Diğer
  Ana SayfaFitness4 Haftada Plajın Yıldızı siz olun

  4 Haftada Plajın Yıldızı siz olun

  -

  Tatile mi gidiyorsunuz? Mayonuzu ve kitabınızı alın ama pareonuzu evde bırakabilirsiniz. Çünkü, genellikle vücut hatlarımızdaki sorunları örtmek için kullandığımız pareoya bu tatilde ihtiyacınız kalmayacak. Üstelik herkesin imrenerek bakacağı vücuda kavuşmak için sadece 7 egzersizi haftanın 4 günü düzenli yapmanız yeterli. 1 ayda nasıl sıkılaştığınıza inanamayacaksınız.

  ERDİNÇ YAPAN – PRODÜKSİYON: FUNDA ÇATAR

  1. KALDIRIN VE SIKIŞTIRIN
  Bacak ve omuz kaslarını çalıştırıyor
  Nasıl yapılıyor? Ayakta dik durun ve bacaklarınızı omuz hizasında açın. Sağlık topunu ellerinizin arasına alıp, göğsünüzün önünde tutun. (1-a) Ardından yanlara doğru düzgün bir şekilde zıplayın ve bacaklarınızı açın, topu ise başınızın üzerine kaldırın. Ardından başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın. (1-b)

  2. ZIPLARKEN ÇEKİN
  Bacak, kalça ve sırt kasları ile pazuları çalıştırıyor
  Nasıl yapılıyor? Göğüs hizanızda bulunan sert bir objeye direnç bandını bağlayın. Bandı sonuna kadar gerin. Geri geri giderken, kollarınız karşıya bakacak şekilde tuttuğunuz bandı gerilene kadar elinizden bırakmayın. Hareketi uygularken dizlerinizi biraz kırın ve omuzlarınızı aşağıya indirerek çömelin. (2-a) Yerden 7 -15 santimetre zıplarken, bandı bırakmadan ellerinizi geriye, kendinizi öne çekin. (2-b) Ardından kollarınızı yavaşça düzeltin ve dizlerinizi de bükerek başlangıç pozisyonuna dönün. Egzersizi tekrar uygulayın.

  3. AĞIRLIK KALDIRIN
  Sırtı, kalçayı ve pazuları çalıştırıyor
  Nasıl yapılıyor? Her iki elinizde ağırlıkları tutarak bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı dirseklerinizden kırmış bir şekilde yukarıda tutun. Bu sırada parmaklarınız karşı yöne bakmalı. Şimdi ağırlıkları, omuz hizasına gelecek şekilde, dirseğinizden yukarıya doğru paralel bir şekilde kaldırın. (3-a) Ardından kollarınız bir önceki yarı kıvrık pozisyonda dururken, bacaklarınızı düz bir şekilde tutarak kalçanızdan alacağınız destekle eğilin ve yere paralel bir duruma geçin. (3-b) Egzersizi tekrarlayın

  - Advertisement -

  Haberin devamı 2008 Temmuz sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz