Diğer
  Ana SayfaGüzellikKırışıklık tipiniz hangisi?

  Kırışıklık tipiniz hangisi?

  -

  30’lu yaşlardan itibaren yüzümüzde belirginleşmeye başlayan kırışıklıkların sorumlusu sadece yaşımız değil. Farkında olmadan da olsa yaptığımız mimikler, uzun süre güneşe maruz kalmak ya da vücudumuzun susuz kalması kırışıklıklara sebep olan birer neden. Kozmetik dünyası bu kırışıklıkları gidermek için çeşitli çözümler sunuyor. Ancak önce hangi kırışıklık tipi olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

  Er ya da geç hepimiz yaşlanacağız, bundan kaçış yok! Hatta bilimsel açıdan bakacak olursak doğduktan itibaren yaşlanıyoruz! Çocuklukta ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklıklar belli bir yaştan sonra daha çok gözümüze çarpıyor, sinirimizi bozuyor.
  Kırışıklıklar kimine göre yüze olgun bir ifade veriyor, bazılarıysa bunu 'yılların acımasız izleri' diyerek bir türlü kabullenmek istemiyor. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki kırışıklıkların sorumlusu olarak sadece ilerleyen yaş değil.
  Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir, kimi kadınlarda ilk kırışıklıklar henüz 20'li yaşların başında görülmeye başlıyor. Bazıları ise 30'larında bile imrenilecek kadar pürüzsüz ve gergin bir cilde, hatta göz çevresine sahip oluyorlar. Dermatologlar, kırışıkların oluşumunda üç faktörün etkili olduğuna dikkat ediyor: 1. Ailesel hikayeniz: Cildinizde ilk kırışıkların ne zaman ortaya çıkacağı ve ne kadar yoğunlukta olacağını belirleyen başlıca faktör, genetik etkenleriniz. Yani annenizde kırışıklıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin şanslı olduğunuzu gösteriyor. 2 – Bakım: Doğru ürünlerle düzenli olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıklıkların geç oluşmasına da katkıda bulunuyor. 3.Çevresel etkenler: Güneş ışınları, kuru hava, sigara tüketimi, alkol kullanımı gibi pek çok çevresel faktör de cildin nasıl yaşlanacağını ve hangi tür kırışıkların oluşacağını belirliyor.

  Kırışıklık tipleri ve bu tiplere göre kullanılması gereken koruyucu bakım kremleriyle ilgili ayrıntılı bilgi bu ay Formsante'de…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz