Diğer
  Ana SayfaSağlık27 yaşındaki oyuncu Pelin Batu:"Vaktimin çoğunu evde geçiririm"

  27 yaşındaki oyuncu Pelin Batu:”Vaktimin çoğunu evde geçiririm”

  -

  27 yaşındaki oyuncu Pelin Batu için “evkuşu” çok yerinde bir tabir. Zamanının çoğunu evde geçirmeyi seviyor. Piyano çalıyor, film seyrediyor, yazı yazıyor, yeni rollere hazırlanıyor.

  Bu sayfalar için evde çekim yapmak gerçekten kolay olmuyor. Çünkü haklı olarak artık kimse evini kolay kolay gazetecilere açmak istemiyor. Ama zamanının büyük bir bölümünü evde geçirdiğini söyleyen oyuncu Pelin Batu, bizi seve seve evinde kabul ediyor. Dışardan baktığınız zaman "kırılgan" bir görüntüsü var. Belki de canlandırdığı karakterlerle fazla özdeşleştirdiğimden bana öyle geliyor. Oysa Pelin Batu sıkı el sıkıyor! Kırılganlık bir yana insana ilk görüşte güçlü, ne istediğini bilen biri olduğunu hissettiriyor.
  Derginin eylül sayısının basılmasına az bir zaman kala buluşuyoruz genç oyuncuyla. New York'ta 2.5 yıl ağırlıklı olarak edebiyat ve oyunculuk eğitimi aldıktan sonra yıllar önce İstanbul'a tatil için gelen 27 yaşındaki Batu, o gün bugündür İstanbul'da. Halen Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans yapıyor. ABD'ye doktoraya gitmeyi ciddi ciddi düşünüyor.
  Oynadığı rollerden çok, görev aldığı çevre ve toplumsal faaliyetleri benim daha çok ilgimi çekiyor. İnsana "bu ülkede iyi şeyler de oluyor" diye düşündürüyor. Golf sahasına kurban verilmek üzere olan Sorgun'daki orman arazisi için Mor ve Ötesi'nden Harun'la birlikte 160 bin imza toplayıp, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıktı. Gazetelere küçücük kısa bir haber olarak yansıyan konunun gündeme gelmesini sağladı. Son birkaç aydır Toplum Gönüllüleri'ne de destek veriyormuş. Hatta görüştüğümüz haftasonu, onlarla Hasankeyif'teki baraj projesini protesto etmek amacıyla bölgeye gitmeyi planlıyordu.
  Bu arada asıl işi olan oyunculuğu da küçümsememek gerekiyor. Çünkü bütün bu faaliyetleri devam ederken ekranlarda beğenilerek izlenen Sessiz Gece dizisindeki Çiçek rolüyle karşımıza çıkıyor. Ayrıca "uyuşturucu bağımlısı" bir kızı canlandıracağı yeni filmine de hazırlanıyor. Bütün bunları nasıl yapıyor derseniz, sosyal faaliyetleri sırasında çekimlere bir iki gün ara veriyor. Ama sonraki hafta tümüyle işine yoğunlaşıyor. İşte bilmediğiniz yönleriyle oyuncu Pelin Batu kendini anlatıyor.

  Devamı 2005 Eylül sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz