Diğer
  Ana SayfaSağlıkBağımlıklarınızdan kurtulun

  Bağımlıklarınızdan kurtulun

  -

  Abrahamson Metodu ile sigara, şeker ve glüten gibi bağımlılıklardan arınma konusunda tek seansta yüzde 80’in üzerinde başarı sağlandığı söyleniyor.

  Ehud Abrahamson’un geliştirdiği özel ve doğal bir etkileme yöntemi ile kişi, seanstan bağımlılık duyulan maddeden iğrenme ve kayıtsızlık hissi ile çıkıyor. Hem de sadece 10 dakikalık bir terapi seansıyla… Şeker ve glüten bağımlılığından kurtulanlar özellikle kilo problemi yaşayan kişiler. Bu sayede uzun zamandır kilo veremeyenlerin tartıda istedikleri rakama ulaşmayı başardığı söyleniyor. Yöntemin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için Be Positive’in kapısını çaldım. Röportaj öncesi sigara bağımlılığından kurtulma seansına katılmayı da ihmal etmedim. Üzerinden iki hafta geçti ve tek bir sigara dahi içmedim. İğrenme veya kayıtsızlık hissi yaşamadım, zaten bırakmak da istiyordum ve yoğun tiryaki değildim. Ama sonuçta seanstan çıktığımdan beri dumansız hava sahasının tadını çıkarabiliyorum. Bu yöntemin yaratıcısı Ehud Abrahamson, tüm sorularımızı cevapladı.

  SİZİ BİRAZ TANIYABİLİR MİYİZ?
  Aslen, Güney Afrikalı’yım. 1961 yılında Güney Afrika’da doğdum. Babam, ünlü bir profesör, bir tıp doktoruydu. Dolayısıyla doktor evinde doğdum ve büyüdüm. Çocukluğumdan beri sağlık ve biyolojiyle çok ilgiliydim. Evliyim ve iki çocuğum var.

  BU YÖNTEM NASIL VE NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?
  Üniversite öncesinde ve üniversite sırasında biyoloji, alternatif tıpla ilgili pek çok eğitim aldım, değişik kurslara gittim. Üniversitede biyoloji dalından mezun oldum. Okurken bir taraftan da alternatif tıp eğitimi alıyordum. Bu arada, “Bağımlılık nedir, bağımlılık beyni nasıl etkiler, alışkanlık nedir? Neden bazı insanlar alışkanlıklara ve beyinde bu alışkanlıkları yapan kimyasallara karşı farklı farklı davranır?” gibi soruların yanıtlarını bulabilmek adına araştırmalar yapıyordum. Bir taraftan da alternatif tıbbın, Çin tıbbının, kristal terapinin ve bioenerjinin yardımıyla insanlara sigarayı bırakmaları konusunda nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyordum. Bu araştırmalarımı, özellikle sigara ve nikotin üzerine yoğunlaştırmıştım. 1982 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra, yüksek lisans için psikoloji okumaya başladım. Ama aynı zamanda da alternatif tıp okumaya devam ettim. O yıllarda üniversitenin öğretmediği spiritüel bilimlerle, insan beyniyle ve alternatif tıpla ilgilenmeye devam ettim. Çin tıbbını, bioenerjiyi daha pek çok metodu birlikte kullanmaya başladım ve yöntemim ortaya çıktı.

  - Advertisement -

  İNSANIN AURASI NASIL TEMİZLENİYOR?
  İnsan aurası, vücut çevresindeki enerji alanıdır. Aura, aynı bir dükkanın vitrin camı gibidir. Aura da, vitrin camının parmak dokunması, yağmur, tozdan kirlendiği gibi kirlenebilir. Çoğu zaman aura, kendi kendinize düşündüğünüz veya insanların sizinle ilgili düşündüğü düşüncelerden de kirlenebilir. Yıllar boyunca inandığınız şeyler, başınıza gelenler, her zaman böyle şişman mı olacağım gibi düşünceler ve stresler nedeniyle de kirlenebilir. Auranın temizlenmesi ise, bu tür eski düşünce kalıplarının temizlenmesidir.

  AURANIN İNSANA ETKİSİ NASILDIR?
  Eğer vitrin kirliyse, siz dışarıda ne olduğunu net olarak göremezsiniz, dışarıdakiler de sizin içinizde neler olduğunu göremez. Eski düşünce kalıpları, eski negatif inançlar, sizi sürekli olarak rahatsız eder. Pek çok insan, auralarında, başkalarının onlarla ilgili düşündüklerini taşır. Her şey koyudur. Her şey gerçekte olduğundan daha farklı görünür. Lütfen bana inanın: Herkes sigarayı bırakabilir! Herkes şeker ve glüteni bırakabilir! Bu hiç zor değil ama insanlar buna inanmıyor!

  HANGİ KRİSTALLER KULLANILIYOR VE NASIL ETKİ EDİYORLAR?
  Size sadece genel bir bilgi vereceğim. Genel olarak 12 kristal, astrolojinin 12 burcuyla karşılaştırılır. Her kristalin değişik bir etkisi vardır. Aynı ilkbaharın kıştan farklı olması ya da gecenin gündüzden farklı oluşu gibi… Terapilerimizde kullandığımız bir kristal var; ametist. Bu kristal, insanları yavaşlatır. Bu kristal, tedaviyi yapmaz, insanların sigarayı bırakmalarını sağlamaz. Ametist, sadece insanların daha sakin olmasına yardım eder. Ametist’in, insanları daha sakin yapan, yavaşlatan bir yanı vardır. Çünkü terapide sakin insanlar isteriz. Bazı terapilerde ise Jasper isimli bir kristal kullanırız. Jasper, binlerce yıldan beri, kanı temizleyen bir kristal olarak biliniyor. Şeker ve glüten tedavisi yaptığımızda, bu taşı yardımcı olarak kullanıyoruz. Jasper sayesinde metabolizmayı hızlandırmaya çalışırız. Önemli olan nokta kristaller tedavi yapmaz, yardımcı olur.

  TERAPİSTLER NEDEN ORUÇ TUTUYOR?
  İnsanlar yemek yediklerinde, enerjinin çoğu hazmetmeye gider. Büyük bir yemek yedikten sonraki rehavet hissini bilirsiniz, kendinizi yorgun hissedersiniz, uyumak istersiniz. Terapistlerimiz terapilerini yaparken, enerjilerinin olabildiğince fazlasına ihtiyaç duyar. Ve eğer yemek yerlerse, çok daha az serbest enerjileri kalır. Bunun için terapiden önce oruç tutarlar.

  10 DAKİKALIK TERAPİ SONRASI KIŞI NELER YAŞAMAYA BAŞLIYOR?
  Öncelikle, bazı insanlarda terapi 10 dakika, bazı insanlarda 20 dakika sürüyor. Ama genel olarak terapiden sonra üç farklı grup insanla karşılaşıyoruz.

  TERAPİDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?
  Eğer o kişi sigara için gelmişse, yaşadığı odaların tamamını temizlemeli. Evini, ofisini, arabasını iyice havalandırmalı. Tüm sigara paketlerini atmalı ve bir daha geri dönmemeye kararlı olmalı. Ayrıca pasif içicilikten sakınmalı; kafe ve benzeri sigara içilen yerlere, ilk bir ay gitmekten kaçınmalı. Aileden birileri bile evde sigara içmemeli. Biraz spor yapabilirlerse çok yardımcı olur. Bolca da su içmeliler. Eğer şeker/glüteni bırakmak için geliyorsa, şekerli ve glütenli yiyecekleri tamamen hayatından çıkartmalı.

  SİGARANIN NASIL BİR ŞEY OLDUĞU UNUTULUYOR MU?
  Bazı insanlar bir ayda, bazıları bir haftada, bazıları bir günde tamamen sigaradan arınabiliyor. Her şey beyinde bitiyor. Keman çalmayı nasıl unutmuyorsanız, sigara içmeyi de aynı şekilde hiçbir zaman unutmuyorsunuz.

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....