Diğer
  Ana SayfaFitnessYAĞ YAKTIRAN 50 egzersiz kartı

  YAĞ YAKTIRAN 50 egzersiz kartı

  -

  Özel yapısı sayesinde yanlış yapmanıza izin vermeyen, son derece hafif olan ve hiç yer kaplamayan Gymstick ile yapabileceğiniz tam 50 egzersiz formsanté’nin hediyesi fitness kartlarında.

  Sports International Ataköy’ün fitness eğitmenlerinden Aslı Sözen ile birlikte hazırladığımız 50 fitness kartı, egzersizi eğlenceye dönüştürüyor. Her an yanınızda taşıyabileceğiniz kartlarda yer alan hareketler yine son derece hafif olan ve kolaylıkla taşınabilecek bir aletle uygulandı: Gymstick.
  Tüm vücudu çalıştırabileceğiniz bu alet, fiberglas bar ve elastik bantlardan oluşuyor. Bantların ucunda el ve ayaklarınızı takmak için birer aparat bulunuyor. Barın çevresi ise köpük ile kaplanmış. Böylelikle rahatlıkla tutabiliyorsunuz. Ayrıca barı çevirerek, lastikleri dolayarak direnci istediğiniz gibi kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz. Herhangi bir ağırlık içermeyen alet tamamen direnç esasına göre kasları çalıştırıyor. Kasları uzatan, gücünü, elastikiyetini artıran gymstick ile onlarca farklı egzersiz yapmak, hatta kardiyo çalışmalarında bile kullanmak mümkün.

  Gymstick ile forma girin

  ekim-2012-fitkart-resim-2UYARILAR, ÖNLEMLER
  ● Egzersizlerden önce ısınmayı, sonrasında da esnemeyi esnetmeyi unutmayın.
  ● Tüm egzersizleri uygularken karın kaslarını sıkı, sırtı dik tutun. Omuzlarınızı rahat bırakın; yukarı, kulaklarınıza doğru kaldırmayın. Boynu rahat, iki omuzun ortasında doğal pozisyonunda tutmaya özen gösterin.
  ● Egzersiz planınızı yaparken kardiyo çalışmalarını da göz ardı etmeyin. Yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet gibi egzersizlerle yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.
  ● Önemli bir sağlık sorununuz varsa, özellikle bel ve boyun bölgenizde problem yaşıyorsanız egzersiz planınızı oluşturmadan önce lütfen hekiminize danışın.
  ● Egzersizleri her zaman temkinli, dikkatli bir şekilde uygulayın. Yanlış bir hareketin ya da vücudu fitness düzeyinden fazla zorlamanın yaralanmalara neden olabileceğini unutmayın.

  - Advertisement -

  Aytaç Özkardaş GOZZI
  Fotoğraflar: Ozan KUTSAL

  Formsante Dergisi Ekim 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz