Diğer
  Ana SayfaHaberSürpriz randevuya hazırlamanın püf noktaları

  Sürpriz randevuya hazırlamanın püf noktaları

  -

  Hayat her zaman haftalar öncesinden planlanmış programlarla yürümüyor. Öyle zamanlar oluyor ki, sadece yarım saat sonra sürpriz bir toplantıya, bir görüşmeye hatta duygusal bir randevuya hazırlanmak zorunda kalabiliyoruz. Peki, hayatın bu sürprizlerine karşı, bir nebze olsun hazırlıklı olmanın kimseye zararı dokunur mu? İşte sürpriz bir randevuyla karşılaştığınızda, panik yapmadan hatırlamanız gereken altın kurallar.

  1. Her zaman bir acil durum kıyafetiniz olsun
  Gardırobunuzda sürekli giydiğiniz, çıkardığınız, ayna karşısında deneye deneye seçtiğiniz sayısız kıyafetiniz olabilir. Ama acil durumlar için, yani acil bir toplantı, bir buluşma, ya da uyuya kaldığınız için işe geç kalıp da evden hızla çıkmak zorunda olduğunuz anlar için, her ortama uyacak, her ortamda şık durabilecek şekilde hazırlanmış ve elbise kılıfı içinde hazırda bekleyen bir kıyafetiniz olsun. Bu gömlek o pantolonla uydu mu, bu ceket o eteğe yakıştı mı diye düşünmenize gerek kalmadan, elbise kılıfınızın fermuarını açtığınız gibi giyip içiniz rahat şekilde evden çıkabileceğiniz acil durum kıyafetiniz dolabınızda durdukça, kolay kolay hiçbir yere gecikmezsiniz. Bizden söylemesi. Bu önlem, bir gün mutlaka hayatınızı kurtaracak.

  2. Epilasyon aleti kasada saklamak için değildir
  Epilasyon aleti tüm aparatları ile beraber, fişe taktığınız anda acil şekilde kullanılabilecek durumda, çok yakında ve pratik bir noktada olmalı. Elbette, banyoya giren herkesin hemen görebileceği bir noktada olmak zorunda değil ama evden çıkmadan önce iş yoğunluğunda son günlerde ihmal ettiğiniz küçük ayva tüylerini çat diye alabilecek bir konumda durması da hayat kurtarıcı olacaktır, hatırlatırız.

  3. Şarjlı diş fırçası kahve lekelerinin düşmanıdır
  Eğer henüz şarjlı diş fırçası kullanmadıysanız ve klasik, plastik manuel diş fırçalarını kullanmaya devam ediyorsanız, şu küçük bilgi aklınızda dursun. Hiçbir insanın bileği, şarjlı diş fırçalarının sağladığı yüksek frekanslı temizleme hareketini taklit edemez. Siz normal bir fırçayla dişlerinize dakikada 100-200-300 fırça darbesi ancak atabilirsiniz ama şarjlı diş fırçaları için bu rakam binlerce darbeye ulaşır. Bu da, dişinizde kalan çay ve kahve lekeleri gibi rahatsız edici görüntülerin saniyeler içinde temizlenmesi anlamına gelir. Özellikle de kahve lekeleri için etkili bir diş kremiyle şarjlı diş fırçası bileşimi, kahve/çay/nikotin nedeniyle rengi değişmeye başlamış dişleri beyazlatmak için en pratik çözümdür. Acilen bir toplantıya çağrıldığınızda veya hızla evden çıkmak üzereyken dişlerinizde kahve lekeleri gördüğünüzde pişman olmamak için, o fırçanın daima şarjda ve full dolu olduğundan emin olmaya çalışın.

  4. Bir saç maşası bazen saatlerce kuaför bakımına bedeldir
  Kıyafetler tamam, epilasyonu saniyeler içinde hallettiniz, dişler de bembeyaz oldu… Peki ya saçlar? Aynı epilasyon aleti gibi, saç maşası da banyoda veya makyaj aynanız önünde, pratik bir pozisyonda olmalı. Böylece onu hızla fişe takıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre, sadece birkaç dakika sürecek bir maşa operasyonu ile saçlarınız kuaförden yeni çıkmış kadar bakımlı görünebilir. Artık kendinize daha çok güvenerek, içiniz rahat şekilde o toplantıya veya görüşmeye gidebilirsiniz. Emin olun, o acil durumda bile kendinize gösterdiğiniz özenle herkesi hayran bırakacaksınız.

  - Advertisement -

  Yalnız aceleyle çıkarken telefonu evde unutmayın. O hatanın psikolojik baskısı bütün gününüzü mahvedebilir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....