Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSürdürülebilir güzellik; makyaj alışkanlıklarınızı değiştirme zamanı

  Sürdürülebilir güzellik; makyaj alışkanlıklarınızı değiştirme zamanı

  -

  Güzellik rutininize göz atarak çevreye daha az zarar vermenin yollarını bulmak mümkün. Cilt, saç ve makyaj alışkanlıklarında küçük değişiklikler yaparak sürdürülebilir yaşam tarzı uygulamaya başlayabilirsiniz.

  Hazırlayan: İrem Naz Güvel

  DOĞAL İÇERİKLERİ TERCİH EDİN

  Body Shop dudak tinti 669,90 TL

  Doğal cilt bakım ve makyaj ürünlerinde artık pek çok sürdürülebilir içerik var. Hindistan cevizi ve shea yağı gibi bitki bazlı yağlar harika birer tercih. Body Shop’un dudak, yanak ve gözlerde uygulanabilen Freestyle Colour Pigments’i hem klasik makyaj ürünlerinden sıyrılıyor hem de organik saf Hindistan cevizi yağı ve doğal kökenli bileşenleriyle cildi nemlendiriyor.

  DAHA AZ PLASTİK

  Yves Rocher saç ve vücut şampuanı 174,33 TL

  Çevre dostu paketlemeye sahip ürünlere yer açarak plastik kullanımını azaltmak mümkün. Tamamı geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen, geri dönüştürülebilir plastik ve cam ambalajlara sahip Yves Rocher, yeni Monoi serisini piyasaya sürdü. Bu seri paraben, sülfat ve sabun içermediğinden saçlarınızı da korumaya yardımcı oluyor.

  GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR AMBALAJ

  Phyto turunculaşma karşıtı mor şampuan 369 TL

  Birçok güzellik markası yeniden doldurulabilir ambalajlarda ürünlere sahip. Böylece ürünü bitirdiğinizde plastiği çöpe atmamış oluyorsunuz. Phyto’nun turunculaşma karşıtı mor şampuanı içeriğiyle birlikte tasarımıyla da dikkat çekiyor. Geri dönüştürülebilen materyalden oluşan şişeleri bittikten sonra yeniden kullanılabiliyor.

  - Advertisement -

  TEK KULLANIMLIK PAMUKLARA ELVEDA

  Polaar beşli yıkanabilir makyaj temizleme pamuğu 380 TL

  Makyaj çıkarırken en çok kullanılan ürün pamuk. Pamuk, biyolojik olarak hızla ayrışabilse de sürdürülebilirlik adına ürünün kullanımında değişikliğe gitmek gerekiyor. Tek kullanımlık pamuklar yerine, yeniden yıkanabilir makyaj pedlerini kullanarak hem atıkları azaltabilir hem de paradan tasarruf edilebilirsiniz.

  VEGAN ÜRÜNLERE ŞANS VERİN

  Nuxe nemlendirici bakım kremi 385 TL

  Vegan kozmetik ürünleri, hayvansal ürünler ve yan ürünler yerine bitki türevleri ve sentetik içeriklerle yapıldığından çevreye oldukça yararlı. Bununla birlikte, zararlı katkı maddeleri içermeyen vegan ürünler cilt rahatsızlıkları risklerini önemli ölçüde azaltıyor. Nuxe gibi vegan içerikli ürünlere sahip markaları tercih ettiğinizde çevreyi de korumuş olursunuz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz