Diğer
  Ana SayfaSektörden Haberler'Yok konsepti' ile üretilen temizlik ve bakım ürünleri

  ‘Yok konsepti’ ile üretilen temizlik ve bakım ürünleri

  -

  İçeriğinde bulunan malzemeler “mümkün olduğunca az, gerektiği kadar çok” felsefesine göre formülize edilen , “Yok konsepti” ile hazırlanan Hipp Babysanft temizlik ve bakım ürünleri hakkındaki sorularımızı markanın yetkilisine sorduk.

  Organik bademlerimiz nereden geliyor? Nerede ve nasıl yetiştiriliyorlar?

  Doğadan yetişen badem ağacı, kökleri Akdeniz’e kadar uzanan çok eski bir bitkidir. HiPP’in badem yağ için kullandığı bademler İspanya’dan geliyor. Badem ağaçlarımız İspanya’nın Akdeniz sahilinde, Alicante Bölgesi’nde bulunan “Costa Blanca”da yetiştiriliyor. Badem ağaçları organik olarak yetiştiriliyor ve bademler organik olarak toplanıyor.

  Organik badem yağımız nasıl elde ediliyor?

  Organik badem yağımız olgunlaşmış, tatlı bademlerden elde ediliyor  “pinchados”. İspanya’da badem hasadı ağustos ayında yapılıyor ve bademler daha sonra Almanya’ya naklediliyor. Yalnızca en iyi kalitedeki taneler seçiliyor, soğuk presleniyor ve daha sonra filtreleniyor. Presleme işlemi makine tarafından yapılıyor. İstenmeyen proteinler filtrelenerek atılıyor. Yalnızca bu temizleme süreci ile daimi bir ürün kalitesi ve güvenliği sağlanabilir.

  - Advertisement -

  Organik badem yağı neden bebek cilt bakımına bu kadar uygun?

  Badem yağının yüzyıllardır kozmetikte kanıtlanmış bir etkisi var ve cilt bakım özellikleri biliniyor. Hassas ve kuru cilt tarafından kolayca tolere edildiği için hassas bebek cildinin bakımında da iyi olduğunu kanıtlamış. Badem yağı son derece hafiftir ve tahriş etmez. Besleyici etkisiyle hafiflik özelliği birleştiğinde uzmanlar tarafından genellikle bebek cilt bakımında önerilir. Masaj yağı olarak kullanıldığında da cildi yumuşatıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz