Bahçede güzel bir yaz günü

0

Güzel bir gün geçirmek için mutlaka bir yerlere mi gitmek gerekir? Bahçeli bir eviniz varsa tabii ki hayır. Bahçe işleriyle uğraşmak, çiçekleri sulamak, çapalamak hem zevkli hem bol kalori yakmanızı sağlayan işler. Üstelik, tüm bunları bikiniyle yaparsanız, gün sonunda bronzluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz.

Elif Duran

SERİNLEME VAKTİ…

Bahçedeki işlere koyulmadan önce, serinleme vakti… Ama dikkat! Hava ne kadar sıcak olursa olsun ve siz ne kadar bunalırsanız bunalın yine de soğuk suda çok fazla kalmayın. Çünkü insan vücudu su içindeyken havadakine kıyasla 25 kez daha fazla soğuyor ve bu nedenle suyun içinde çok fazla kalmamak gerekiyor. Ayrıca su tuzlu ya da tatlı olsun gözleriniz üzerinde olumsuz etki yaratabilir, gözlük kullanmayı ihmal etmeyin.

LAVANTA TARLASI

Bahçenizde lavanta yetiştirmeye ne dersiniz? Lavanta en hoş kokulu bitkilerden birisi. Lavanta kokusunun insanların ruh hali üzerinde rahatlatıcı, sakinleştirici etkisi olduğu, uyumayı kolaylaştırdığı biliniyor. Kuru lavantalardan yaptığınız keseyi yastığınızın içine koyarak ya da doğal kozmetik dükkanlarından aldığınız lavanta yağını bileklerinize sürerek daha rahat ve derin bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here