu bölgelerdeki yağ birikimi, en alt düzeyde kalıyor” diyor.

   

  Doğum sonrası Liposhaping

  Doğum sonrası göbeği kalanlarda da rahatlıkla uygulanabilecek olan bir işlem. Ancak çok yakın zamanda tekrar hamile kalma düşüncesi varsa işlemin doğumdan sonra yaptırılması öneriliyor. Hamilelik sonrası yaptırılacak olan Liposhaping işlemi için vücudun hormon dengesinin yeniden kurulması ve kendini hızlı toparlaması için en az 8-10 ay geçmesi gerekiyor. Yapılacak olan anestezi lokal anestezi olacağı için, emziren annelere de zararı bulunmuyor.

   

  Nilgün Yıldız

  Formsanté Dergisi Şubat 2011 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz