Diğer
  Ana SayfaGüzellikSix Pack ( karın kası) estetiği nasıl yapılır? Kalıcı mıdır?

  Six Pack ( karın kası) estetiği nasıl yapılır? Kalıcı mıdır?

  -

  Baklavalı karın kaslarına sahip olmanın zorluğunu her erkek biliyor. Neyse ki artık Six Pack (karın kası) estetiği ile göz alıcı sonuçlar alınabiliyor. Peki, six pack (karın kası) estetiği nasıl yapılır? Kalıcı mıdır? Operasyon sonrası sonuç ne zaman alınır? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Onur Basat karın kası estetiği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

  BELİRGİN KARIN KASLARI İÇİN SİX PACK ESTETİĞİ

  Karın bölgesi, bölgesel yağlanmanın en sık meydana geldiği vücut bölümüdür. Erkeklerin fit bir fiziğe sahip olmak için gerçekleştirdikleri yoğun antrenmanlar ya da uyum sağlamaya çalıştıkları sağlıklı beslenme programları ideal bir görüntüye sahip olmak için kimi zaman  yeterli gelmiyor. Bu noktada devreye “karın kası estetiği” ya da “baklavalı karın estetiği” olarak da adlandırdığımız Six Pack estetiği girer. Bu estetik cerrahi sayesinde hayalindeki karın kaslarına ulaşmak için uzun soluklu bir çaba harcayamayacak durumda olan erkekler hedeflerine ulaşabilir.

  SİX PACK (KARIN KASI) ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları olarak bizler gerçekleştirdiğimiz tüm operasyonları kişiye özel planlıyoruz. Hastalarımızın ihtiyaçlarının, beklentilerinin ve vücut yapılarının değişiklik göstermesi nedeniyle aynı felsefeyi Six Pack estetiği için de sürdürüyoruz. Karın kası estetiği öncesinde hastalarımızın kas yapısını ve bölgedeki yağ dağılımının değerlendiriyoruz. Bu estetik operasyonla göğüs bölgesinde de görülen yağlanmayı kontrol etmeyi amaçlıyoruz ve bölgedeki yağlanma derecesine bağlı olarak öncelikle erkeklerde meme küçültme estetiği (jinekomasti) uygulayabiliyoruz.

  Daha sonra karın bölgesine vaser liposuction uyguluyor ve gerektiği takdirde karın germe estetiği de gerçekleştirebiliyoruz. Karın kası estetiği kimi zaman yalnızca kasların ön plana çıkarılması için vaser liposuction işlemi ile de tamamlanabiliyor. Diğer bir deyişle estetik cerrahi kapsamında uygulanacak teknikler kişinin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Karın kası şekillendirme için vaser liposuction’ın kullanıldığı teknik Hi-Def (4D) vücut şekillendirme olarak adlandırılıyor. Karın bölgesi Hi-Def yöntemi ile şekillendirilerek baklavalı kaslar oluşturulabiliyor.

  SİX PACK (KARIN KASI) ESTETİĞİNDE SONUÇ NE ZAMAN ALINIR?

  Karın kası estetiği sonrası sonuçlar kısa sürede ortaya çıkıyor. Bölgesel yağlanma sorunu nedeniyle dirençli yağlarından kurtulamayan erkekler hedefledikleri görünüme hızla kavuşuyor. Yine de operasyon sonrası bölgede bir süre şişlik ve ödem oluşumu meydana gelebiliyor. Bu nedenle kesin sonuçların ortaya çıkabilmesi için yaklaşık 7-10 gün beklenmesi gerekiyor. Six Pack estetiği erkekler tarafından tercih edilebilse de kadınların karın kaslarının belirginleşmesini sağlayan operasyonlar da yapılabiliyor. Erkekler kadar kadınların da karın kasına sahip olmak istemesi bu vücut şekillendirme estetiğinin tercih sıklığını giderek artırıyor.

  - Advertisement -

  SİX PACK OPERASYONU KALICI MI?

  Biz bu cerrahi sayesinde hastalarımızın hayal ettikleri belirgin kaslara sahip olmalarını sağlayabiliyoruz. Ancak operasyon sonuçlarının korunması için hastalarımızın da dikkat etmesi gerekiyor. Dengeli beslenmek ve spor yapmak karın kaslarının korunması adına büyük önem taşıyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz