Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaatler en az 5 yıl geri alınıyor

  Saatler en az 5 yıl geri alınıyor

  -

  Aynaya baktığınızda pek de göze batmayan çizgiler artık derinleşmeye başladıysa, parlayan, sıkı ciltlere artık kıskançlıkla bakıyorsanız, cilt lekelerinizi makyajla bile kapatamıyorsanız üzülüp kederlenmek yerine yeni yöntemleri araştırmaya ne dersiniz?

  Kim derdi ki bir gün gelecek ve yüzünüzde yılların izleri olan çizgiler sadece sizin değil etraftakilerin de dikkatini çekmeye başlayacak. Kim derdi ki “Ne güzel bir cildin var” cümlesi geçmişte kalan bir anı olacak. İşte şu an tam da bu ruh halindeyseniz ve hemen bir önlem planı almaya hazırsanız estetik dünyasının son buluşlarını yakından tanımaya başlamalısınız. formsanté olarak sizin için kapsamlı bir araştırma yaptık ve Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi’nden Dermatolog Sadiye Kuş’a cilt gençleştirmede kullanılan yeni yöntemleri sorduk. İşte son günlerin en gözde yöntemleri!

  CİLDİNİZİN GERGİNLEŞMESİ İÇİN

  Cilt yaşlanmasına karşı son günlerde kullanılan yöntemlerden biri Skin Tyte. Bu işlem ciltte meydana gelen gevşeklik ve sarkmanın toparlanmasına ve daha gergin bir cilt elde edilmesine yardımcı oluyor. Skin Tyte’la derinin alt tabakalarında yer alan kolajen ısıtılarak yeni kolajen üretilmesi hedefleniyor.

  Uygulandığı bölgeler:
  Tüm cilt tipleri için uygun olan bu yöntem, sıkılaşması istenilen her bölgeye uygulanabiliyor. Özellikle yüz, boyun, karın ve kollara uygulandığında oldukça etkili sonuçlar alınabiliyor.

  - Advertisement -

  Nasıl uygulanıyor?
  Uygulama yapılacak bölgeye bir miktar ultrason jeli sürüldükten sonra işlem için kullanılan aletin enerji başlığı deri yüzeyi üzerinde gezdiriliyor. Bu sırada yüzey kuvvetli bir şekilde soğutularak korunuyor. İşlem sonrasında ciltte hafif bir pembelik olabiliyor fakat bu pembelik gün içerisinde geçiyor. İşlemden hemen sonra hasta, rahatlıkla günlük aktivitelerine dönebiliyor hatta makyaj bile yapabiliyor. Tek dikkat edilmesi gereken, güneş ışığına çıkmamak ve güneşten korunmak oluyor. Uygulamanın etkisi ise 4 ya da 6 hafta içinde fark edilebiliyor.

  LEKELERİNİZİN YOK OLMASI İÇİN

  Ciltte güneş nedeniyle ortaya çıkan lekeler, çiller, yaşlılık lekeleri, yüzde kalıcı kızarıklık, rozasea, küçük damar genişlemeleri, akne ya da cilt yapısındaki düzensizliklerden kurtulmaya yardımcı olan yöntemlerden biri de BroadBand Light (BBL) oluyor.

  Uygulandığı bölgeler:
  Tüm vücut bölgelerine uygulanabiliyor. En çok tercih edilen bölgeler ise yüz, boyun, eller, omuzlar ve göğüs oluyor.

  Nasıl uygulanıyor?
  Bu uygulamada ışık enerjisi derinin üst tabakasını ısıtırken deri hücrelerinde yeni kolajen üretiminin başlaması hedefleniyor. Böylece cildin doğal güzelliğine ve renk tonuna kavuşması amaçlanıyor. Uygulama yapılacak kişinin gözleri işlem sırasında gözlük ya da koruyucu ile korunuyor. Uygulama sırasında ise geçici bir sıcaklık ya da lastik bant çarpma hissi duyuluyor. İşlem süresi uygulanacak bölgeye ve duruma göre birkaç dakikadan yarım saate kadar değişkenlik gösterebiliyor. Seans sayısı ise hastadan hastaya değişiyor. Uygulamadan sonra ciltte birkaç saat süren bir kızarıklık oluşuyor. Ciltteki lekeler daha koyu bir görünüm alıyor ve birkaç gün sonra dökülmeye başlıyor. İnce çizgiler ve gözeneklerin belirginliğinin azalmasına ve güneş lekelerinin solmasına yardımcı oluyor. Uygulama sonrasında güneşten korunmak gerekiyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz