Diğer
  Ana SayfaGüzellikBu boyalar bizi şaşırttı!

  Bu boyalar bizi şaşırttı!

  -

  Kızıllar esmer, esmerler sarışın, sarışınlar kumral olmak istiyor… Böyle olunca saç boyası üreticileri de, bu istekleri gerçeğe dönüştürmek, saçlarımıza zarar vermeyen, besleyici boyalar üretmek için harıl harıl çalışıyor. Biz de saç boyalarıyla ilgili bir araştırma yaptık. İşin içine girmişken de boyaları kendi saçlarımızda denedik…

  Elif Duran

  Kısa ve zahmetsiz bir işlemle, birden bire sarışın ya da kızıl saçlı olmak çok güzel. Ancak saçların yıpranması, elde edilen rengin uzun süre korunamaması da madalyonun öbür yüzü. Saç rengimizi değiştirmekten hoşlanıyoruz ama bu değişiklikten bir süre sonra yıpranmış, rengi atmış saçlarla da baş başa kalmak istemiyoruz. Tüm kozmetik sektörü gibi saç boyası üreten firmalar da sürekli ürünlerini geliştiriyor ve hayallerimizi gerçekleştirmemize olanak tanıyan ürünler üretiyorlar.
  Özellikle bu yıl, bahar aylarında yepyeni saç boyası markalarıyla tanıştık. Bu markaların en önemli özelliği rengi mükemmel biçimde değiştirirken saça da zarar vermemeleri.

  Doğru rengi bulmak

  – En doğal sonucu elde etmek için geçerli bir kural var: teninizle en uyumlu rengi seçmek. Özgün saç renginizi en fazla 1-2 ton açarak son derece doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Profesyoneller, saçının renginde daha radikal bir değişiklik elde etmek isteyenlere saçlarını birkaç tona boyamayı tavsiye ediyorlar. Zaten genelde tüm saçlar sadece tek bir tondan değil, bir iki tondan oluşuyor.
  – Eğer ten renginiz pembemsiyse kızıl tonlarından kaçının. Altın gölgeler size daha fazla yakışacak.
  – Eğer cilt tonunuz "bej" ise, hem altın renginde sıcak tonlar hem de küllü gölgeler size yakışabilir.
  – Buğday tenliyseniz açık sarı hariç her renk sizde güzel duracak.
  – Esmer tenliyseniz çikolata, kestane gibi koyu ve parlak renkler yüzünüzün ortaya çıkmasını kolaylaştıracak ve size çok yakışacak.

  Evde saç boyarken

  İster amacınız saçınızdaki beyazları kapatmak olsun, ister yepyeni bir rengi hedefleyin evde saç boyamak, pratik, ekonomik ve eğlenceli bir deneyim. Üstelik Türk kadınlarının büyük bir çoğunluğunun saçlarını evde boyadığı biliniyor. Ayrıca yeni saç boyalarını uygulaması o kadar kolay ki aldığınız sonuçlar kuaförde alınandan pek de farklı olmuyor. Tabi bir de kurallarına uyarsanız…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz