Diğer
  Ana SayfaGezi2 Kaçış Noktası

  2 Kaçış Noktası

  -

  Şehrin tüm gürültüsünden, stresinden uzaklaşıp yoğun temponuza biraz ara vermeye ne dersiniz? Inanin sadece bir gece bile olsa bu sakin tatil size çok iyi gelebilir. İşte benzersiz güzellikte 2 kaçış noktası: Asos ve Büyükada…

  Aytaç Özkardaş – [email protected]

  Kaldera Konukevi Asos

  Asos antik kentinin yakınlarındaki Bektaş köyü'nde bulunan Kaldera Konukevi, denize 15 dakikalık yürüme mesafesinde, zeytinlikler arasında bir sessiz bir mekan. Konukevinin bulunduğu Bektaş köyü, zeytincilik, balıkçılık ve hayvancılıkla geçinen gerçek bir köy. Ahu ve Hüsmen Ersöz çifti, 2000 yılında yerleştikleri köyde; taş evi, asma bağı, çeşitli ağaçları ve şifalı otlarıyla küçük bir çiftlik yaratmış.

  15 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede olan konukevindeki odalara ayrı ayrı isimler verilmiş. "Toprak ve Su" isimli suitler, mutfak, banyo, yatak odası ve oturma odasından oluşuyor. Bu suitlerin kendine ait birer de terası bulunuyor. Taş isimli bahçe katı suitlerde ise yatak odası, oturma odası ve banyo bulunuyor. Konukevinde suitlerin yanı sıra çift ya da tek kişilik odalarda konaklamak da mümkün.

  - Advertisement -

  Ege sahillerindeki bu mekanı özel kılan en önemli şey taş fırın ekmeği, organik yumurta ve Kazdağı peyniri ile yapılan kahvaltılar. Ayrıca yemekler bahçede yetiştirilen organik sebze, meyve ve zeytinyağı ile yapılıyor. Eğer yoğunluktan bunaldığınız zamanlarda kaçmak ve deniz kenarında yürüyüş yapmak, temiz deniz havasını ciğerlerinize çekmek istiyorsanız bakir Kaldera Yalısı'na inebilirsiniz.

  Haberin devamı 2009 Ocak sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz