Diğer
  Ana SayfaGeziUfacık bir şehirde kısacık bir kaçamak

  Ufacık bir şehirde kısacık bir kaçamak

  -

  Sadece birkaç gün için günlük hayattan uzaklaşmak istiyorsanız sizi zamanda yolculuğa çıkaracak olan Floransa için biletinizi ayırtın.

  AÇIKHAVA MÜZESİ
  Rönesans döneminin tüm izlerini taşıyan Toskana bölgesinin başkenti Floransa, baharda bir başka güzel… Yaz gelip de herkes akın etmeden önce Floransa’yı huzur içinde gezmek için mayıs ve haziran ayları gibisi yok. Adeta bir açık hava müzesi gibi olan bu küçücük şehirde her yere yürüyerek gidebilir, ara sokaklarda keşfe çıkabilir, sakin ama dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

  BOMBALANMAYAN TEK KÖPRÜ
  Şehri ikiye bölen Arno nehrinin üzerindeki Ponte Vecchio (Eski Köprü), 2. Dünya Savaşı’ndan zarar almadan çıkan tek köprü olma özelliğini taşıyor ve üzerinde alışveriş yapmanıza imkan veren dükkanlar bulunuyor. Şehirde çok uzun süre hüküm süren Mecidi ailesinin sanat koleksiyonunun sergilendiği Ufizzi Müzesi, Sanda Maria del Fiore Katedrali, Giotto’nun Çan Kulesi, Davud heykelinin orijinalinin bulunduğu Galleria dell’Accademia, Vaftizhane ve Pitti Sarayı da görülmesi gereken nefes kesici mekanlar arasında yer alıyor.
  haziran-2012-gezi-resim-4 Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz