Diğer
  Ana SayfaHaberAbiye seçmek başlı başına bir mesaidir

  Abiye seçmek başlı başına bir mesaidir

  -

  Düğünlerin, davetlerin yeniden hayatımıza gireceği dönemler yaklaşıyor. 2021’in düğün sezonunda artık dünyadaki aşılamalar nedeniyle, düğünlerin/davetlerin çok daha özgürce yapılacağını tahmin etmeniz zor değil. Fakat o günler gelmeden hazırlıklara başlamak gerekiyor çünkü pandemiyle geçen bir seneden sonra hem beden boyutlarımız değişti, hem de çevremizdeki herkesin psikolojisinde, dünyaya bakışında önemli farklar oluştu. Artık seçimlerimizi çok daha fazla kriteri göz önüne alarak yapmalıyız? İşte abiye elbise seçimi konusunda önemli tavsiyeler.

  Karantina nedeniyle evde hapsedildiğimiz günlerde spora ve aktivitelere çok motive olamadık. Bu sadece sizin değil, tüm dünyanın dert yandığı bir konu. Bu süreçte, elbette yaş almanın da etkisiyle vücut hatlarınız artık çok farklılaştı. Artık biraz daha toplu görünüyor olabilirsiniz. Eski kıyafetlerinizin üzerine olmadığını bile fark ediyor olmalısınız. Geçen yılki vücut hatlarınız yerini daha kalın çizgilere bırakmış olabilir. Bu nedenle, yeni abiye elbise seçmek, bugün artık daha önemli bir seçim sürecine dönüştü. Çünkü gardıroptaki elbise modelleri eski beden ölçülerimize göre seçilmişti. Daha irice bir bedense, daha fazla dikkat çekmek anlamına da geliyor. Artık gözler daha fazla üzerinizde olacak, bedeniniz elbiseyi daha dikkat çekici biçimde taşıyacak. Dolayısıyla dikkatle seçim yapmalı, daha fazla kriteri göz önüne almalısınız.

  Abiye söz konusu olunca bu yılın trendi, kendinizi rahat hissetmek olarak özetlenebilir. Vücut hatlarınızı zorlamayan, çizgileri tarzınızla uyumlu ve kendinizi de içinde rahat hissedeceğiniz elbiseler bu yılın tercih edilen tasarımları arasında yer alıyor.

  Bu da şaşırtıcı bir şey değil, aksine doğal bir sonuç. Çünkü artık Instagram gibi sosyal medya platformları varken kimse yapmacık bir görüntü verdiği fotoğraflarla ömür boyu anılmak istemiyor. Üstüne bir de Covid-19 krizi yaşanmışken, kimse kimseyi kandırmasın, o elbiselerin içine zor giriyoruz. Ayrıca, unutmamalısınız ki, tüm dünya çok gergin bir süreçten geçti ve insanların psikolojileri zorlandı. Bu geçen 1 yılda insanlar artık daha samimi, daha iç açıcı, daha sıcak konseptlere yöneldiler. Dolayısıyla, kıyafetlerinizde sıcak, açık, ferah renk tonları seçmeniz de üzerinize sempati akmasını kolaylaştıracaktır. Bu noktada, pastel ve sıcak renk kombinasyonlarını kullanmayı çok seven Koton koleksiyonlarını da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Bu nedenlei, bu yıl davet elbiselerinizi seçerken, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz abiye elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sırada, vücudunuzun güçlü yönlerini ön plana çıkartacak bir modeli tercih etmelisiniz. Tabi ki yanında şık bir çanta gibi aksesuarları da ihmal etmeyeceksiniz.

  - Advertisement -

  Örnek vermek gerekişe, yüzücü, sporcu, geniş ve etkileyici omuzlara sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakan bir elbise tercih etmek elbette mantıklı bir hareket olacaktır.

  Ya da, diğer senaryoda, basenlerinizden memnun olmadığınızı düşünelim. Bu durumda, vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar modeller yerine basenlerinizi saklayacak dökümlü tasarımlara yönelmeniz doğru olabilir.

  Elbisenizin rengi de önemli demiştik. Renkler için ayrı bir başlık bile açabiliriz. Seçeceğiniz renk, tarzınızı ve kimliğinizi ortaya koyacak, arkadaşlarınızın anı fotoğraflarında yer edecek önemli bir detay. Ne renk elbise giyeceğinizi seçerken sevdiğiniz renkleri göz önünde bulundurabileceğiniz gibi farklı renklerin insan psikolojisindeki etkisini de dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizde istediğiniz etkiyi bırakmanız kolaylaşacaktır. Elbisenizle çantanızın renk veya kontrast uyumu da çok önemli. Abiye çanta modelleri arasında, elbisenizle kontrast oluşturacak bir rengi tercih ederek, çanta aksesuarını da öne çıkarak bir kombin yaratabilirsiniz.

  Instagram çağında şunu da unutmamak gerekiyor ki, renklerin aynı zamanda görsel hafızada kalacak güçlü etkiler yaratır. Sosyal medyada bir ömür saklanacak fotoğraflarınızın etkisini önceden planlamak için renklerinizi doğru seçmeye çalışın. Davetin yapılacağı salonun hakim renklerini önceden soruşturabilirsiniz. Böylece salondaki perdelerin arasında kaybolmak yerine, ortamda kontrast oluşturacak şekilde bir renk seçebilir ve gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Böylece tüm fotoğraflarda en çok göze çarpan insan olmanıza artık kimse engel olamayacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz