Maratona geri sayım

11112016 iStock 81059457

 Hızla yaklaşan İstanbul Maratonu için koşu   arkadaşınız hazır mı?

 

 

 

 

 

 

13 Kasım Pazar günü saat 09:00’da başlayacak 38. Vodafone İstanbul Maratonu’na hazır mısınız? Boğaz köprüsünde koşma imkanı veren keyifli etkinliğe saatler kaldı! Peki işin koşu kısmı için ihtiyacınız olan her şey hazır mı? Uygun giysiler, ayakkabı, motivasyon ve en önemlisi, koçunuz? İstanbul Maratonu gibi uzun mesafe koşularına hazırlanırken motivasyon vermeye devam edecek bir koçunuzun olması, performansınız açısından çok değerli. Eğer ideal koşu arkadaşı Apple Watch’ınız varsa, endişelenmenize hiç gerek yok.

İlerleme durumunuza ilişkin düzenli güncellemeler sunarak ve başarılarınızdan yararlanarak yeni hedefler edinmeniz için sizi motive eden sistemin yanı sıra, Nike’ın koşu antrenmanları için özel hazırladığı Apple Music’teki müzik listelerinden birini dinleyerek keyiflenmeniz de mümkün. Apple Watch’taki Aktivite halkalarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilir veya ilk kimin hedefine ulaşacağını görmek için yarışabilisiniz. E, daha hızlı koşma konusunda bir insanı daha fazla ne harekete geçirebilir?

Üstelik sizdeki bir Apple Watch Nike+’sa iPhone’unuz yanınızda olmasa da temponuzu, katettiğiniz mesafeyi ve rotanızı takip edebilir ve turunuzu tamamladığınızda iPhone’unuza bakarak, gittiğiniz rotayı ve en hızlı nerede koştuğunuzu da haritada görebilirsiniz.

Koşu deneyiminizden en iyi verimi almak içinse, Apple Watch’da bulabileceğiniz bu uygulamaları kullanmanız en iyisi:

Nike+ Run Club

İster amatör ister profesyonel bir koşucu olun, Nike+ Run Club uygulaması koşu deneyiminizi hiç olmadığı kadar iyi hale getirmek için yetiyor, diyebiliriz. Arkanızda sizi motive eden milyonlarca koşucu ve her adımınıza rehberlik eden uzmanlarla daha ileriye ve daha hızlı gidecek, bunu yaparken de daha çok eğleneceksiniz!

Runkeeper

iPhone’unuzu yanınızda taşımanıza gerek olmadan koşu, yürüyüş ve bisiklet sürüşlerinizi takip eden bu uygulamayla, temel antrenman istatistikleriniz  anında güncelleniyor ve tek bakışla görebileceğiniz bir halde ekrana yansıyor.

Runtastic

Mesafe, Tempo veya Yükseklik Kazancı gibi tüm ilgili antrenman verilerini Apple Watch’unuza yansıtan “Runtastic”le sadece bu koşuyu değil, her türlü antrenmanı sorunsuz bir şekilde yapılandırmak oldukça kolay.

Zones

“Zones” kalp atış hızınıza odaklanan bir antrenman izleyicisi ve gösterge paneli olarak çalışan “Zones”, kalp atış hızınızı ve egzersiz yoğunluğunuzu gerçek zamanlı olarak Apple Watch’ta gösteriyor. Eğer kalp atış hızınız değişirse de, arka planda çalışıyor olsa bile bileğinize dokunarak sizi uyarıyor.

Zova

Günlük aktivitelerinizi izleyip değerlendiren “Zova”, sizi yürüyüş, koşu ve 10 dakikalık antrenmanlar için yönlendirerek sağlık ve mutluluk durumunuzda ciddi bir fark yaratabiliyor. Üstelik bu uygulamada, gerçek zamanlı güncel, maksimum ve ortalama kalp atış hızı grafiklerini görmeniz, tekrar sayısı ve sonraki egzersiz listeleriyle antrenmanınızın ilerleme durumunu ölçmeniz de mümkün.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here