Astrolog Dilara Yıldızhan

Merkür Retrosu burçları nasıl etkileyecek? 2022 Merkür Retrosu ve burçlara etkileri

0
437

2022 yılının 2. Merkür Retrosu 10 Mayıs tarihinde ikizler burcunun 4 derecesinde başlayacak ve 4 Haziran 2022’de boğa b urcunun 26 derecesinde bitecek. Merkür retrosu bittikten sonra ise 18 Hazirana kadar ise Merkür Gölge olacak. Peki Merkür Retrosu burçları nasıl etkileyecek? Astrolog Dilara Yıldızhan‘dan Merkür Retrosu’nun Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu üzerindeki etkileri..

Merkür bizim iletişim, seyahat eğitim ve algımızı yönetir. Mitolojide ise Hermes olarak adlandırılmıştır ve Tanrıların habercisi denir. Haber getirendir. Bundan dolayı da Merkür Retro zamanlarında geçmişte iletişim kurduğumuz kişilerden haber almaya başlarız. Aklımızda olmayan kişiler ki bu kişiler; arkadaş, eski sevgili, eskide kalmış bir dostta olabilir. Bu dönemde aslında geçmişte yapılan iletişim hatalarını gidermek düzeltmek, algımızı toparlamak ve değiştirmek, yeniden yapılandırmak için kullanılabilir. Genelde Merkür Retrodan dolayı endişelerimiz artabilir ama aslında geçmişte hata yaptığımız, tamamlamadığımız, zihnimizde düşündüğümüz ama başlamadığımız, yapmaktan vazgeçtiğimiz konularla ilgili yeniden düzenleme yapmak için bir fırsattır. Çünkü zaman aslında geriye doğru akar.

Bu dönemde ağzımızdan çıkanları 2 kere düşünmek öyle konuşmak gerekir. Yarım bıraktığımız işleri ise tamamlamak için bir fırsattır. Eğer bir sözleşme imzalamak zorunda kalınırsa çok düşünmek ve tekrar tekrar konuyu analiz etmek gerekir. Zorunda kalmadıkça da bu dönemde yeni bir imza atılmaz.

Yeni bir eve taşınmak, yeni bir işe başlamak, evlenmek, nişanlanmak, yeni bir ilişkiye başlamak, elektronik alet almak için için pek uygun bir zaman dilimi değildir çünkü kişiler arasında iletişim sorunları yaşanır. Kendi doğum haritasında Merkür Retrolar için daha rahat bir zaman dilimi de olsa yine de Merkür Retro zamanlarını tercih etmemelerini tavsiye ederim.

Hiç ummadığınız aklınızdan geçen kişilerle karşılaşmalar çok gerçekleşir. Bu dönemde eski sevgililerle aslında iletişim ve anlayışınızı düzeltmeniz gerekir ama yeni ilişkiye başlamanızı tavsiye etmem. Bunun yerine ölçüp tartmak ve onarmak için kullanılabilir ve tekrar ilişkiye başlayacaksınız 19 Haziran sonrasına bırakmanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca bu tarihlerde seyahat, eğitim konusunda da sorunlar gerçekleşir. Seyahatlerde sorunlar, aksamalar gerçekleşebilir. Eşyalarınız kaybolabilir. İş hayatınızda maillerde, yazışmalarda sorunlar ve yanlış anlaşılmalar gerçekleşebilir.

MERKÜR RETROSUNUN BURÇLARA ETKİSİ *

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; yakın çevreyle iletişim, kardeşlerle iletişim, eğitim, kısa seyahatlerde sorunlar ve anlaşmazlıklar gerçekleşebilir. Yeni bir sözleşme imzalamak için üstünde çok düşünüp öyle karar vermelisiniz.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; para, aşk konularında yarım kalmış durumları düzeltme fırsatı karşınıza çıkabilir. Ama bu dönemde aşk ve para konusunda yeni bir sözleşme imzalamak, yeni bir başlangıç yapmak için uygun değildir. Bu dönemde yatırımlarınıza dikkat etmeli, maddi kaynaklarınızı doğru kullanmaya özen göstermelisiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; para ve kariyerle ilgili yeni sözleşme yapmak için çok üstünde düşünmeniz ve analiz etmeniz gereken bir dönem olacaktır. Ticarette dikkatli olmalısınız ve mümkünse yeni bir sözleşme imzalamamalısınız. Yatırımlarınıza dikkat etmelisiniz.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; kendinizi anlatırken zorlanabilirsiniz ve insanlar sizi yanlış anlayabilir. Geçmişten pek çok kişiyle karşılaşabilirsiniz ve sizi düşünen insanlar sizinle iletişim kurmak isteyebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; kendinizi anlatırken zorlanabilirsiniz ve insanlar sizi yanlış anlayabilir. Geçmişten pek çok kişiyle karşılaşabilirsiniz ve sizi düşünen insanlar sizinle iletişim kurmak isteyebilir. Yeni bir başlangıç yapmak için bir dönem değildir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; bu dönemde gizli düşmanlarınızın sizinle ilgili söylediklerine şahit olabilirsiniz. Bu durumları toparlayabilirsiniz. Ayrıca bilinçaltınız hiç susmaz, geçmişi sürekli analiz eder bundan dolayı rüyalarınız karışabilir ve içsel konuşmalarınız artabilir. Bu dönemde yazmak size iyi gelecektir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; bu dönemde gizli düşmanlarınızın sizinle ilgili söylediklerine şahit olabilirsiniz. Bu durumları toparlayabilirsiniz. Ayrıca bilinçaltınız hiç susmaz, geçmişi sürekli analiz eder bundan dolayı rüyalarınız karışabilir ve içsel konuşmalarınız artabilir. Bu dönemde yazmak size iyi gelecektir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; sosyal çevre ve arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Görüşmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevrenizden olan eski partnerle karşılaşma ve haber alma gerçekleşebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; sosyal çevre ve arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Görüşmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevrenizden olan eski partnerle karşılaşma ve haber alma gerçekleşebilir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili eskiden planladığınız ama yapmadığınız konuları tekrar düzenleyebilir ve hayata geçirebilirsiniz. Yeni bir işe başlamak, yeni bir kariyer planı yapmak için uygun bir dönem değildir. İş hayatınızdan olan eski sevgililer geri dönebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili eskiden planladığınız ama yapmadığınız konuları tekrar düzenleyebilir ve hayata geçirebilirsiniz. Yeni bir işe başlamak, yeni bir kariyer planı yapmak için uygun bir dönem değildir. Mail ve yazışmalarda sorunlar gerçekleşebilir. İş hayatınızdan olan eski sevgililer geri dönebilir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; seyahat, yurt dışı, yabancılarla iletişim, eğitim ve hukuk konularında sorunlar, iletişimde anlaşmazlıklar gerçekleşebilir. Yurt dışı bağlantılı konularda dikkatli olmalısınız ve seyahatlerde aksamalar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Yabancı ya da eğitim, hukukçu eski partnerler geri dönebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; seyahat, yurt dışı, yabancılarla iletişim, eğitim ve hukuk konularında sorunlar, iletişimde anlaşmazlıklar gerçekleşebilir. Yurt dışı bağlantılı konularda dikkatli olmalısınız ve seyahatlerde aksamalar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Yabancı ya da eğitim, hukukçu eski partnerler geri dönebilir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; maddi kaynaklar, harcama ve sağlıkla ilgili durumlar meydana gelebilir. Bu dönemde boyun bölgesi rahatsızlıklarınız nüksedebilir. Okült konularla ilgilenebilirsiniz ama bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ticaretle ilgileniyorsanız yeni bir başlangıç için uygun değildir. Yatırım ve ödemelerinizi düzenlenmek için bu dönemi kullanabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; maddi kaynaklar, harcama ve sağlıkla ilgili durumlar meydana gelebilir. Bu dönemde akciğer, nefes rahatsızlıklarınız nüksedebilir. Okült konularla ilgilenebilirsiniz ama bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ticaretle ilgileniyorsanız yeni bir başlangıç için uygun değildir. Yatırım ve ödemelerinizi düzenlenmek için bu dönemi kullanabilirsiniz.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; evlilik, partner ya da ortakla iletişim sorunları yaşanabilir. Geçmişten gelen sevgililer olabilir ve sizinle yeniden ilişki yaşamak isteyebilirler. Bu dönemde ilişkiyi düzeltmek için iyi bir fırsattır ama 19 Haziran sonrasında ilişkiye başlamanızı tavsiye ederim.

YAY VE YÜKSELEN YAY *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; evlilik, partner ya da ortakla iletişim sorunları yaşanabilir. Geçmişten gelen sevgililer olabilir ve sizinle yeniden ilişki yaşamak isteyebilirler. Bu dönemde ilişkiyi düzeltmek için iyi bir fırsattır ama 19 Haziran sonrasında ilişkiye başlamanızı tavsiye ederim. Bu dönemde evlilik, nişan , yeni bir ortaklık için uygun değildir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; gündelik hayatta problemler, iletişim sorunları yaşanabilir. Çalışma hayatında sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar artabilir. Ayrıca yanınızda çalışanlara da dikkat etmelisiniz. Yeni bir projeye başlamak için uygun bir dönem değildir. Bunun yerine planladığınız ve yapmanız konulara yönelebilirsiniz. Sağlık olarak boyun, boğaz bölgesi rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; gündelik hayatta problemler, iletişim sorunları yaşanabilir. Çalışma hayatında sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar artabilir. Ayrıca yanınızda çalışanlara da dikkat etmelisiniz. Yeni bir projeye başlamak için uygun bir dönem değildir. Bunun yerine planladığınız ve yapmanız konulara yönelebilirsiniz. Sağlık olarak boyun, boğaz bölgesi rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; aşk, flört, çocuk ya da hobinizle ilgili iletişim sorunları yaşanabilir ve yanlış anlaşılmalar artabilir. Eski aşk ve flörtlerden haber alabilirsiniz, somutlukta karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca eski sevgililer geri dönebilir ya da siz onlarla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Bu dönemden korkmayın ve nerde iletişim ve algı konusunda hatalar yapıldığını anlayıp düzeltmek için krizi fırsata dönüştürebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili bazı sorunlara ise dikkat etmelisiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; aşk, flört, çocuk ya da hobinizle ilgili iletişim sorunları yaşanabilir ve yanlış anlaşılmalar artabilir. Eski aşk ve flörtlerden haber alabilirsiniz, somutlukta karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca eski sevgililer geri dönebilir ya da siz onlarla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Bu dönemden korkmayın ve nerde iletişim ve algı konusunda hatalar yapıldığını anlayıp düzeltmek için krizi fırsata dönüştürebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili bazı sorunlara ise dikkat etmelisiniz.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; aile ve ev hayatınızla ilgili iletişim sorunları yaşanabilir. Yeni bir eve geçip, sözleşme imzalayacaksınız bu tarihi 15 Haziran ve sonrasına bırakmanızı tavsiye ediyorum yoksa sorunlar çok olabilir.Aile içi iletişimde problemler artabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK *

10 Mayıs-23 Mayıs Tarihlerinde Merkür Retro İkizler; aile ve ev hayatınızla ilgili iletişim sorunları yaşanabilir. Yeni bir eve geçip, sözleşme imzalayacaksınız bu tarihi 15 Haziran ve sonrasına bırakmanızı tavsiye ediyorum yoksa sorunlar çok olabilir. Aile içi iletişimde problemler artabilir.

2 Mayıs-4 Haziran Tarihlerinde Merkür Retro Boğa; yakın çevreyle iletişim, kardeşlerle iletişim, eğitim, kısa seyahatlerde sorunlar ve anlaşmazlıklar gerçekleşebilir. Yeni bir sözleşme imzalamak için üstünde çok düşünüp öyle karar vermelisiniz. Yeni bir eğitim, yeni bir sözleşme, yazışma, kitap yazma gibi planlarınız varsa 19 Haziran ve sonrasına bırakmanızı tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here