Diğer
  Ana SayfaSağlıkAynalarla barıştım

  Aynalarla barıştım

  -

  Arkadaşlarınız”36 beden bol geliyor” dediğinde siz 110 kiloysanız neler hissedersiniz hiç düşündünüz mü? Ben bunu bizzat yaşadım. O kadar kötü bir dönemdi ki hayal etmek güç olabilir. Ama ben azmettim ve sonunda 45 kilo vermeyi başardım. Artık, hayatta istenirse her şeyin yapılabileceğine inanıyorum… Hikayemi sizlerle de paylaşmak istedim.

  Arkadaşlarınız "36 beden bol geliyor" dediğinde siz 110 kiloysanız neler hissedersiniz hiç düşündünüz mü? Ben bunu bizzat yaşadım. O kadar kötü bir dönemdi ki hayal etmek güç olabilir. Ama ben azmettim ve sonunda 45 kilo vermeyi başardım. Artık, hayatta istenirse her şeyin yapılabileceğine inanıyorum… Hikayemi sizlerle de paylaşmak istedim.

  Sana bir şey yapamayız!

  İster istemez bir bunalımdaydım. Değil sokağa çıkmak, bir şeyler yapmak, arkadaşlarımla buluşmak dahi istemiyordum. Ağlama krizleri geçiriyordum. Zayıflayamıyordum da. O kadar mutsuzdum ki bazen geceleri dua ettiğimi hatırlıyorum, "Allahım lütfen zayıflayabileyim."
  Ama şunu da hemen belirteyim ki hiç bir şey emek sarf etmeden olmuyor. Eğer zayıflamak istiyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Çok kiloluyken, bir gün plastik cerrah Serhat Tuncer'e gitmiştim. Bana, "Esra şu anda senin vücuduna bir şey yapılmaz. Yapacağımız şey, vücuduna katkı değil" dediğinde muayenehanede ne çok ağlamıştım. "Bu aşman gereken zor bir devre, mutlaka bir psikologdan yardım almalısın" dediğinde ise "hayır" demiştim.Bunu kendim başaracağım, kendi kendimin psikoloğu olacağım." İşte 3 yıllık kilo verme maratonuma bu duygular içinde başladım.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz