Ana Sayfa Fitness FITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER

FITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER

mayis-2012-fitness-puf-noktasi-1

mayis-2012-fitness-puf-noktasi-2Şimdi pedala basma zamanı
Haftada 3 saat bisiklet sürmek kalp hastalıkları ve inme riskinizi düşürmekle kalmıyor, ciddi miktarda kalori yakmanızı sağlayarak kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Üstelik dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülkemizde ciddi bir ekonomik kazanım sağlıyor, doğaya saldığımız karbon emisyonunu düşürüyor.

30 dakikada yakılan kalori miktarı

Bisikletle 272, Otomobille 34

mayis-2012-fitness-puf-noktasi-340 derecede yoga
Hatha yoga egzersizlerinin 40 derece sıcaklıkta uygulandığı Bikram Yoga Stüdyosu Etiler’de açıldı. Bikram Choudhury’nin geliştirdiği ve 1970’lerde özellikle Amerika’da popüler bir yoga metodu olan Bikram Yoga, art arda yapılan 26 yoga pozu ve 2 nefes egzersizinden oluşuyor. Metot organları, salgı bezlerini ve sinirleri harekete geçiriyor, sistematik olarak taze oksijen dolu kanın vücudun tamamında dolaşmasını sağlıyor. 40 derece sıcaklık sayesinde, terlemeyle beraber vücutta bulunan toksinler deriden dışarı atılıyor. Yüksek sıcaklık ayrıca kasları derin esnemelerden koruyor, kanı incelterek dolaşım sisteminin temizlenmesine yardımcı oluyor ve kardiyovasküler idman yapma olanağı sunuyor.

DİNLENMEYİ UNUTMAYIN
Egzersiz kadar dinlenmek de kaslar için gerekli. Çünkü dinlenmek kasların yeniden yapılanmasına ve gelişmesine olanak tanıyor. Doğru beslenme ve dinlenme olmadan bu gelişim tam tersi yönde de olabiliyor ve kas kütleniz ile gücünüzde azalma meydana gelebiliyor. Uzmanlar her hafta bir ya da iki gün tam bir dinlenme öneriyor.

mayis-2012-fitness-puf-noktasi-4AYIN ÜRÜNÜ
MBT’ler yaza hazır

Özellikle sırt, bel ve boyun ağrısı çekenler için önerilen fizyolojik ayakkabı markası MBT, yaz sezonunda yepyeni sandalet ve babet modelleriyle dikkat çekiyor. Metabolizmayı hızlandırmaya, kasları çalıştırmaya yardımcı olduğu belirtilen ayakkabıların yeni modelleri arasında yer alan Kianga rugan babetleri daha estetik bir görüntü sunuyor. Ayarlanabilir bantları ile Katika sandaletler ise yaz sıcaklarında ayakları serin ve konforlu tutacak bir diğer alternatif. Plajda, sokakta, evde, kısacası rahat olmak istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanılabilen Katika yürüyüşü keyifli hale getirmek isteyen kadınlar için bire bir.

Formsanté Dergisi Mayıs 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here