Diğer
  Ana SayfaTrendAkupunkturla gençleşen yüzler...

  Akupunkturla gençleşen yüzler…

  -

  Her şey doğal… Bıçak, neşter, kesikler ve dikişler yok. Minik minik iğneler cildinize batıyor ve sizi gençleştiriyor. Bir zamanlar Çin hanedanlarının gençlik sırrı olan “akupunkturla lifting” şimdi Avrupalıların gözdesi. Biz de bu ay bu konuyu araştırdık. Okurlarımız da akupunkturla lifting deneyimlerini anlattılar.

  Elif Duran

  Aslında hiç de yeni bir yöntem değil. Hatta son derece eski. Çin hanedan üyelerinin bile bu yöntemle gençleşmeye çalıştıkları biliniyor! Akupunkturla yüz gençleştirme ya da diğer adıyla "ridopunktur" şimdi yine gözde. Özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor ve her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bunda bu doğal yöntemin cerrahi bir girişim olmamasının, neştersiz, ağrısız, acısız olmasının payı büyük. Tabii maliyetinin ucuz olmasının da… Ayrıca yapay bir sonuç alma riski hiç yok ki bu da önemli bir avantaj.

  Akupunkturla lifting, ilk hafta 3 seans, sonra haftada 2 seans olmak üzere toplam 8-10 seans uygulanıyor. Daha sonraları ise 1.5- 2 ayda bir hatırlatma seansları yapılıyor. Bu sonucu korumak için belirli aralıklarla işlem tekrar edilebiliyor. Dr. Erdoğan bunu vücudunun formunu korumak isteyen birisinin spor yapmasına benzetiyor.
  Göztepe'deki merkezinde uygulamalar yapan Dr. Mehmet Arı Balcı ise bu uygulamaları özellikle zayıflama sonucu sarkmış çenealtı ve gerdan bölgesine yaptığını, belirgin sonuçlar alınabildiğini ve hastalarının bu sonuçlardan memnun kaldığını anlatıyor. Dr. Mehmet Arı Balcı, akupunkturla yüz liftinginin tek olumsuz yanının uygulama sonrasında oluşan morluklar olduğunu belirtiyor. "Hastalarım burada oluşan morlukları çevredekilere açıklamakta zorlanıyorlar" diyen Dr. Mehmet Arı Balcı bunun dışında bir sorun yaşanmadığını etkili bir yöntem olduğunu sözlerine ekliyor.

  Uygulatanlar anlatıyor

  Meral Alkan, 46 yaşında
  "Kendime güvenim yerine geldi"
  Akupunktur uygulamalarına 43 yaşında başladım. Seanslardan sonra ilk fark ettiğim genel bir durumdu. Kendimi her zamankine göre daha enerjik ve sağlıklı hissettim. Yüzüm de daha canlı ve renkli görünmeye başladı. Yanaklarım sanki yeni spor yapmışım ya da biraz güneşte kalmışım gibi pembe pembe oldu. Sadece 2-3 seansın sonunda makyaj yapma ihtiyacı bile hissetmemeye başladım ki solgunluk ve renksizlik benim en büyük sorunumdu. Zaman ilerledikçe cildimde fark ettiğim ikinci durum sıkılık oldu. Cildim eskisine göre daha diri ve sıkı durmaya dolayısıyla ben de daha genç ve formda görünmeye başladım. Bu kendime olan güvenime de yansıdı. Tek sorun, yüzümde aldığım sonucu boynumda alamadım. Gerdan ve çenealtımdaki gerilmeden memnun kaldım ancak boyun bölgemde belirgin bir fark gözleyemedim.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz