Diğer
  Ana SayfaGüzellikSelülite karşı yeni silahınız: EnzimatikHA

  Selülite karşı yeni silahınız: EnzimatikHA

  -

  Bikini mevsiminde portakal kabuğu görünümüyle olan mücadele daha da önem kazanıyor. Üç farklı enzimin bir arada kullanıldığı yeni bir yöntem, selülit tedavisinde umut vadediyor. Portakal kabuğu görüntüsüyle ciltte dalgalı bir düzensizliğe neden olan selülitin oluşmasının birçok faktörü mevcut. Dermatoloji Uzmanı Dr. Betül Şengör, selülit tedavisinde kullanılan Pb serum yani “EnzimatikHA” hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

  Selülitin evreleri
  Bir cilt problemi olan selülit, zayıf veya şişman olsun tüm kadınları ilgilendiriyor. Beslenmeyle ilişkili olarak ayrıca dolaşım problemi olarak da kabul ediliyor. Selülitli cilt bölgesinde ödem ile toksinler atılamadığı için dolaşım daha da bozularak kısır döngüye giriyor ve selülitin evresi giderek olumsuz yönde artıyor. Birinci evrede, cilt elle sıkıştırıldığında dalgalı ve portakal kabuğu şeklinde görülüyor. İkinci evrede; elle sıkıştırılmadan, normal duruşla bile dalgalı cilt görüntüsü olabiliyor. Bu evrede kolajen lifler azalmış, kısalmış, eskimiş ve ciltte hafifçe çukurlaşmalar başlıyor. Üçüncü evrede; ciltteki bozulmalar ve gevşemeler artarak, yuvarlak ortasından çökük veya çekintili çukurlukların belirginleşmesi ile rahatsız edici görünüme neden oluyor. Dördüncü ve son evre ise derin çukurlukların çevresinde dolaşımın daha da bozulmasıyla, yağ birikimlerinin çukurluğun tam tersi, dışarıya doğru çıkıntılar yaptığı lobuler, glanduler evredir.

  Dr. Betül Şengör

  EnzimatikHA nedir?
  Selülit tedavisi için kullanılan EnzimatikHA, ciltteki eski ve kısalmış kolajen liflerin temizlenmesini sağlayarak cildin serbestleşmesine ve dolayısıyla dalgalı cildin düzelmesine yardımcı oluyor. Bu yöntem yeni kolajen yapımını uyararak, cildin yeniden restore edilmesini ve dalgalı cilt görünümünün iyileştirilmesini hedefliyor. EnzimatikHA, içerisinde bulunan hyalüronik asit, cildin derinden nemlendirilmesini sağlayarak, cildin hücrelerinden olan fibroblastların yeni kolajen üretmelerini tetikleyebiliyor. Ayrıca hyalüronik asidin kendisi de güçlü bir hücre uyarısı yaparak, yeni hyalüronik asitlerin üretimini arttıran, adeta kendi kendinin de çoğaltılmasını sağlayan güçlü bir madde. EnzimatikHA içinde üç çeşit enzim bulunuyor. Bunlardan kolajenaz enzimi, yeni kolajen yapımını uyarıyor. Lipaz enzimi yağ hücresinin içindeki yağların eritilmesini sağlıyor. Liyaz ise şekerlenmeyi azaltarak ödemi çözebiliyor. Selülit tedavisindeki dalgalı cilt görünümüne veya portakal kabuğu görünümüne neden olan ödemi azaltmak için low pb serum kullanılıyor. Çukurların olduğu ileri dereceli selülit tedavisinde high pb serum, yağ çıkıntılarının ve bölgesel fazlalıkların olduğu alanlarda ise yağ azaltıcı etkileri olabilen medium pb serum kullanılıyor. EnzimatikHA, sadece selülit tedavisinde değil, ciltteki derin, adeta birbirine yapışık gibi görünen kırışıklıkların olduğu boyun, dekolte ve karın bölgeleri ile kollarda da tercih ediliyor.

  Kaç seans öneriliyor?
  İki-dört hafta arayla tek seans, eğer bölge büyükse çoklu seanslar olarak iki-altı seans olarak belirleniyor. Gerektiği ölçüde diğer tedavilerle kombine etmek veya çoklu seanslarla dört-altı seansa tamamlamak uygun oluyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz