Ana Sayfa Güzellik Bikiniler sizden korksun!

Bikiniler sizden korksun!

haziran-2012-estetik-resim-1

Her yaz yaşadığınız ‘Ben denize nasıl gireceğim?’, ‘Herkes incecik bir de bana bak’ endişelerini tekrar tekrar yaşamaktan yorulduysanız fazlalıkları ve selülitleri kolay şekilde yok etmeyi amaçlayan yöntemleri yakından tanıyın deriz.

‘Şu bikiniyi kim icat etti?’ diye söze başlıyorsanız ya fazlalıklardan ya da selülitlerden şikayetçi olanlardansınız demektir. Oysa şimdilerde estetik dünyası kendini kadınların bu sorununu çözmeye adamış durumda. Hızlı sonuç veren, cerrahi müdahale olmadan kolayca istediğiniz vücuda kavuşmanızı sağlayan yöntemler, güzellik dünyasında yepyeni kapılar açıyor. Size ise hangi bölgeye hangi yöntemin uygulanabileceğini öğrenmek kalıyor.

Yağlara lazer törpü: Lazerlipoliz
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, “Fazlalıklardan kurtulmak için daha önceleri klasik liposuction yöntemlerini kullanıyorduk. Son birkaç yıldır bu işlem için lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Yağı eriten dalga boyunda ışık üreten FDA onaylı lazerlipoliz cihazlarıyla bu işlem yapılıyor. Bu uygulama genel anestezi almadan bel, basen ile göbek bölgesindeki fazlalıklardan ve gıdıdan kurtulmaya yardımcı oluyor. Aynı yöntemle daha ince ayak bilekleri ve daha ince üst kollara da kavuşabiliyorsunuz. Yüz bölgesine de uygulanabiliyor. SlimLipo ya da SmartLipo olarak da adlandırılan lazerlipoliz uygulaması, özellikle birkaç bölgesinde az veya ortalama düzeyde yağ birikimi olanlar için ideal bir yöntem “diyor. İşlemin liposuction’a karşı üstünlük sağlayan en önemli özelliği, uygulamasının daha basit olması. Klasik liposuction sonrası oluşabilen cilt sarkmaları germe ameliyatları ile düzeltilebiliyor. Lazerlipoliz cildi gerdiği için bu işleme duyulan ihtiyaç azalıyor. Kısacası, SlimLipo yöntemi bölgesel yağları gidermenin yanı sıra, uygulandığı bölgede ciltte belirgin bir toparlanma, sıkılaşma da sağlamayı amaçlıyor. Böylece uygulama yapılan alanın sönmüş bir balon gibi durması ya da engebeli görünmesi riskinin de ortadan kaldırılması hedefleniyor. İşlemin ertesi günü günlük hayatınıza dönebiliyorsunuz. İşlem sonrası çok hafif bir ağrı olabiliyor. Bu da ağızdan alınan basit bir ağrı kesiciyle giderilebiliyor. Klasik liposuction’a göre çok daha az şişlik oluyor ve 7-10 gün içerisinde neredeyse kayboluyor. İşlemin etkisi 7-10 gün içinde en az bir beden incelme olarak fark ediliyor. Üç-altı hafta içinde ise net sonuçların görülmesi amaçlanıyor. Kan sulandırıcı özellikli ilaçların ve bitkisel destek ürünleri kullanılıyorsa işlemden bir hafta önce kesilmesi gerekiyor.

›› Op. Dr. Hüseyin Güner, “Yapılan işlemle yağ hücreleri yok edildiği için aynı fazlalıkların geri gelmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Yani eğer vücudunun üst bölgesi ince ancak basenleri geniş bir kişiyseniz ve basenleriniz işlem sonrası küçüldüyse, tekrar geniş basenli bir kişi olma ihtimaliniz düşük oluyor. Kilo almanız durumunda bile yeni aldığınız kiloların dağılımı büyük ihtimalle daha orantılı oluyor. Bu bir kilo verdirme değil, fazla yağları törpüleyerek vücudu yeniden şekillendirme yöntemi” diyor. Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here