Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyet17 Gün Diyeti'yle hızlı sonuç

  17 Gün Diyeti’yle hızlı sonuç

  -

  Bildiğiniz gibi fazla kilolarınızdan kurtulmanın ve en önemlisi kilonuzu korumanın yolu diyetlerden geçiyor. Verdiğiniz kiloyu tekrar geri alma ya da sürekli aç kalma korkusuyla yanına bile yaklaşmadığınız diyetler artık neredeyse tarih oluyor. Yerine sağlıklı, kalıcı, beden ve ruh sağlığınızı tehlikeye atmayacak olanlar geliyor. Tıpkı Dr. Mike Moreno’nun 17 Gün Diyeti gibi…

   

   

  Dr. Mike Moreno bu diyetin her ne kadar sonuç odaklı ve hızlı gelişmeler gösteren bir diyet olduğunu savunsa da tatları güzel ama kalorisi fazla ve zararlı gıdaları yiyemeyeceğiniz için de keyifsiz bir program olduğunu en başından belirtiyor. 17 gün boyunca sebze ve meyvelerin verdiği vitaminlerle günlük enerji ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Üstelik lif açısından zengin bu sebze ve meyveler hatırı sayılır bir süre boyunca tok kalmanızı da sağlıyor. Dört farklı döngü şeklinde düzenlenen 17 Gün Diyeti, ideal kilonuza ulaşmayı ve bunu koruyabilmeniz için bedeninize yardımcı olmayı hedefliyor. 

  - Advertisement -

  Protein, tahıl, meyve ve sebze üzerine temellendirilmiş bu diyetin, geçici olmamasının nedenlerinden biri de bu besinleri içeriyor olması. Özellikle protein açısından bir hayli cömert. Ancak Dr. Mike, proteini sıkça tüketin derken 27 yumurta ya da 18 dilim jambon yemenizden bahsetmiyor. Tavuk, balık, yağsız etin protein alımında en büyük görevi gördüğünü söylüyor. İş meyvelere gelince durum biraz değişiyor. Meyve dendiğinde çok sağlıklı bir şey olduğu düşünülse de yüksek şekere sahip meyvelerin bu diyet için uygun olmayacağı söyleniyor. Özellikle ananas, muz ve kavun gibi şekerden zengin meyvelerin kilo vermenizi sabote edebileceği belirtiliyor. Dr. Mike, porsiyon kontolünü iyi yapmanız gerektiğini belirterek, bu besinlerden tamamiyle uzak durmanızı istemiyor. Ancak böğürtlen, elma, portakal, greyfurt ve yabanmersini gibi yağ yakıcı özellikleri fazla olan meyveleri sıklıkla tüketebileceğinizi söylüyor. 

  KARBONHİDRATLARA VEDA… 
  Yanlış anlaşılma olmasın, karbonhidratlara veda derken hepsinden uzak durun demiyoruz. Karbonhidratlar enerji veren besinlerden olduğundan, onları tüketmediğiniz zamanlarda kendinizi yorgun, agresif ve mutsuz hissedebilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey kötü karbonhidratlardan kaçmak olacak. Yani beyaz ekmek ve beyaz pirinç, beyaz makarna ya da buna benzer işlenmiş gıdalar düşmanınız olmalı. Tükettiğiniz karbonhidrat ne kadar iyi huylu olursa olsun, metabolizmanızın düzenli işleyişi için bu karbonhidratların miktarına da ekstra özen göstermelisiniz. 

  17 Gün Diyeti hızlı kilo verme ve bu kiloyu koruma, karın ve iç organ yağlarından kurtulma ve bedenin tüm sistemlerinin en yüksek kondisyonda çalışması konusunda yardımcı oluyor. 

  Diyette günlük 240ml’lik sekiz bardak su içmenin kilo vermeye büyük etkisi olacağını söyleyen Dr. Mike’ın 17 Gün Diyeti’nde dört farklı aşamadan geçmeniz gerekiyor;

  İVME KAZANDIRMA 
  Sağlıklı sindirim gerçekleştirilerek hızlı kilo kaybı sağlanıyor. Bu, yağ yakmayı hızlandırmak ve depolanmasını önlemek amacıyla kandan şekerin arındırılmasına yardımcı oluyor. 

  HAREKETE GEÇIRME 
  Yağ yakmayı harekete geçirmek ve şişkinliğin önlenmesine yardımcı olmak için kalori tüketimini artırmayı ve azaltmayı içeren bir strateji aracılığıyla metabolizmanızı yeniden düzenliyor. 

  BAŞARMA 
  Ek besinlerin yeniden tanıtılması vasıtasıyla doğru beslenme alışkanlığını geliştirmek ve ideal kilonuza yaklaşmak yönünde bir yol çiziliyor. 

  AMACA ULAŞMA 
  Hafta boyunca sağlıklı beslenip hafta sonunda sevdiğiniz besinlerin keyfini sürmenize izin veren bir program aracılığıyla ideal kiloyu koruma amaçlanıyor. 


  ÖRNEK MÖNÜ 

  Sabah 

  • 2 yumurta veya 4 yumurta akı (yağsız) 

  • Ya da 1 porsiyon yoğurt gibi probiyotik besin 

  • 1 porsiyon meyve 

  • 1 fincan yeşil çay 

  Öğle 

  • Balık, kümes hayvanları veya yumurta gibi serbest proteinlerle birlikte sınırsız sebze 

  • Ya da 1 probiyotik gıda ile sınırsız sebze 

  • 1 fincan yeşil çay 

  Atıştırmalık 

  • 1 porsiyon meyve 

  Akşam 

  • Balık veya tavuk 

  • Sınırsız sebze 

  • 1 fincan yeşil çay   Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz