Diğer
  Ana SayfaGüzellikFondöten, sprey ve ışıltılı kremlerle, VÜCUT MAKYAJI

  Fondöten, sprey ve ışıltılı kremlerle, VÜCUT MAKYAJI

  -

  Vücuda, bacaklara özel fondötenlerin, spreylerin kullanımı hızla yaygınlaşıyor. Varis, leke ve kılcal damarları kapatan, cilde ipeksi bir parlaklık kazandıran bu ürünler mini etekleri, şortları gönül rahatlığıyla giymek için ideal.

  Bir partiye hazırlanırken ne yaparsınız? Büyük ihtimalle makyajınızı, saçlarınızı yapar ya da yaptırır sonra seçtiğiniz elbiseyi giyer çıkarsınız. Şimdi bu listeye bir de vücut makyajı eklenecek! Ve böylece siz, özellikle yaz aylarında, mini elbiseleri, yırtmaçlı etekleri çok daha rahat giyebileceksiniz. Peki vücut makyajı nedir, nasıl uygulanır? Bunu ve öncesinde yapılması gereken hazırlıkları ayrıntılarıyla anlattığımız yazıya geçmeden önce, vücut makyajınının tıpkı yüze uygulanan makyaj gibi, ciltteki kusurları, lekeleri kapatmak amacıyla yapıldığını belirtelim. Vücuda, bacaklara özel fondötenler, spreyler sadece leke, varis, kıl köklerini kapatmakla kalmıyor aynı zamanda teninize ipeksi bir parlaklık da veriyor. Tabii dilerseniz, ürünü uygun tonda seçerek vücudunuza bronz bir görünüm de kazandırabilirsiniz.
  Önce makyaja hazırlık
  Vücudunuza süreceğiniz krem ve fondötenlerin daha iyi durması için öncelikle vücut cildinizi buna hazırlamanız gerekiyor. Hazırlığın en önemli safhası da peeling yapmak yani cildi ölü derilerden arındırmak. Ölü derilerden kurtulma işlemi sayesinde, cildin dokusu ve biçimi sadece bir seferde bile eskisine kıyasla çok daha güzel bir hal alabilir. Ölü derileri attıktan sonra incelen cilt, daha düzgün ve şeffaf görünür. Cildin rengi de her yerde aynı olur. Yani bazı bölgeler, özellikle de daha kuru ve kalınlaşmış olanlar diğer bölgelere kıyasla daha koyu görünmez. Eğer cildiniz çok hassas değilse bu işlemi bir ay boyunca haftada bir kez yapmanız, istediğiniz pürüzsüz tene kavuşmanız için yeterli. Ölü derilerden kurtulma işleminin bir faydası da, kuru ve sert yüzey hücrelerinden kurtulan cildin nemlendiriciyi kabul etmeye ve emmeye hazır hale gelmesi. Ölü derilerden kurtulmak için piyasada, kozmetik mağazalarında bulunan peeling ürünlerini kullanabileceğiniz gibi, evde kendi hazırladığınız karışımlardan da faydalanabilirsiniz.

  Devamı 2006 Haziran sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz