Formsanté - Sağlıklı, aktif ve doğal yaşamın dergisi

Kendini seven, vücuduna değer veren, hem beden hem de ruh sağlığının önemi bilen kadınlar Formsanté ile her ay yepyeni bir yolculuğa çıkıyor. Beslenme önerileri, diyet listeleri, fitness programları, sağlıklı yaşam haberleri ve güzellik tüyoları ile Formsanté, okurlarına daha sağlıklı ve formda bir hayatın ipuçlarını öğretiyor…

25 yıldır Türkiye’de ‘sağlıklı ve aktif yaşam’ denince akla ilk gelen dergi olan Formsanté, geniş bir uzman kitlesiyle çalışıyor. Bu yüzden okurlar Formsanté’de yer alan haberleri güvenilir bir referans kabul ediyor…

Digital:www.formsante.com
Facebook: Facebook.com/formsante
Twitter: Twitter/formsantedergisi
Instagram: Instagram/formsantedergisi
Youtube: Youtube/formsante dergisi

Danışman Kurulu

Prof. Dr. Reha Yavuzer

Prof. Dr. Reha Yavuzer, birincilikle girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden üçüncülükle mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde plastik cerrahi eğitimini tamamladı. ABD’de Dr. Ian T. Jackson ile Kraniyo Maksillo Fasiyal üzerine çalıştı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı, ardından yardımcı doçent oldu. 2004 yılında doçent doktor unvanı kazandı ve 2010 yılında ise profesör kadrosuna atandı.
Prof. Dr. Reha Yavuzer, ulusal ve uluslar arası 140’ın üzerinde makale yazdı. Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Prof. Dr. Reha Yavuzer, 11 ulusal ve uluslar arası bilim derneğinin üyesidir.

Prof. Dr. Hasan Aydın

Prof. Dr. Hasan Aydın, Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. 2002 yılından bu yana Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Prof. Dr. Rukset Attar

Tüp Bebek ile Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Rukset Attar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yale Üniversitesi’nde Reprodüktif Endokrinoloji Bölümünde araştırma görevlisi olarak hizmet verdi. Prof. Dr. Rukset Attar, Türk Jinekoloji Derneği, Moleküler Tıp Derneği, Kök Hücre ve Gen Tedavisi Derneği’ne üyedir.

Ferin Batman

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Halk Sağlığı dalında master derecesine sahip. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in araştırmalarına katıldı. Ankara’daki Amerikan Hava Kuvvetleri birliğinde beslenme servisi yöneticisi ve diyetisyen olarak çalıştı. Türk Yemekleriyle Diyet, Düşük Kalorili Pratik Tarifler, Diyabet Mutfağı, Metropol Diyeti kitaplarını yazdı.

Murat Bür

Murat Bür, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. 12 yıl Bursaspor’da forma giydi. 2006 yılından itibaren İstanbul’da çeşitli spor komplekslerinde çalıştı. Murat Maosai, Muratcan Üner, Shaun Thompson, Michael King, Lawrence Biscontini, Calvin Wiley ve Douglas Brooks gibi dünyanın önde gelen fitness uzmanları ile çalıştı. AFFA ve ACSM dahil olmak üzere çeşitli sertifika programlarına katıldı. Idea Fitness Convention, ViPR Master Trainer Education London, Athletes’ Performance Mentorship Phase 1, Idea Fıtness Convention, Rimini Wellness ve Gray Instute Pta Global gibi eğitimler aldı. Kendi geliştirdiği BÜR-60-90, Skinny Jeans Workout ve Slim Fit gibi tekniklerle adını duyurdu.

Berrin Yiğit

Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, Hacettepe Üniversitesi mezunu. UCLA’da pazarlama sertifikası aldı. California State University’de yüksek lisans yaptı. ABD’de kaldığı dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştı. ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerde aktif rol aldı. Jenny Craig’de danışman diyetisyen olarak çalıştı. 2009’dan bu yana kendi kliniğinde hizmet vermeye devam ediyor.

Mehmet Çetin

Mehmet Çetin, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girdi. Spor hayatına 1988 yılında 75 metre koşarak başladı. 2010 yılına kadar Genç ve A milli takımlarıyla birlikte Galatasaray, Fenerbahçe ve ENKA kulüplerinde sporcu olarak görev aldı. Antrenörlük hayatına Beşiktaş Spor Kulübünde başladı. Çeşitli spor komplekslerinde personal trainer, instructor ve koordinatör olarak görev aldı. Mehmet Çetin, halen çeşitli markalarda head coach, master trainer ve manager olarak görev almakta.

Op. Dr. A.Egemen Koyuncu

Op. Dr. A.Egemen Koyuncu

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Aynı seçkin kurumda 1998 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlığını alır almaz 1998 yılında Kadıköy Şifa Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2014 yılında VKV Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde Tüp Bebek sertifika eğitimini tamamladı. Bütünsel tıbbın temelini oluşturan, gebelik, infertilite ve menapoz döneminde önemine çok inandığı, kendi yaşamı ve sağlığı üzerinde de iyileştirici etkisi olan; beslenme, endokrin ve metabolizma konusunda tüm bilgileri yeniden harmanlayan Fonksiyonel Tıp Eğitimini 2018-2019 yılları arasında aldı. 2016 yılında açtığı muayenehane Bağdat Caddesi’nde faaliyete geçti. 2019 sonbaharında Femme Institute platformunu kurdu. Femme Institute; Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek ile ilgili cerrahi ve medikal tedaviler, Fonksiyonel Tıp Bakış açısı ile bütünsel tıp uygulamaları, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile Ameliyatsız Medikal Estetik uygulamaları ve Femme Beauty alanlarında çalışmalar yapan büyük bir ekip olarak çalışmalarını sürdürecektir.

KÜNYE

YAYINCI
DOĞAN BURDA DERGİ
YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş.
İCRA KURULU BAŞKANI
Cem M. Başar
YAYIN YÖNETİM DANIŞMANI Ferhan Kaya Poroy
[email protected]
YAYIN YÖNETMENİ Ruken Akbay Gürtaş (Sorumlu)
[email protected]
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Deran Çetinsaraç
[email protected]
SAYFA TASARIMI Canan Nakip Yüksek
[email protected]
HABER EDİTÖRÜ Ayşegül Uyanık Örnekal
[email protected]
ETKİNLİK VE PROJE DİREKTÖRÜ Ali Erman İleri
MARKA MÜDÜRÜ Zeynep Beril Şimşek
KATKIDA BULUNANLAR
Elif Gürsoy, Aytaç Özkardaş Gozzi, Ozan Kutsal
ANKARA TEMSİLCİSİ Erdal İpekeşen
Tel: 0312 207 00 71
YÖNETİM
ÜRETİM PLANLAMA DİREKTÖRÜ (TÜZEL KİŞİ TEMSİLCİSİ) Yakup Kurtulmuş
SATIŞ VE DAĞITIM DİREKTÖRÜ Egemen Erkorol
FİNANS DİREKTÖRÜ Didem Kurucu
REKLAM
GRUP BAŞKANI Nisa Aslı Erten Çokça
REKLAM GRUP BAŞKAN YARDIMCISI Işıl Baysal Turan Seda Erdoğan Dal
REKLAM SATIŞ KOORDİNAYÖRÜ Dilhan Çekiçer
REKLAM SATIŞ MÜDÜRÜ İpek Tunalı-Hülya Hankendi
TEKNİK MÜDÜR Ayfer Kaygun Buka
Tel: 0212 336 53 61-62
REZERVASYON
Tel: 0212 336 53 00-57-59 Faks: 0212 336 53 92-93
ANKARA REKLAM SATIŞ KOORDİNATÖRÜ Sezinur Balıkçıoğlu
ANKARA REKLAM SATIŞ MÜDÜRÜ Beliz Balıbey Tel: 0312 207 00 72-73
REKLAM HEDEF SAYFALAR Tel: 0212 336 53 70 Faks: 0212 336 53 91
REKLAM BÖLGELER SATIŞ MÜDÜRÜ Dilek Ünlü Tel: 0212 336 53 72 Faks: 0212 336 53 91
ULUSLARARASI REKLAM SATIŞ TEMSİLCİLERİMİZ
ALMANYA
Michael Neuwirth
T. +49 89 9250 3629
[email protected]
AVUSTURYA / İSVİÇRE
Christina Bresler
T. +43 1 230 60 30 50
[email protected]
FRANSA/LUKSEMBURG /BELÇİKA /HOLLANDA
Marion Badolle-Feick
T. +33 1 72 71 25 24
[email protected]
İNGİLTERE /İRLANDA
Jeannine Soeldner
T. +44 20 3440 5832
[email protected]
ABD/KANADA/MEKSİKA
Salvatore Zammuto
T. +1 212 884 48 24
[email protected]
YUNANİSTAN /PORTEKİZ /İSPANYA/HİNDİSTAN /ASYA
Jessica Loose
T. +49 89 92 50 2468
[email protected]
İSKANDİNAV ÜLKELERİ
Ulrik Brostrom
T. +45 2328 9769
[email protected]

Ruken Akbay Gürtaş

Yayın Yönetmeni
Formsante Dergisi
0212 410 34 03
[email protected]