Diğer
  Ana SayfaSağlıkMasajın faydaları neler? Hangi masaj hangi soruna iyi geliyor?

  Masajın faydaları neler? Hangi masaj hangi soruna iyi geliyor?

  -

  Romalılardan günümüze miras kalan Spa yani sudan gelen sağlık, vücudu rahatlatırken güzelliği de vadediyor… Peki, masajın faydaları neler? Hangi masaj hangi soruna iyi geliyor?

  Spa, su terapilerine verilen bir isim olmasının yanında günümüzde masajları, merkezleri ve rahatlatıcı teknikleriyle kadınların vazgeçilmezlerinden biri. İyi bir Spa için mutlaka hijyen kurallarının olması gerekiyor. Spa’da rahatlatıcı özel ışıklar kullanılmalı. Aynı zamanda Spa’da çalışan güzellik uzmanlarının sadece güzellik değil, aynı zamanda incelme, sıkılaştırma ve masaj konusunda da deneyimi olması gerekiyor. Titanic Hotels Grubu BeFine Spa Direktörü Veysel Uzar sorularımızı yanıtladı.

  PANDEMİ DÖNEMINDE MASAJ VE SPA UYGULAMALARINDA NELERE DİKKAT ETMELİ?

  Yaşanan pandemi sürecinin hemen başında, bir “Merkezi Pandemi İzleme Kurulu” oluşturduk. Gündemi ve gelişmeleri devamlı takip ederek, COVID-19 pandemisi ve daha sonra oluşabilecek diğer salgın riskleri nedeni ile yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünü devreye aldık. Hatta tüm hijyen ve temizlik önlemlerimizi “Safe Touch-Hijyen Manifestosu” adı altında topladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan güvenli turizm sertifikasyon programı kapsamında da belirlenen kriterleri yerine getirerek, açılan tüm otellerimizde sertifikamızı aldık. Sınırlı sayıda misafirimize aynı anda hizmet veriyoruz. Salonumuz özel teknolojik hijyen makineleri ile her terapi sonrası dezenfekte ediliyor. Spa seçimlerinde önerimiz, öncelikle bu önlemleri yerine getiren merkezlerin tercih edilmesi.

  SPA’YA NE SIKLIKTA GITMELİ?

  Kişinin yaşam tarzına göre değişebilir. Masajın; kaslara, uyku düzenine, genel vücut sağlığına olumlu etkileri düşünülünce hayatımızın devamlı bir parçası olması gerekiyor aslında. Yaptığımız işe göre haftalık veya aylık bir rutinimizin olması son derece faydalı. Tabii yılda bir veya iki kez detoks ile birleştirilen Spa odaklı bir tatil de son derece faydalı olabilir.

  YURT DIŞINDAN GELEN TURİSTLER EN ÇOK HANGİ MASAJLARI TERCİH EDİYOR?

  - Advertisement -

  Geleneksel kese ve köpük masajımız en çok tercih edilen terapilerimiz arasında. Orta baskılı Bali masajı ve Thai masajı da genel olarak tercih edilenler arasında yer alıyor.

  TÜRKIYE’NİN SPA TURİZMİNDE ÖNEMLİ BİR YERİ VAR MI?

  Türkiye termal kaynaklar bakımından oldukça zengin bir ülke. Değerli merkezlerin açılmasıyla da dünyadan bir çok ünlü insan Spa turizminde Türkiye’yi tercih ediyor. Dünya turizminde yerimizin giderek de artacağına inanıyoruz.

  MASAJIN FAYDALARI NELER?

  • Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı oluyor.
  • Vücut yorgunluğunun yanı sıra zihinsel yorgunluğun da giderilmesini sağlıyor.
  • Vücudun forma girmesine yardımcı olurken, cildin de güzelleşmesini amaçlıyor.
  • Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alırken, rahatlama sağlıyor.
  • Uykusuzluk gibi problemlerin giderilmesinde etkili oluyor.
  • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor.

  HANGİ MASAJ, HANGİ SORUNA İYİ GELİYOR?

  Fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatsızlıklardan arınmak için binlerce yıldır birçok uygarlık farklı masaj tekniklerini kullanıyor. Günümüzün yoğun temposunda ihtiyaç duyduğumuz şifalı ve iyileştirici bir dokunuştur aslında masaj… Yüzlerce farklı masaj çeşidi bulunuyor.

  THAİ MASAJI

  Belli noktalara basınç uygulanarak, vücudun enerji akımı canlandırılıyor ve böylece vücuttaki stres azaltılıyor.

  DERİN DOKU MASAJI

  Kronik ağrılara, duruş bozukluklarına ve kronik kas gerginliklerine iyi geliyor.

  LENF DRENAJ MASAJI

  Vücuttaki ödemin atılmasını sağlıyor.

  REFLEKSOLOJİ MASAJI

  Ayakta gerekli noktalara uygulanan basınç ile vücuttaki tıkanıklıklar açılıyor ve enerjinin akışı sağlanıyor. Organlara uyum içinde dağılan enerji, vücudu canlandırıyor.

  AROMATERAPİ MASAJI

  Bitki özlerinden elde edilen karışımlardan hazırlanan yağlarla uygulanan masajda, hem yağların şifasından fayda sağlanıyor hem de beden rahatlatılıyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz