Diğer
  Ana SayfaGüzellikSoğuğa karşı sıcak öneriler

  Soğuğa karşı sıcak öneriler

  -

  Soğuk günlerde ruhunuza, bedeninize, bağışıklık sisteminize çok iyi gelecek bakımlardan söz ediyoruz size. İsterseniz bir spa merkezine gidip bir uzmanın eline bırakın kendinizi. İsterseniz evinizde kendiniz yaratın bakım iksirinizi…

  Bitkisel dokunuş….
  Kendi kendinize:
  Isıtılmış doğal bitkilerle yapılan masajların kökeni Siyam’a kadar gidiyor. İpek keseciklere doldurulan bu sıcak içerik önce nokta nokta sonra dairesel olarak yapılan masajda kullanılıyor. İpek keseciklerin içeriğine gelince. Küçük limon kabukları, hindistancevizi ve özel egzotik bir baharat. Bunun için 5 yıldızlı bir otele gitmenize gerek yok. Benzerini siz de yapabilirsiniz. Limon, mentol gibi hazır karışımları kesecikler halinde aktarlardan edinebilirsiniz. Bunları buharda iyice ısıtın. Daha sonra yüzünüze ve tüm vücudunuza dairesel hareketlerle uygulayın.
  Profesyonel öneri:
  Spalarda sıcak terapileri duymuşsunuzdur. Kimi volkanik taşlarla kimi de doğal bitki kesecikleriyle yapılıyor. Kesecikler sıcak vücut bakım yağları içinde bekletiliyor. Böylelikle sıcaklığı içinde 60, dışında 45 dereceyi buluyor. Yani vücut ısısının da üzerine çıkıyor. Uzman tüm vücutta enerji kanalları çevresinde gezinmeden önce küçük küçük dokunuşlarda bulunuyor. Masaj önce sırta sonra ön bölüme yapılıyor. Yüksek sıcaklık kan dolaşımını hızlandırıyor. Gözenekler açıldığı için vücut yağları daha çok etki edebiliyor. Doğal aromaların kokusu da yatıştırıcı etki sağlıyor.

  Diğer öneriler için Formsante’nin aralık sayısına başvurmalısınız!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz