Diğer
  Ana SayfaHaberSağlık Bakanı Koca: DSÖ Ofisi'ni İstanbul'da hayata geçiriyoruz

  Sağlık Bakanı Koca: DSÖ Ofisi’ni İstanbul’da hayata geçiriyoruz

  -

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile görüşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

  ‘GÜNCEL İHTİYAÇLARIN KARŞILANMASI İÇİN REHBERLİK EDECEK’

  Koca, “İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlık DSÖ Ofisi’ni İstanbul’da hayata geçiriyoruz. DSÖ açısından özel bir konuma sahip ofis, çalışmalarıyla Koronavirüs (Covid-19) kapsamındaki güncel ihtiyaçların karşılanması konusunda rehberlik edecektir.” ifadelerini kullandı.

  Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

  “İŞBİRLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRME KARARLILIĞI İÇERİSİNDEYİZ”

  Yeni dönemde ilk ziyaretinin Türkiye’ye olacağının sözünü vermişti. Sözünü gerçekleştirmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Küresel sağlığın en önemli kurumunu en üst düzeyde temsil eden yetkilisini misafir etmek ülkemize güvenin göstergesidir.

  - Advertisement -

  Sayın Bölge Direktörü ile Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere, bölgemizi ve tüm dünyayı ilgilendiren birçok sağlık konusunu ele alma fırsatı yakaladık.

  Pandemi sürecinin her aşamasında kendisiyle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyorduk. Türkiye’nin politikaları Bilim Kurulumuz tavsiyeleri ve DSÖ rehberleri çerçevesinde şekillenmiştir.

  Yine yakın işbirliğimizi devam ettirme kararlılığı içerisindeyiz. Kovid-19 sürecindeki her bilginin insanlığın ortak değeri olarak belgelendirilmesi inancını taşımaktayız.

  DSÖ ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda sayın bölge direktörüyle ile tam bir mutabakat içerisindeyiz. Türkiye’nin sağlık alanında, sayın cumhurbaşkanımız liderliğinde elde ettiği başarılar ve birçok ortak çalışmayı önümüzeki dönemde uygulamaya koyma kararlılığı içerisindeyiz.

  “DSÖ OFİSİNİ HIZLA İSTANBUL’DA HAYATA GEÇİRİYORUZ”

  Bu anlayışın insani ve sağlık acil durumlarına hazırlık DSÖ ofisini hızla İstanbul’da hayata geçiriyoruz.

  Ofisin kurulmasına ilişkin nihai anlaşma biraz sonra imzalanacak olup, ofisin en kısa sürede faaliyete başlamasını planlıyoruz.

  Tüm dünyanın kovid ile mücadele etmeye çalıştığı bu dönemde, acil durumları önleme, hazırlık, risk yönetimi ve kapasite geliştirme alanlarında faaliyet gösterecek olan bu ofisin İstanbul’da açılması, ülkemizi uluslararası bir merkez haline getirecektir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz