Diğer
  Ana SayfaGüzellikTüylere veda

  Tüylere veda

  -

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor. En kalıcı etkiye sahip olanı ise epilasyon olarak kabul ediliyor. Yaz geldi geç kaldım diye düşünmeyin; yeni cihazlarla artık her mevsim yapılıyor.

  Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en doğru zamanı kış mevsimi olarak belirtiliyor. Oysa Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polikliniği uzmanlarından Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, uygun cihazlarla lazer epilasyona yazın ara vermeden devam edilebildiğini söylüyor. Dr. Savaş, epilasyonla ilgili tüm sorularımızı yanıtladı.

  Lazer epilasyon güvenli bir yöntem mi?
  Lazer epilasyon tüm dünyada kullanılan güvenli bir yöntem. Epilasyonda kıl folikülü için etkin iki dalga boyunu (800 nm-950) aynı anda gönderebilen hibrit teknolojisi kullanılıyor. Brust modu ile açık renkli tüyler, ayva tüyleri ve koyu tende dahi rahatlıkla işlem yapabilme özelliği bulunuyor.

  İşlem sırasında acı hissediliyor mu?
  Kullanılan yeni sistemlerde özel soğutma sistemleri var. Soğutma işleminin uygulanmasındaki amaç; hem acı hissini azaltmak hem de riskleri minimuma indirmek. Işın verildiğinde, hafif bir batma ya da yanma hissi duyulabiliyor.

  - Advertisement -

  Seanslarının süresi nedir?
  Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabiliyor. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasında sürüyor. Örneğin göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dakika, bikini 15-20 dakika, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saat.

  Kaç seans gerektiriyor?
  Vücut için dört–altı, yüz bölgesi için ise beş–sekiz seanstan sonra genellikle kıl miktarında yüzde 70–90 oranında kalıcı azalma görülüyor. Seans aralıkları yüz bölgesi için dört, vücut içinse altı-sekiz hafta oluyor. Lazer epilasyonda tedaviye yanıt; kişinin kıl rengi, genetik yapısı, hormonal durumu ve önceden uygulanmış tedavilere göre değişiyor. Seanslara zamanında gelmek tedavide etkinliği artırıyor.

  Yan etkisi var mı?
  Lazer epilasyonun cilde zararı bulunmuyor. Ancak yetkin olmayan kişiler ve uygun olmayan cihazlarla uygulama yapılırsa, ciltte kabuklanma, kabarma ya da yara oluşumu gelişebiliyor.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz