Ana Sayfa Güzellik Bikini vücudu vadeden jet yöntemler

Bikini vücudu vadeden jet yöntemler

08072014 estetik02

7 Günde cildinize ışıltı katın

Bir nevi yenilenme ayı olan mayısta yüzünüzü de şımartın. Etiler’de bulunan Emine Saraç Enstitüsü’nden Cilt Terapisti Emine Saraç, kusursuz cilde giden yolu adım adım anlattı. İşte bir haftalık bakım rehberi

1. gün: Temel Bakım

Öncelikle gözeneklerdeki yağ sebumunu çıkarmak için temel bakım işlemi uygulanıyor. Temizlerken peeling kullanılıyor ve tedavi amaçlı ışık veriliyor. Sonra cilt durumu ne ise ona göre uygun maskeler kullanılıyor. Göz altındaki morluk veya ödemler varsa uygun bakımları yapılıyor. En son nem veya lifting etkili nem bakımları yapılıyor.

2. gün: Oksijen Terapi

Cildin nem miktarını ve kalitesini artırmak için yapılıyor. Kırışıklıkları doldurmaya yardımcı oluyor. Ayrıca akneli, problemli ciltlerde tedavi edici olumlu etkiye sahip. Cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırılması hedefleniyor.

3. gün: Karboksi Maske

Sivilce tedavisi ve lifting uygulamasına destek oluyor. Bu maske beş gün arka arkaya yapılıyor.

4. gün: Karboksi Maske

5. gün: Karboksi Maske

6. gün: Oksijen Terapisi

Karboksi’nin üzerine canlandırıcı etkiyi sağlamak üzere bu terapi tekrarlanıyor.

7. gün: Evde yapılabilecek pratik maskeler

Göz altındaki ödem ve morluk için yeşil elmanın suyunu Türk kahvesiyle karıştıp göz altlarına maske olarak sürebilirsiniz. Islak pakmaya ve sütü karıştırıp yüz germe liftingi gibi uygulayabilirsiniz. Dudaklarda çatlamalar için de balın nemlendirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Eğer cildinizde leke varsa yumurtanın akı ve Türk kahvesini karıştırıp lekelerin üzerine uygulayın. Kuruduktan sonra peeling gibi ovuşturarak suyla yıkayın. Ardından nemlendirici ile bakımınızı tamamlayın.

 

Dikkat edilmesi gerekenler!

Uzman Estetisyen Alev Ayvaz, tüm bu uygulamaları yaparken uzman kontrolünde, yağsız diyet yapılmasını ve bol su içilmesini öneriyor ve ekliyor: “Spor ve egzersiz şart. Unutmamalıyız ki, bunların hepsi birer kaynak, sonuna kadar faydalanabilmek aslında bizlerin elinde. ‘Yediklerime bu kadar dikkat ettikten ve spor da yaptıktan sonra bunlara ne gerek var?’ dediğinizi duyar gibiyim. Ancak hiçbir şey tek başına yılların vermiş olduğu hasarı, yerleşmiş yağ hücrelerini tamamen ortadan kaldıramayacaktır.” Aymaz, tüm bu uygulamaların yaz aylarında da yaptırılabileceğini anlatıyor. Hatta yazın daha fazla hareket edip daha hafif besinler (yağsız) tüketileceği için daha yararlı olabileceğinin altını çiziyor.

 

İşlemlerden önce hangi testleri yaptırmak gerekiyor?

Alev Ayvaz, öncelikle vücut taraması yapılması gerektiğini vurguluyor. Kişinin vücudundaki yağ, kas ve su oranı (ödem) saptanıyor. Eğer yağ oranı olması gerekenin çok üstündeyse yağ oranını diyet ve spor yaparak azaltmak gerekiyor. 

Çünkü unutulmamalı ki yapılan tüm bölgesel inceltme tedavilerinde daha iyi sonuçlar elde edebilmek için vücutta genel bir yağlanma yerine lokal yağlanma problemi olması daha iyi sonuç alınmasına yardımcı oluyor.

 

Deran ÇETİNSARAÇ

Formsanté Dergisi Mayıs 2014 sayısı

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here