Diğer

  Formsanté - Sağlıklı, aktif ve doğal yaşamın dergisi

  Kendini seven, vücuduna değer veren, hem beden hem de ruh sağlığının önemi bilen kadınlar Formsanté ile her ay yepyeni bir yolculuğa çıkıyor. Beslenme önerileri, diyet listeleri, fitness programları, sağlıklı yaşam haberleri ve güzellik tüyoları ile Formsanté, okurlarına daha sağlıklı ve formda bir hayatın ipuçlarını öğretiyor…

  25 yıldır Türkiye’de ‘sağlıklı ve aktif yaşam’ denince akla ilk gelen dergi olan Formsanté, geniş bir uzman kitlesiyle çalışıyor. Bu yüzden okurlar Formsanté’de yer alan haberleri güvenilir bir referans kabul ediyor…

  Digital:www.formsante.com
  Facebook: Facebook.com/formsante
  Twitter: Twitter/formsantedergisi
  Instagram: Instagram/formsantedergisi
  Youtube: Youtube/formsante dergisi

  Danışman Kurulu

  Prof. Dr. Reha Yavuzer

  Prof. Dr. Reha Yavuzer, birincilikle girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden üçüncülükle mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde plastik cerrahi eğitimini tamamladı. ABD’de Dr. Ian T. Jackson ile Kraniyo Maksillo Fasiyal üzerine çalıştı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı, ardından yardımcı doçent oldu. 2004 yılında doçent doktor unvanı kazandı ve 2010 yılında ise profesör kadrosuna atandı.
  Prof. Dr. Reha Yavuzer, ulusal ve uluslar arası 140’ın üzerinde makale yazdı. Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Prof. Dr. Reha Yavuzer, 11 ulusal ve uluslar arası bilim derneğinin üyesidir.

  Prof. Dr. Hasan Aydın

  Prof. Dr. Hasan Aydın, Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. 2002 yılından bu yana Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında çalışmalarını sürdürüyor.

  Prof. Dr. Rukset Attar

  Tüp Bebek ile Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Rukset Attar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yale Üniversitesi’nde Reprodüktif Endokrinoloji Bölümünde araştırma görevlisi olarak hizmet verdi. Prof. Dr. Rukset Attar, Türk Jinekoloji Derneği, Moleküler Tıp Derneği, Kök Hücre ve Gen Tedavisi Derneği’ne üyedir.

  Ferin Batman

  Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Halk Sağlığı dalında master derecesine sahip. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in araştırmalarına katıldı. Ankara’daki Amerikan Hava Kuvvetleri birliğinde beslenme servisi yöneticisi ve diyetisyen olarak çalıştı. Türk Yemekleriyle Diyet, Düşük Kalorili Pratik Tarifler, Diyabet Mutfağı, Metropol Diyeti kitaplarını yazdı.

  Murat Bür

  Murat Bür, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. 12 yıl Bursaspor’da forma giydi. 2006 yılından itibaren İstanbul’da çeşitli spor komplekslerinde çalıştı. Murat Maosai, Muratcan Üner, Shaun Thompson, Michael King, Lawrence Biscontini, Calvin Wiley ve Douglas Brooks gibi dünyanın önde gelen fitness uzmanları ile çalıştı. AFFA ve ACSM dahil olmak üzere çeşitli sertifika programlarına katıldı. Idea Fitness Convention, ViPR Master Trainer Education London, Athletes’ Performance Mentorship Phase 1, Idea Fıtness Convention, Rimini Wellness ve Gray Instute Pta Global gibi eğitimler aldı. Kendi geliştirdiği BÜR-60-90, Skinny Jeans Workout ve Slim Fit gibi tekniklerle adını duyurdu.

  Berrin Yiğit

  Beslenme ve Diyet Uzmanı Berrin Yiğit, Hacettepe Üniversitesi mezunu. UCLA’da pazarlama sertifikası aldı. California State University’de yüksek lisans yaptı. ABD’de kaldığı dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştı. ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerde aktif rol aldı. Jenny Craig’de danışman diyetisyen olarak çalıştı. 2009’dan bu yana kendi kliniğinde hizmet vermeye devam ediyor.

  Mehmet Çetin

  Mehmet Çetin, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girdi. Spor hayatına 1988 yılında 75 metre koşarak başladı. 2010 yılına kadar Genç ve A milli takımlarıyla birlikte Galatasaray, Fenerbahçe ve ENKA kulüplerinde sporcu olarak görev aldı. Antrenörlük hayatına Beşiktaş Spor Kulübünde başladı. Çeşitli spor komplekslerinde personal trainer, instructor ve koordinatör olarak görev aldı. Mehmet Çetin, halen çeşitli markalarda head coach, master trainer ve manager olarak görev almakta.

  Op. Dr. A.Egemen Koyuncu

  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Aynı seçkin kurumda 1998 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlığını alır almaz 1998 yılında Kadıköy Şifa Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2014 yılında VKV Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde Tüp Bebek sertifika eğitimini tamamladı. Bütünsel tıbbın temelini oluşturan, gebelik, infertilite ve menapoz döneminde önemine çok inandığı, kendi yaşamı ve sağlığı üzerinde de iyileştirici etkisi olan; beslenme, endokrin ve metabolizma konusunda tüm bilgileri yeniden harmanlayan Fonksiyonel Tıp Eğitimini 2018-2019 yılları arasında aldı. 2016 yılında açtığı muayenehane Bağdat Caddesi’nde faaliyete geçti. 2019 sonbaharında Femme Institute platformunu kurdu. Femme Institute; Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek ile ilgili cerrahi ve medikal tedaviler, Fonksiyonel Tıp Bakış açısı ile bütünsel tıp uygulamaları, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile Ameliyatsız Medikal Estetik uygulamaları ve Femme Beauty alanlarında çalışmalar yapan büyük bir ekip olarak çalışmalarını sürdürecektir.

  KÜNYE

  YAYINCI
  DOĞAN BURDA DERGİ
  YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş.
  İCRA KURULU BAŞKANI
  Cem M. Başar
  YAYIN YÖNETİM DANIŞMANI Ferhan Kaya Poroy
  [email protected]
  YAYIN YÖNETMENİ Ruken Akbay Gürtaş (Sorumlu)
  [email protected]
  YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Deran Çetinsaraç
  [email protected]
  SAYFA TASARIMI Canan Nakip Yüksek
  [email protected]
  HABER EDİTÖRÜ Ayşegül Uyanık Örnekal
  [email protected]
  ETKİNLİK VE PROJE DİREKTÖRÜ Ali Erman İleri
  MARKA MÜDÜRÜ Zeynep Beril Şimşek
  KATKIDA BULUNANLAR
  Elif Gürsoy, Aytaç Özkardaş Gozzi, Ozan Kutsal
  ANKARA TEMSİLCİSİ Erdal İpekeşen
  Tel: 0312 207 00 71
  YÖNETİM
  ÜRETİM PLANLAMA DİREKTÖRÜ (TÜZEL KİŞİ TEMSİLCİSİ) Yakup Kurtulmuş
  SATIŞ VE DAĞITIM DİREKTÖRÜ Egemen Erkorol
  FİNANS DİREKTÖRÜ Didem Kurucu
  REKLAM
  GRUP BAŞKANI Nisa Aslı Erten Çokça
  REKLAM GRUP BAŞKAN YARDIMCISI Işıl Baysal Turan Seda Erdoğan Dal
  REKLAM SATIŞ KOORDİNAYÖRÜ Dilhan Çekiçer
  REKLAM SATIŞ MÜDÜRÜ İpek Tunalı-Hülya Hankendi
  TEKNİK MÜDÜR Ayfer Kaygun Buka
  Tel: 0212 336 53 61-62
  REZERVASYON
  Tel: 0212 336 53 00-57-59 Faks: 0212 336 53 92-93
  ANKARA REKLAM SATIŞ KOORDİNATÖRÜ Sezinur Balıkçıoğlu
  ANKARA REKLAM SATIŞ MÜDÜRÜ Beliz Balıbey Tel: 0312 207 00 72-73
  REKLAM HEDEF SAYFALAR Tel: 0212 336 53 70 Faks: 0212 336 53 91
  REKLAM BÖLGELER SATIŞ MÜDÜRÜ Dilek Ünlü Tel: 0212 336 53 72 Faks: 0212 336 53 91
  ULUSLARARASI REKLAM SATIŞ TEMSİLCİLERİMİZ
  ALMANYA
  Michael Neuwirth
  T. +49 89 9250 3629
  [email protected]
  AVUSTURYA / İSVİÇRE
  Christina Bresler
  T. +43 1 230 60 30 50
  [email protected]
  FRANSA/LUKSEMBURG /BELÇİKA /HOLLANDA
  Marion Badolle-Feick
  T. +33 1 72 71 25 24
  [email protected]
  İNGİLTERE /İRLANDA
  Jeannine Soeldner
  T. +44 20 3440 5832
  [email protected]
  ABD/KANADA/MEKSİKA
  Salvatore Zammuto
  T. +1 212 884 48 24
  [email protected]
  YUNANİSTAN /PORTEKİZ /İSPANYA/HİNDİSTAN /ASYA
  Jessica Loose
  T. +49 89 92 50 2468
  [email protected]
  İSKANDİNAV ÜLKELERİ
  Ulrik Brostrom
  T. +45 2328 9769
  [email protected]

  Ruken Akbay Gürtaş

  Yayın Yönetmeni
  Formsante Dergisi
  0212 410 34 03
  [email protected]