Diğer
  Ana SayfaFitnessYakın temas fitness

  Yakın temas fitness

  -

  1273240182-0Partnerinizle birlikte egzersiz yapmak, hem motivasyonunuzu artıracak hem de onunla birlikte geçirdiğiniz zamanın kalitesini. Vücudunuzun hemen her bölgesini çalıştıracak bu özel egzersizleri 14 Şubat’tan itibaren yapmaya başlayın, birlikteliğinizde daha sportif yeni bir sayfa açın!

  Nasıl yapmalı?
  Çiftler farklı kondisyon düzeylerine, farklı hedeflere ya da zevklere sahip olabilirler. Fitness eğitmeni Levin Tahmaz’ın hazırladığı egzersizleri dilerseniz haftada 3-4 gün partnerinizle birlikte yapabilirsiniz. Eğer kendinize ait bağımsız bir egzersiz programınız varsa, haftada bir bu egzersizleri birlikte yaparak programınızı renklendirebilirsiniz.

  1273240182-2Topla, ters mekik
  Karın bölgesiyle leğen kemiği bölgesi topun üzerinde olacak şekilde, topun üzerine uzanın. Dizlerinizi minderin üzerine yerleştirin. Göğüs açık, kollar serbest. Bel bölgenizi sıkarak üst gövdeyi yukarı doğru kaldırmaya çalışırken, partnerinizle ellerinizi karşılıklı olarak birleştirerek birbirinizden güç alın. Bu hareketi dizlerinizi yere koymadan, bacaklarınızı düz bir şekilde uzatıp, ayak parmak uçlarını yere koyarak da yapabilirsiniz.

  8-12 tekrar, 2 set olarak yapın.
  Çalıştırdığı bölge: Bel, sırt ve karın kasları.

  Mekik
  Partnerinizin yardımıyla mekik çektiğinizde hareketi daha kolay ve efektif bir şekilde yapacaksınız. Sırtüstü yere yatarak, bacakları omuz hizasında açın. Bu pozisyondayken, eşiniz ayaklarınızı tutarak sabit durmanızı sağlamalı. Boyna yüklenmeden sadece destek verecek şekilde, elleri kulakların arkasına yerleştirin. Çeneyle boyun arasında yaklaşık 8-10 santimetre mesafeyi koruyarak omuzları yerden kaldırın. Omuzları yerden kaldırırken karın kaslarınızı sıkarak kuvvet alın.

  1273240182-115-20 tekrar, 2 set olarak yapın.
  Çalıştırdığı bölge: Üst karın kasları.

  - Advertisement -

  Elastik bantla omuz çalışması
  Bacaklarınızı omuz hizasında açarak karşılıklı ayakta durun. Bir esnek bandı, ikiye katlayarak gerin ve ellerinize alın. Her iki taraf da bandı tutmalı. Gergin bandı, omuz hizasına kadar kaldırın ve karın bölgesine doğru indirin.

  10 tekrar, 2 set olarak yapın.
  Çalıştırdığı bölge: Omuz, arka kol, karın kasları.

  Haberin devamı 2010 şubat sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz