Ana Sayfa Güzellik Yaz bombasını siz patlatın!

Yaz bombasını siz patlatın!

estetik-temmuz-2012-resim-1

Hala aynalarla barışmadıysanız, kendinizi estetik dünyasının sihirli ellerine bırakabilirsiniz. Onlar üzerinizde çalışırken siz de hangi bikiniyi giyeceğinizi seçebilirsiniz.

Yaz gelince içimizi bir telaş alıyor. Deniz, kum, güneş hepsi güzel de; ya zayıf kadınlar? Onları kim ortadan kaldıracak? İnce bacaklarıyla etrafımızda dolaşan kadınlardan biri olmak en büyük hayalim diyorsanız estetikteki son gelişmelere kulak verip, bölgesel fazlalıklardan ve selülitlerden kurtulmanın yollarını öğrenmelisiniz.

TMT (Transdermalmezoterapi)
Son yıllarda adını yeni duymaya başladığımız TMT bir selülit giderme yöntemi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Özgür Evren Ersoy bu yöntem için şöyle diyor: “Genel olarak değerlendirmek gerekirse TMT, klasik mezoterapide uygulanan ilaçların cilt altına iğneyle değil de iğnesiz olarak gönderilmesi anlamına geliyor. Bir alet yardımıyla uygulanan bu yöntemde cihazın metal bir başlığı bulunuyor. Bu başlık koltuk altına sürülen roll-on’lara benziyor. Başlığın arkasına klasik iğneli mezoterapide kullanılan ampüller jelle karıştırılıp monte ediliyor. Ciltte dolaştırıldıkça gözenekler açılıyor ve cilt altına özellikle selülitli bölgeye ilaçların iğnesiz bir şekilde sızdırılması sağlanıyor.” Selülit tedavisi yanında sarkmaların giderilmesine de yardımcı olan TMT, gevşemiş olan bacakları sıkılaştırmayı, göğüsleri dikleştirmeyi amaçlıyor. Saç diplerine uygulanarak dökülmüş saçların tedavisi de bu uygulamayla yapılabiliyor. İğneli mezoterapinin kullanıldığı her yerde kullanılabilen TMT, antiaging olarak yüze de uygulanabiliyor. 10 seanslık paketler halinde haftada bir ya da iki defa yapılıyor.

Dr. Özgür Evren Ersoy, “Her şeyden önce bu uygulamayla bikini, şort ve mini eteklerin giyildiği yaz döneminde klasik mezoterapide yapılan enjeksiyonların sonucunda oluşan morarmalar oluşmuyor. Kanama, ağrı ya da acı da olmuyor. Başlangıç aşamasındaki selülit için 10 seanslık tedavi yeterli olurken daha ileri düzeydeki selülit sorunu için 20 seans uygulama yapmak gerekebiliyor. Bu uygulamaya sıkılaşma programı da ilave edilebiliyor” diyor.

Ozonterapi
Cildi yenileyen, selülitlerin tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri olan ozonterapi, ozon gazının vücuda verilmesi anlamına geliyor. Bu yöntem iki türlü uygulanıyor. Yöntem, kan yoluyla (major ozon) yapılabildiği gibi özel bir kabinde de uygulanabiliyor. Dr. Özgür Evren Ersoy, “Kan yoluyla yapılan ozonterapide ilk olarak kişinin damar yolu açılıyor. Bu sayede 100 cc kan alınıyor. Alınan kanın içine ozon gazı veriliyor. Bu ozon gazı kana karıştıktan sonra damardan tekrar vücuda geri veriliyor. 100 cc kan vücuda girdikten sonra saç telinden ayak tırnağına kadar vücuttaki her hücreye ozon gazı gitmiş oluyor. Bu sayede her şeyden önce insan vücudunun direnç sistemi tetiklenmiş oluyor. Yurt dışında bu yöntem kanseri engellemek için de kullanılıyor. Yaz sonunda güneşin verdiği negatif etkileri silmek ya da hasta olmamak için bazı kişiler bu yöntemi yaptırıyor” diyor. Damardan kan yoluyla yapılan ozon tedavileri haftada bir gün olmak üzere 10 hafta uygulanıyor. 5-6 ay sonra tekrarlanabiliyor.

Diğer uygulama şeklinde ise küçük bir kabine çıplak ya da bikiniyle giriliyor. Daha sonra baş d›şar›da kalacak şekilde kabin kapatılıyor. İçeriye ise basınç ve sıcak buharla birlikte ozon gazı veriliyor. Bu sayede gözenekler açılıyor. Sauna etkisiyle açılmış olan gözeneklerin içerisine ozon gazı kolayca nüfuz ediyor. Bu yöntem selülit tedavisinde kullanılabiliyor. 10 seans uygulanıyor. Alınan sonuca göre tekrar edilebiliyor. Bu uygulamadan sonra ciltte parlaklık oluşuyor ve daha canlı görünüyor. Tüm vücuttaki hücreler yenileniyor. Yaşlanmayı geciktiriyor.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here