Diğer
  Ana SayfaHaberCorona Virüs salgını nedeniyle İran'la sınır kapıları kapatıldı

  Corona Virüs salgını nedeniyle İran’la sınır kapıları kapatıldı

  -

  İran’da coronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölü sayısının 8’e yükselmesinin ardından Türkiye’den yeni bir adım geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, coronavirüs salgını nedeniyle İran’la olan sınır kapılarının geçici olarak kapatıldığını söyledi.

      Bakan Fahrettin Koca’nın verdiği bilgilere göre İran-Türkiye arasındaki kara ve demiryolu geçişleri bugün saat 17.00’den itibaren geçici olarak durduruldu. İran’dan gelen uluslararası uçuşlar da tek taraflı olarak durduruluyor. Bu kararla İran’dan Türkiye’ye havayoluyla geçişler durdurulmuş oluyor.

  Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşı hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişleri verilmedi. Van’da soğuk algınlığı belirtileri olan 5 kişi gözlem altındaydı. Onların sonuçları da koronavirüs açısından negatif çıktı.” dedi.


  CORONAVİRÜS’TE SON DURUM

  • Son olarak İsrail ve Lübnan dahil olmak üzere 32 ülkede toplam coronavirüs vaka sayısı 74 bin 402.
  • Büyük çocuğunluğu Çin olmak üzere bugün itibarıyla yaşamını yitirenlerin sayısı  2 bin 464’e yükseldi.
  • İran’da virüs nedeniyle 8 kişi yaşamını yitirdi. Toplam vaka sayısı 43.
  • İran’dan Türkiye’ye yapılacak kara ve demiryolu geçişleri bugün saat 17.00 itibarıyla geçici olarak durduruldu. Tüm uluslararası uçuşlar ise saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu. Türkiye’den İran’a gidişler ise devam ediyor olacak.

  İTALYA’DA 2 ÖLÜM VE COVİD-19 ALARMI

  İtalya’da ise 132 kişide corona virüs tespit edildi. 2 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği ülkede adeta alarm durumuna geçildi.

  İtalyan yetkililer cumartesi günü Lombardiya’da 75 yaşında bir kadın, Veneto’da ise 78 yaşında bir adamın virüs nedeniyle yaşamlarını yitirdiğini duyurdu. İtalya’da bugün yapılan açıklamada büyük çocuğunluğu Lombardiya ve Veneto bölgelerinde olmak üzere en az 130 kişide coronavirüs vakası tespit edildiği belirtildi.

  - Advertisement -

  BBCTürkçe’nin aktardığı habere göre ise İtalya’da Lombardiya ve Veneto’da toplamda yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı 11 kasabaya giriş-çıkış yasağı getirildi. Burada yaşayanlardan evlerinden çıkmamaları istendi. İtalya’da 4 lig maçı da virüs nedeniyle ertelendi. Virüsün görüldüğü bölgelerde okullar tatil edilmeye başlandı. 

  COVİD-19 GÖRÜNTÜSÜ

  ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Coronavirüs (Covid-19) için yeni görüntüler üretmişti. Elektron mikroskoplarıyla çekilen görüntüler daha kolay anlaşılması için renklendirilmiş durumda.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz