Diğer
  Ana SayfaSağlıkKayropraktik

  Kayropraktik

  -

  Günümüzde pek çoğumuz omurga kaynaklı bel, boyun ve sırt ağrılarından şikayet ediyoruz ve çözüm arıyoruz. Kayropraktik uzmanları ise bu yöntemin bu tür ağrı ve bozuklukları gidermeyi amaçlayan doğal ve yardımcı bir çözüm olduğunu savunuyor. Yöntemde bir sorun yok ama yine de bu işi uygulayanlar arasında görüş ayrılıkları da yok değil.

   

   

   

  - Advertisement -

  Kayropraktik, (chiropractic) Yunanca kökenli bir sözcük ve anlamı “el ile uygulama yapmak”. Sinir sisteminde oluşan baskı, basınç ve sıkışmayı gidererek, omurga işleyişiyle ilgili ağrıları gidermeyi amaçlıyor. Bu yönteme göre, tüm vücudun kontrolü, merkezi sinir sistemi tarafından gerçekleştiriliyor. Hareketlerimiz ve iç organlarımızın çalışmasını sağlayan merkezi sinir sistemindeki aksamalar ise bize ağrılar ve rahatsızlıklar olarak geri dönüyor. Bunlar daha çok bel, baş, boyun ve sırt ağrısı olarak kendini gösteriyor. Kayropraktik, özellikle bu anlamda omurga kaynaklı ağrıların giderilmesinde yardımcı olan bir yöntem.
  Ağrılı bölge hangisi olursa olsun, hepsi için omurga üzerinde belli masaj teknikleri uygulayarak çözüm arıyor. Kayropraktik uzmanlarının iddiasına göre vücudumuzun kendi kendini doğal olarak iyileştirme yeteneği zaten var ve kayropraktik, vücuda sadece destek veriyor. Bel, boyun, baş ağrısı ve diğer kas iskelet sistemi problemlerinde bu yöntem, tıbbi tedavilere destek terapi olarak uygulanıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz