Diğer
  Ana SayfaGüzellikSorunları ve çözümleriyle genital estetik hakkında merak edilenler

  Sorunları ve çözümleriyle genital estetik hakkında merak edilenler

  -

  Varlığı kişiye rahatsızlık veren, yaşam kalitesini ve bazen de psikolojik durumunu bozan genital bölge sorunları, günübirlik işlemlerle tedavi edilebiliyor. Bu kapsamda yapılan tedavileri, yazarımız Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nebil Bozdoğan anlattı.

  Kadınlarda genital bölge estetiklerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu işlemler en sık; pubis bölgesinde dolgunluk, dış dudakların inceliği, iç dudakların büyük, sarkık ve asimetrik olmasından duyulan rahatsızlık nedeniyle tercih ediliyor. Ayrıca doğum, epizyotomi, yırtık, kilo verme ve benzeri nedenlerle oluşan vajen genişlemesi de yine rahatsızlık yaratan sebepler arasında yer alıyor. Genital bölgede renk koyuluğu da bazen kişide sorun yaratabiliyor. Bu tür problemler; tek seanslık, hastanede kalmayı gerektirmeyen işlemlerle ortadan kaldırılabiliyor.

  Hangi sorun, nasıl tedavi ediliyor?
  • Pubis bölgesinde yağ birikimine çok sık rastlanıyor. Kilolu kadınlar kadar zayıf olanlarda da görülebiliyor. Bu bölgeden lokal anestezi yardımıyla enjektörle yağ alınması sonucu sorun kolayca çözülüyor.

  • Dış dudakların genellikle dolgun olması isteniyor. Dolayısıyla bu bölgeye kişinin kendi yağıyla dolgu yapılması ideal bir yöntem. Çoğunlukla zaten fazla yağ birikimi olan pubis bölgesinden enjektörle alınacak yağ dolgusu, dış dudakların dolgunlaştırılması için kullanılıyor.

  • Yapısal bir durum olan iç dudakların büyüklüğü, sarkıklığı ve asimetrikliği ise özellikle iç çamaşır veya mayonun içinde şişkinlik yapması nedeniyle birçok kadını aşırı derecede rahatsız ediyor. Lokal anesteziyle yapılacak küçük bir müdahale ile iç dudaklar istenildiği kadar küçültülebiliyor, sarkıklığı tamamen giderilebiliyor, varsa asimetrisi düzeltiliyor.

  - Advertisement -

  • Çeşitli nedenlerden dolayı rahatsızlık veren vajen genişlemesinde temel olarak iki yöntem kullanılıyor. Lazer yöntemiyle yapılan sıkılaştırma daha kolay gibi gözükse de etkileri sınırlı ve geçici oluyor. Dolayısıyla lokal anesteziyle yapılan küçük bir müdahale daha çok tercih ediliyor. Bu müdahaleyle yeterli daralma ve sıkılık kolayca elde edilebiliyor, sonuçları da hayli kalıcı oluyor.

  • Genital bölgede renk açılması amacıyla lazer, Exoderm ve benzeri cilt soyucu yöntemler kullanılabiliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz