Diğer
  Ana SayfaHaberBakan Fahrettin Koca'dan, Ercüment Ovalı'nın önerdiği ilaç için ilk yorum

  Bakan Fahrettin Koca’dan, Ercüment Ovalı’nın önerdiği ilaç için ilk yorum

  -

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın koronavirüs tedavisi için dornaz alfa etken maddeli ilacın sonuç verebileceği açıklaması için ilk değerlendirmesini yaptı. Bakan Fahrettin Koca, şunları söyledi:

  Sözü edilen ilaç uluslararası bir ilaç firmasının patentli bir ilacıdır. Cümlelerimi özellikle seçerek kullanıyorum.  Türkiye’de ruhsatlı bir ilaç. Akciğerde tıkaç olan hastalara uygulanan bir ilaç. Burada Kovid-19’la ilgili bu ilacın faydalı olduğuna dair laboratuvar ve devamında klinik çalışmalarının başladığını da biliyoruz. Artı biz Türkiye’de Kovid-19’a özel çalışma yapan bütün üniversite ve kurumlara çağrıda bulunduk. İlgili merkeze de 23 Mart’ta aşı ve tedavi ile ilgili herhangi bir çalışmanız varsa bunu projelendirip bize başvurun dedik. Oradan gelmedi. Biz böyle bir çalışmanız olabilir, böyle bir çalışmanızı bizi bildirin dedik. Dünyada araştırmanın nasıl yapılacağı bellidir.

  ‘SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPILMAZ’

  Sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz. Bu topraklara aidiyet içinde olan, insanlığa faydalı çalışma yapan herkes bizim için kıymetlidir. Yayın, araştırma ve çalışmanın nasıl yapıldığı çok iyi bilinir. Klinik araştırma için çağrımıza cevap verilebilirdi. Klinik araştırma yapılır, devamında da ne yapılması gerekiyorsa yapılırdı. İlaç ve aşı işi hem milli ve hem stratejik bir iştir. sosyal medya üzerinden yapılmaz. Uluslararası bir firmanın ilacı böyle umutlar tüketilerek ifade edilemez.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz