Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyet3 aylık zayıflama turu başladı

  3 aylık zayıflama turu başladı

  -

  Gelin Sizi Zayıflatalım Projesi’nin katılımcıları, Aralık ayında diyet, spor ve güzellik programlarına başladılar. Toplam 3 ay sürecek olan bu maratonda, 6 okuyucumuz, derginin hazırlandığı sırada yaklaşık 2 haftalık bir dönemde toplam 22 kilo vermeyi başardı. Acaba neler yaşadılar, nelerde zorlandılar ve elbette nasıl bir program uyguladılar? İşte soruların cevabı…

  Gelin Sizi Zayıflatalım programına seçilen altı kişiyi geçtiğimiz sayıda size tanıtmıştık. Aralık sayımızın piyasaya çıkışından hemen sonra, katılımcılarımız bilimkurulu eşliğinde bir araya gelerek programlarına başladı. Zayıflama programının temelinde diyet yer aldığından, programda en büyük rolü Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez üstleniyor elbette. Her cumartesi katılımcılarla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşan ve onların itiraflarına göre diyetlerini yeniden düzenleyen Dönmez, katılımcılara sağlıklı yaşam, dersleri de veriyor.

  Oldukça renkli ve eğlenceli geçen bu cumartesi toplantılarının ilkinde katılımcılar, Selahattin Dönmez'in hazırladığı diyetlerin temelinde yer alan alternatif liste konusunda sıkı bir eğitimden geçtiler. Nedir mi bu alternatif liste? Dönmez şöyle açıklıyor: Benim kendime göre ayarladığım besin gruplarından oluşan bir liste bu. İçinde dünyanın neresine giderseniz gidin bulabileceğiniz en az 40-50 çeşit besin var. İlk hafta katılımcılara hangi besin gruplarında hangi besinler var ve bu besinlerin birer porsiyon miktarları nedir bunu öğrettim. Böylece ben onlara bir besin grubundan bir porsiyon yemelerini söylediğimde, canları o gruptan ne istiyorsa belirlenmiş miktarda yiyebiliyorlar. Böylece sosyal hayatlarında zorlanmıyorlar diye açıklıyor. Ayrıca katılımcılar günde 8 bardak sıvı almaları gerektiğini, 1 kutudan fazla diyet kola içmemeleri gerektiğini, öğünler arasında en az 2 saat olması gerektiğini ve neden diyetlerinde yazanlardan fazla olmadığı kadar eksik de yememeleri gerektiğini öğrendiler. Katılımcılarımız, bilimkurulu üyesi Darüşşafaka Fitness Müdürü Mert Yeşilpınar'dan önce ilk spor derslerini Selahattin Dönmez'den aldılar! Aktivite konusunda önemli kurallarımız var. Burundan nefes alıp vermeleri gerekiyor. Haftada 3-4 kez en az 20 dakika ama ideali 45-60 dakika arası süren egzersizler yapmalılar.
  Her şeyden yiyerek kilo verdiler!

  Devamı 2006 Ocak sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz