Diğer
  Ana SayfaPsikolojiSon zamanların artan problemi: Instagram bağımlılığı!

  Son zamanların artan problemi: Instagram bağımlılığı!

  -

  Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması Instagram beğeni ve takipçi sayılarını kaldırarak sosyal medya bağımlılığını engellemeye çalışıyor. Bu durum kullanıcılar arasındaki rekabeti de engelliyor. ‘İnsanların hayatlarını sosyal medyaya indirgemeleri çok zararlı bir durum, bunun aksine insanların sosyal medyayı daha yararlı bir biçimde kullanmaları gerekiyor.

  Sosyal medya uygulaması Instagram, beğeni ve takipçi sayılarını kaldırarak sosyal medya bağımlılığının önüne geçmeyi amaçlıyor. Facebook’un 2012 senesinde satın alarak bünyesine kattığı Instagram, İrlanda, İtalya, Japonya, Avustralya ve Brezilya’da beğeni sayılarının görülmediği bir versiyonu 2019 Mayıs ayında çıkartmıştı. Türkiye’ye de gelecektir. Çıkarılan yeni versiyonun sebebi ise sosyal medya bağımlılığının giderek artmasıdır. Instagram’ın getirdiği güncellemede takipçi ve beğeni sayılarını sadece kullanıcıların kendisinin görebiliyor, bir başka kullanıcının takipçi ve beğeni sayılarını göremediğini, bu durumun da onlarla bir rekabet içerisine girilmesini engelleyecektir.

  “SOSYAL MEDYA DAHA YARARLI BİR ŞEKİLDE KULLANILMALI”

  Yapılan güncellemelere ilişkin, “Sosyal medyada insanlar birbirlerinin beğeni ve takipçi sayılarına bakarak bir rekabet içerisine giriyor, gönderileri beğenildikçe mutlu oluyorlar, profilleri takipçi kazandıkça kendilerini tamamen sosyal medyanın içerisine gömüyorlar. İnsanların hayatlarını sosyal medyaya indirgemeleri çok zararlı bir durum, bunun aksine insanların sosyal medyayı daha yararlı bir biçimde kullanmaları gerekiyor.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz